ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Побували за кордоном? Поверніть собі частину вартості покупок

15.04.2017 20:45
Побували за кордоном? Поверніть собі частину вартості покупок
Більшість тих, хто буває за кордоном, не використовують так зване “Tax Free” або розмір податку на додану вартість, який є в ціні кожної речі, придбаної на чужій митній території. Про це повідомили 63% респондентів, опитаних соціологами.
 
Притім 31% опитаних знають про право на “Tax Free”, але ніколи не користувалися ним, а 32% навіть не чули про таку можливість. Лише 31% опитаних українських мандрівників підтвердили, що повертають собі ПДВ із закордонних придбань.
 
Такими є результати опитування, проведеного в міжнародному аеропорту “Бориспіль” компанією "TaxFree4U” в партнерстві з факультетом соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Невже наші громадяни такі заможні, що не бажають собі повернути чималі кошти?
 
- “Tax Free” -- це система повернення суми податку на додану вартість, якщо іноземець вивіз із країни перебування придбаний там товар. Повернення становить від 7 до 22% від суми покупки і
залежить від розміру ПДВ у конкретній державі та розміру комісійних оператора “Tax Free”, - пояснює Наталія Вітюк, один з організаторів дослідження. - Логіка цього правила така: якщо ви
постійно не проживаєте в певній країні, то не повинні й платити податки до її держскарбниці.
 
- Чому ж українці так рідко повертають собі гроші, на які мають право?
 
- Бо більшість опитаних наших громадян вважає, що суми повернення не такі, заради яких варто починати процедуру.
 
- Це справді так?
 
- Є два механізми повернення "Tax Free" - самостійно або через посередника - оператора "Tax Free".
 
Якщо людина обирає самостійний шлях, то у магазині, в якому вона купує товар, вона має попросити бланк спеціальної декларації. Але деякі магазини видають декларацію на бланках певних операторів "Tax Free" (бо співпрацюють з ними), і, навіть самостійно заповнюючи її, ви автоматично погоджуєтеся на послуги посередника. На виїзді з країни перебування цю декларацію треба проштампувати в митника, який перевірить, чи збігаються ярлики товарів та дані, вказані в чеках. Якщо ви перетинаєте кордон повітрям, то слід мати на увазі: в аеропорту може бути черга, тому приїжджати для отримання відміток у декларації слід раніше, ніж зазвичай на рейс.
 
Під час наступних відвідин того ж магазину подаєте проштамповану декларацію й чеки та отримуєте свої гроші або ж кидаєте їх у скриньку оператора “Tax Free” в аеропорту (на залізничних та автовокзалах вони трапляються значно рідше), чи, повернувшись в рідну країну, надсилаєте їх на його адресу. За послуги оператори стягують комісію - 3 - 5% від вартості покупки. Тобто, приміром, з 20% ПДВ вам реально повернуть 15 - 17%. Деякі оператори мають свої відділення безпосередньо в аеропортах. У них ви можете отримати гроші готівкою одразу. Але в такому випадку комісія виходить доволі висока. З тих же 20% можна отримати лише 8%.
 
Ірина КОВАЛЕНКО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter