Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

До спецфонду держбюджету надійшли лише 5,1 тис конфіскованих гривень

21.04.2017 16:50
До спецфонду держбюджету надійшли лише 5,1 тис конфіскованих гривень
Станом на 1 березня 2017 року до спецфонду державного бюджету надійшли лише 5,1 тисячі конфіскованих гривень, пише газета "Експрес"
 
Чи не щодня ми чуємо гучні заяви правоохоронців про знайдені корупційні кошти, про арешт майна корупціонерів. Однак, як виявляється, коштів до держбюджету за корупційні порушення, надходить обмаль. Це при тому, що загалом до кінця року уряд розраховує повернути  до держбюджету 11,5 мільярда гривень коштів корупціонерів.
 
Чи реально виконати ці показники говоримо з Віталієм Шабуніним,  головою правління Центру протидії корупції.
 
-- Віталію, тож чому бюджет не отримує так звані корупційні кошти?
 
-- Кошти до спецфонду держбюджету, конфісковані за корупційні правопорушення можуть надійти лише після рішення суду. А суди, на жаль, не поспішають приймати відповідні рішення. Поки суди не змінять своє ставлення до корупційних справ, відповідні кримінальні провадження у кращому випадку слухатимуться роками, а в гіршому закриватимуться без вироків. 
 
Для прикладу, Національне антикорупційне бюро за перший рік своєї  роботи передало до суду близько 60 актів про корупційні правопорушення  на десятки мільйонів гривень. Натомість суди у більшості цих справ навіть не почали повноцінного розгляду. Тож поки не будуть реформовані суди, значних надходжень коштів до держбюджету від корупції не буде.
 
-- Чому у судах справи щодо корупції розглядаються так повільно?
 
-- Інколи справи завалюють ще на етапі збирання доказової бази. Зокрема, це відбувається зі справою Януковича і його компанії, коли Генпрокуратура відверто зливає справу на етапі розслідування. Відповідно суди й не виносять обвинувального вироку. Навіть якщо б справу слухав Британський суд, зі слабкою доказавою базою рішення цього суду було б ідентичним українському. Тому й не дивно, що високопосадовці, затримані за корупційні злочини, через певний час повертаються на займані посади.
 
Але якщо навіть проаналізувати рішення судів, котрі набули законної сили, ви не побачите там жодного топ-корупціонера. Також немає жодного випадку конфіскації зарубіжних активів українських корупціонерів.
 
-- А як виглядала ситуація з надходженням коштів від корупціонерів у минулі роки?
 
-- Не краще, ніж цьогоріч. Так торік, до бюджету із запланованих
7,7 мільярда гривень надійшло 164,9 тисячі гривень. У 2015 році
із запланованих півтора мільярда вкрадених активів повернули 100,1 тисячі гривень. Це при тому, що за даними Державного фінансового моніторингу сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, проведених за участю колишніх високопосадовців протягом останніх трьох років, складає понад 200 мільярдів гривень. Ці кошти би суттєво покращили фінансовий стан країни.
 
Богдан КУФРИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter