Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Рідний брат Героя Небесної сотні відмовився надалі бути в команді Порошенка

10.03.2017 18:01
Рідний брат Героя Небесної сотні відмовився надалі бути в команді Порошенка

"Через незгоду з діями та рішеннями Президента України, Уряду та парламентської коаліції складаю свої повноваження депутата", - написав у заяві.

Він також був учасником революції та обстоював і готовий й далі обстоювати ідеї Майдану. Степан Сольчаник, брат убитого Героя, після революції був обаний депутатом Старосамбірської міської ради за списком Блоку Петра Порошенка. Йшов туди, щоб змінювати країну на краще, пише газета "Експрес".

Та розчарувався в команді Порошенка. Чому? Про це говоримо із самим Степаном Сольчаником.

- Чому ви вирішили піти від команди Президента? У чому розчарувалися?

- Я побачив, що команда Блоку Петра Порошенка рухається не тим напрямком, який декларувала. Коли я йшов із ними на вибори, то усвідомлював, що державу потрібно змінювати не лише у найвищих органах влади. Її потрібно змінювати і на найнижчих рівнях. Але цього не відбувається.

Члени команди БПП насправді співпрацюють із представниками колишньої Партії регіонів. Представники Блоку Порошенка ведуть подвійну гру. Пркриваючись гаслами Майдану, здобутками Революції Гідності, вони далі ведуть свої справи з представниками колишньої влади. Скажу більше, вони, власне, і є тією колишньою владою.

Старі чиновники просто змінили кашкети. Прибічники регіоналів, пересиділи переломний момент революції і випливли у партії Президента.  Я не хочу сказати, що всі представники цієї політичної сили скомпрометували себе. Але таке відчуття, що керівники, виявилося не тими за кого себе видавали.

Люди від БПП на місцях почали вважати себе господарями на цій землі. Вони впевнені, що можуть усе вирішувати на свій розсуд не зважаючи на думку громади. І це - величезна помилка. Бо всі пам'ятають події революції. Тоді не лише в Києві вийшли протестувальники на Майдан, а і в нашому містечку люди теж виходили на вулиці.

Я зрозумів, що більше не можу бути з ними. Тому вирішив скласти мандат.

- Ви були "номер один" у списку Блоку Порошенка на виборах. Не маєте відчуття, що вас використали?

- На жаль, вони використали ідею, суть Революції Гідності. Люди для них взагалі не існують. Люди - це тимчасові гвинтики, які вони змінюють, коли вважають за потрібне.

На прикладі свого містечка я побачив, що на місцях нічого не змінюється. Величезна армія бюрократів, які пили і п'ють кров з людей далі лишилися на своїх місцях. Замкнуте коло якесь виходить. Революція ніби перемогла, але ті, хто переміг, не хочуть продовжувати її справу.

- То це безвихідь? Якщо ви, людина, віддана ідеалам революції, йдете геть, то все так і залишиться. Систему неможливо зламати?

- Чому? Систему зламати можливо, бо вона у них дуже недосконала. Революція це показала. Але в маленьких містах громадянське суспільсьво не розвинене так, як у великих. У містечках усі ресурси і фінансові можливості зосереджені в руках однієї владної команди. І дуже важко протистояти цій
системі засобами громадянського спротиву. Треба знову міняти тих, хто сьогодні при владі.

- Ви не боїтеся помсти за свої слова?

- А за що мені мстити? Я не згідний із позицією цих людей. І я маю на це право.

- Яка була реакція команди Порошенка на вашу заяву про вихід?

- Не було ніякої реакції. І я думаю, що саме так вони проявляють свою позицію - ігноруванням.

- Які питання ви б хотіли поставити Президентові?

- Тут усе просто. Перше нагальне для нас усіх питання: коли будуть покарані винні за все, що сталося на Майдані? Друге: коли почнуться реальні, а не формальні зміни в державі?

Оля ПІЛІЩУК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter