Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Побували за кордоном? Поверніть собі частину вартості покупок

15.04.2017 20:45
Побували за кордоном? Поверніть собі частину вартості покупок
Більшість тих, хто буває за кордоном, не використовують так зване “Tax Free” або розмір податку на додану вартість, який є в ціні кожної речі, придбаної на чужій митній території. Про це повідомили 63% респондентів, опитаних соціологами.
 
Притім 31% опитаних знають про право на “Tax Free”, але ніколи не користувалися ним, а 32% навіть не чули про таку можливість. Лише 31% опитаних українських мандрівників підтвердили, що повертають собі ПДВ із закордонних придбань.
 
Такими є результати опитування, проведеного в міжнародному аеропорту “Бориспіль” компанією "TaxFree4U” в партнерстві з факультетом соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Невже наші громадяни такі заможні, що не бажають собі повернути чималі кошти?
 
- “Tax Free” -- це система повернення суми податку на додану вартість, якщо іноземець вивіз із країни перебування придбаний там товар. Повернення становить від 7 до 22% від суми покупки і
залежить від розміру ПДВ у конкретній державі та розміру комісійних оператора “Tax Free”, - пояснює Наталія Вітюк, один з організаторів дослідження. - Логіка цього правила така: якщо ви
постійно не проживаєте в певній країні, то не повинні й платити податки до її держскарбниці.
 
- Чому ж українці так рідко повертають собі гроші, на які мають право?
 
- Бо більшість опитаних наших громадян вважає, що суми повернення не такі, заради яких варто починати процедуру.
 
- Це справді так?
 
- Є два механізми повернення "Tax Free" - самостійно або через посередника - оператора "Tax Free".
 
Якщо людина обирає самостійний шлях, то у магазині, в якому вона купує товар, вона має попросити бланк спеціальної декларації. Але деякі магазини видають декларацію на бланках певних операторів "Tax Free" (бо співпрацюють з ними), і, навіть самостійно заповнюючи її, ви автоматично погоджуєтеся на послуги посередника. На виїзді з країни перебування цю декларацію треба проштампувати в митника, який перевірить, чи збігаються ярлики товарів та дані, вказані в чеках. Якщо ви перетинаєте кордон повітрям, то слід мати на увазі: в аеропорту може бути черга, тому приїжджати для отримання відміток у декларації слід раніше, ніж зазвичай на рейс.
 
Під час наступних відвідин того ж магазину подаєте проштамповану декларацію й чеки та отримуєте свої гроші або ж кидаєте їх у скриньку оператора “Tax Free” в аеропорту (на залізничних та автовокзалах вони трапляються значно рідше), чи, повернувшись в рідну країну, надсилаєте їх на його адресу. За послуги оператори стягують комісію - 3 - 5% від вартості покупки. Тобто, приміром, з 20% ПДВ вам реально повернуть 15 - 17%. Деякі оператори мають свої відділення безпосередньо в аеропортах. У них ви можете отримати гроші готівкою одразу. Але в такому випадку комісія виходить доволі висока. З тих же 20% можна отримати лише 8%.
 
Ірина КОВАЛЕНКО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter