ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Україна відмовилась надавати притулок білорусу, який воював в АТО

24.02.2017 02:05
Україна відмовилась надавати притулок білорусу, який воював в АТО

Громадянин Білорусі, який воював у зоні АТО на боці України і не зміг отримати обіцяний український паспорт, отримав статус біженця у Польщі.

Інтерв’ю з білорусом на прізвисько Рустам Док опубліковане на сайті радіо RMF FM.

Рустам Док, який у Білорусі вивчав в університеті інформатику, поїхав захищати Україну на Донбасі ще у 2014 році. "Український паспорт – це перше, що нам, іноземцям, обіцяли в батальйоні. Нам розповідали, що ми отримаємо українські паспорти, бо без них не зможемо офіційно воювати. Ми відповіли: добре, нехай так, але нічого не отримали, нас ошукали", - розповів він.

За словами білоруса, коли закінчився термін його легального перебування в Україні, він безуспішно намагався отримати паспорт або притулок, щоб уникнути депортації. При цьому його дані виявилися опубліковані в інтернеті. Повернутися до Білорусі він не міг, оскільки КДБ публічно заявив, що для Білорусі він і йому подібні є найманцями і вдома на них чекає покарання.

За його словами, у серпні 2016 року він перетнув кордон з Польщею і звернувся до прикордонників з проханням про притулок. Після цього його відправили в табір для іноземців у Перемишлі, де білорус провів чотири місяці, доки польська влада перевіряла правдивість наданої ним інформації.

"У грудні 2016 року мені повідомили, що я їду у звичайний відкритий табір в Бялій Подляській. У вівторок я отримав рішення про надання статусу біженця" - розповів Рустам Док.

"Процес тривав півроку, вважаю, що це недовго, адже дехто чекає по кілька років", - додав він.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter