ЦІКАВО

Якщо батьки часто "сидять" у смартфонах, то діти відчувають себе непотрібними.
Вікторія Бекгем та Міранда Керр називають цю олію одним із секретів своєї краси. І справді - вона допомагає у багатьох ситуаціях і годиться для різноманітних домашніх процедур.
Співачка виставила світлину з собакою і без макіяжу.
Шкіра навколо очей чутливіша й ніжніша у 3-5 разів, аніж усе обличчя. Тому саме на ній першими проявляються ознаки втоми, недоспаних ночей та старіння. Дерматолог Надін Помаред радить, як можна виправити ці недоліки.
Випікаються такі вафлі менше 1 хвилини у вафельниці, тому усі вітаміни збережуться!

ТЕХНОЛОГІЇ

Успiшний айтiшник Нiк Бiлогорський - про роботу у "Фейсбуцi" й "Майкрософтi", консультування з кiбербезпеки ФБР та плюси і мiнуси українських хакерiв
Американцi звуть його просто -- Нiк. Вiн народився в Українi (якщо точнiше -- у Харковi), закiнчив тут школу, а потiм виїхав iз матiр'ю за океан.
Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.

Урядовці оголосили, коли українцям даватимуть живі гроші замість пільг

11.04.2017 19:18
Урядовці оголосили, коли українцям даватимуть живі гроші замість пільг

У Мінсоцполітики повідомили, що вже з 2018-го кожен пільговик буде отримувати грошову компенсацію замість надання пільги і сам зможе розпоряджатися тими грошима. Захоче -- витратить, захоче --
заощадить. Але почнеться запровадження монетизації з експерименту на Львівщині. Про це для читачів газети "Експрес" розповіли Людмила Черенько, завідувач відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України та Маріанна Онуфрик, керівник суспільних програм ІСЕД.

-- Що означає монетизація пільг?

Л. Черенько: - Вона передбачає, що всі, хто за законом має право на якусь пільгу, повинні отримати грошову компенсацію.  Навіть ті, хто раніше не мав можливості користуватися нею... Які переваги монетизації? Коли ми  відмовляємося від усіх схем частково або повністю безоплатних послуг, то робимо систему прозорою.

М. Онуфрик: - Сьогодні держава розраховується за надані пільговикам послуги із постачальниками, наприклад, з підприємствами-перевізниками. І лише монетизація дозволить побачити реальну картину: скільки й кому доходить грошей.  З нового року гроші підуть безпосередньо споживачам. Завдяки цьому водії тепер не зможуть висаджувати пільговиків, кажучи, що в салоні вже сидять двоє або що їм не платять гроші за перевезення цих людей. На жаль, сьогодні кошти, які витрачаються на пільговиків, не доходять до них.

- До речі, скільки у нас пільговиків?

- Нині пільгами в нашій країні користуються понад 10 мільйонів осіб. У той же час в управліннях соцзахисту заведено приблизно 19 мільйонів справ на громадян, які мають право на пільги. Ця
розбіжність пояснюється тим, що одна людина може користуватися одразу кількома пільгами.

З майже 19 мільйонів пільговиків 6,9 млн. - пенсіонери за віком; більше як мільйон - діти з багатодітних сімей; майже 278
тисяч - багатодітні сім'ї, будинки сімейного типу та прийомні сім'ї; 1,3 млн. - ветерани війни; понад 3,3 млн. - ветерани праці; більше як 3 млн. - діти війни; приблизно мільйон - постраждалі внаслідок Чорнобильської аварії; 1,4 млн. - інваліди загального захворювання тощо. Загалом, за оцінками експертів, пільгами в Україні користується чверть населення.

- Яким тепер може бути механім  монетизації?

- За однією з технологій, електронні гроші можуть бути зараховані на картку, але при цьому вони мітяться спеціальним
кодом і тому їх можна буде використати винятково на певні потреби. Наприклад, на проїзд в метро чи в маршрутках (якщо там будуть встановлені касові апарати).

- Чи в держави є гроші на монетизацію?

Л. Черенько: - Справжньої монетизації у нас просто не може бути. Для того, щоб проводити її, треба мати якщо не вільні
кошти, то бодай умовно вільні. Тому я не вірю в те, що в Україні відбудеться монетизація. Хіба що якісь зміни назвуть так. Тоді це буде умовна монетизація.

М. Онуфрик: - Зі слів міністра соцполітики, сьогодні на пільгові програми  використовується до 15 мільярдів гривень на рік. А в 2018-му на всі програми, які мають фінансуватися, має бути використано 20 мільярдів. Державі дорого обходиться пільгове забезпечення. Однак уряд планує почистити перелік пільговиків.

Світлана ОЛІЙНИК


 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter