Новини

10:50
Наступний тренувальний збір підопічні Шевченка знову хочуть провести за кордоном, а не в Україні.

ЦІКАВО

Співачка поділилася у мережі милим фото маленької Ніни.
Кожнiй жiнцi хочеться виглядати привабливою та молодшою за свої роки. Як позбутися прикрих мішків під очима, що нас старять, знає косметолог Аліна ЛИНЕЦЬ.
Ця страва підходить і тим, хто постить, і тим, хто надає перевагу вегетаріанській їжі.
Пара пом'якшує роговий шар, вiдкриває пори, прискорює потовидiлення, що дозволяє видалити бруд, який проник особливо глибоко.
Китайські лікарі врятували пацієнтку, яка звернулася до них з гострим болем у шлунку.

ТЕХНОЛОГІЇ

Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.
На територiї мiста Тяньцзiнь (КНР) у 2017 роцi буде вiдкрито спецiалiзований науковий центр iз клонування тварин -- найбiльший у свiтi.

Працевлаштування в Україні: кого шукають роботодавці

23.02.2017 07:32
Працевлаштування в Україні: кого шукають роботодавці

Знайти роботу в Україні непросто. Зазвичай тенденція одна: молодих не беруть, бо не мають досвіду, а тих, що з досвідом, не беруть, бо застарі й не мають сил плідно працювати, пише газета "Експрес".
         
Тільки за даними Державної служби статистики України, кількість зареєстрованих безробітних становить 508,6 тисячі осіб. Більше половини з них -- жінки. Та експерти радять множити цю цифру принаймні на два...

А кого ж шукають роботодавці? Відкриваємо перший сайт з оголошеннями про роботу.  На одному з порталів нині відкриті аж 49 вакансій для швей! Не вчитуючись, телефоную за першим-ліпшим. Моя тітка, якій 47 років, власне, вміє шити. І не має зараз роботи. “На жаль, у нас є чіткі вікові обмеження. Ми беремо лише тих, кому до 45-ти, -- почула у відповідь. -- Досвід показав, що старші люди не справляються з обсягом роботи..." Схоже мені сказали ще тричі. Чули вік моєї тітки й наче сахались. Хоч як не переконувала, що вона чудово справляється з шиттям. Та й 47 -- хіба це старість? До слова, швеї пропонують роботу за 4000 -- 5000 гривень.

Читаю далі. "Офіціант, зарплата -- 3000 гривень за повний робочий день. Досвід роботи: від 1 року, обов’язки обговорюються при співбесіді”. Досвіду від року в мене немає. Тож телефонувати дарма. Наступне оголошення: шукають диспечера таксі. Підходять люди віком від 23 до 35 років, зарплата -- 3500 гривень за повний робочий день.

Найбільше пропозицій на порталах пошуку роботи для продавців та продавців-консультантів. Лише в одному місті потребують 368 таких фахівців. Дзвоню за одним із оголошень. Шукають продавця мобільних телефонів. Однією з умов є досвід роботи від 1 року. Проте мені повідомляють, що це зовсім не обов'язково. Головне -- пройти співбесіду. Як я зрозуміла потім, роботодавці часто завищують вимоги в оголошеннях.

"У роботодавців є декілька аргументів виставляти завищені вимоги до працівника. Приміром, для того, щоб потім легко знайти причину заплатити меншу зарплату, ніж обіцяли. Ніби працівник не відповідає всім вимогам, -- розповідає Лідія Ткаченко, науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птуха. -- Іноді самі роботодавці не зовсім чітко розуміють, яким вимогам людина має відповідати на тій чи іншій посаді. Ще одна вагома проблема на нашому ринку праці -- вікова дискримінація. Зазвичай є дві крайні категорії, які підпадають під дискримінацію за віком (ейджизм): люди до 25-ти, бо замало досвіду та компетенції, та люди за 40. На жаль, у нашій країні також дуже жорсткі стереотипи про те, що старші люди не можуть освоїти нові технології або не здатні засвоювати нові знання і завжди консервативні. Можуть також ставити обмеження для жінок, які створюють сім’ю, чи молодих мам".

Катерина БАРИЛО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter