ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

ЄБРР похвалив українських "реформаторів"

21.04.2017 11:16
ЄБРР похвалив українських "реформаторів"

 

Цього тижня у Вашингтоні проходять весняні збори МВФ та Світового банку, в яких традиційно бере участь і Європейський банк реконструкції і розвитку.

Попри загальне зростання показників ЄБРР (інвестиції на суму в дев’ять мільярдів чотириста мільйонів євро, один мільярд євро прибутків та зростання прибутковості на 25%), інвестиції банку в Україну минулого року впали. Якщо в 2014 та 2015-му роках банк видавав кредити на суму близько мільярда євро, то в 2016-му – до шестисот мільйонів, повідомляє Голос Америки.
 
"У минулому році перша половина року була втрачена через внутрішню політику, хто має бути прем’єр-міністром і все це. Реформи не робилися. Також у 2014-му та 2015-му через конфлікт та стан, в якому перебувала економіка, ми вклали багато грошей в ті компанії, з якими вже працювали. Ми переживали, що ці компанії через конфлікт втратять інвестиційний потенціал. Це стало певною мірою нашою кризовою відповіддю в Україні", - каже президент ЄБРР Сума Чакрабарті.  
 
А ще він додав, що "коли напишуть сучасну історію України Валерію Гонтареву визнають героїнею реформ", бо хоча із повільним стартом, українському уряду вдалося досягти певного прогресу, у першу чергу, в банківському секторі.
 
Президент ЄБРР сподівається, що незабаром буде розв’язана ситуація і навколо «Нафтогазу». ЄБРР надає суттєву фінансову і технічну допомогу у реформі «Нафтогазу» і незадоволені повільним виконанням плану дій. Чакрабарті каже, що «Нафтогаз» є зразком для реформування інших підприємств у державній власності.
 
"Програма реформ МВФ здійснюється, вона була нещодавно розглянута і схвалена, і Україна отримала підтримку від МВФ. Але цього недостатньо, щоб змінити думку приватних інвесторів. Вони мають побачити, що план дій для Нафтогазу виконується слово в слово", - зазначив Чакрабарті.
 
Має президент ЄБРР і ще одну позитивну новину. Україна почала набагато швидше використовувати кошти, які виділяються міжнародними фінансовими організаціями.
 
"Минулого року Україна була найгірша серед усіх країн, в яких ми працюємо, за цим показником. Зараз – Україна найкраща. Завдяки діям нашої команди і уряду був розглянутий кожен проект, де була затримка з використанням коштів. Часом це було тому, що не прийняли відповідний закон, регуляції не запроваджені, тощо. І минулого року відбувся величезний ривок у використанні коштів", - пояснює президент ЄБРР.
 
У цьому році банк планує вкласти від половини до одного мільярда євро. Верхній поріг залежить від великих проектів – у першу чергу муніципальних інфраструктурних проектів у Маріуполі та будівництва Харківського метро, -- додав Чакрабаті.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter