Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Перед пенсією вже не звільнять

17.04.2017 20:51
Перед пенсією вже не звільнять

Люди старшого віку одержали переважне право залишитися на роботі в разі скорочення. 

Таке право тим, кому до пенсії залишилося менш ніж три роки, надала Верховна Рада, підтримавши зміни до Кодексу законів про працю. Тепер особи передпенсійного віку значаться у переліку тих, кого повинні звільняти в останню чергу в разі змін в організації виробництва і праці, пише газета "Експрес".

-- Працедавці часто помилково вважають, що особи передпенсійного віку працюють менш ефективно, -- коментує новину провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України Лідія Ткаченко. -- І коли постає питання, кого скоротити, під звільнення потрапляють старші люди.

Кодекс законів про працю забороняє дискримінацію працівників за віком. Але соціологічні та наукові дослідження підтверджують, що така практика дуже поширена. Тому логічним було рішення парламенту захистити цих людей. Саме їм нині дуже важко знайти роботу, особливо з гідною оплатою.

-- Хто ще нарівні з особами передпенсійного віку має право зберегти за собою робоче місце?

-- Відповідно до статті 42 Кодексу законів про працю, у разі скорочення штату переважне право залишитися на роботі мають особи з вищою кваліфікацією і продуктивністю праці.

За однакових умов перевагу належить віддавати десятьом категоріям працівників. Серед них -- учасники бойових дій, ті, хто має сім'ю й утримує двоє та більше осіб, працівники із тривалим безперервним стажем роботи, автори винаходів.

Загалом рішення парламентарів, які доповнили цей перелік, вважаю правильним. Єдина проблема -- законодавство не завжди належно виконують. Бо якщо переглянемо статистику, побачимо: скорочення серед причин звільнення фігурує дуже рідко. Найчастіше люди звільняються за власним бажанням. Це, власне, свідчить про те, що скорочення в нас під різними формами приховують. Роботодавці, скорочуючи працівників, часто змушують їх писати заяву про звільнення за власним бажанням, аби не виплачувати спеціальну компенсацію.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter