ЦІКАВО

Презентом Пінк похвалилася у соцмережі Інстаграм.
Одна з найвідоміших моделей у світі вразила відвертим образом у Каннах.
Маленька красуня Шило відзначила у п'ятницю 11-річчя
Науковці виявили зв'язок між інтимом і схудненням.
Це традиційна солодка страва, характерна для іспанської кухні, а також країн Латинської та Південної Америки.

ТЕХНОЛОГІЇ

Компанія Google представила технологію AutoML для створення нейромереж нейромережами. На конференції I/O 2017, Google розповів про технології AutoML, яка дозволяє одним
Prestigio Multipad Visconte V — один із найдоступніших на українському ринку планшетних комп'ютерів, виконаних у форм-факторі «трансформер».
Пропонуємо вам детально розглянути його характеристики, виявивши сильні і слабкі сторони. Це допоможе з'ясувати, чи справді цей гаджет виправдовує свою ціну.Плюси

За надмір російської у теле- та радіоефірі карають штрафом

19.02.2017 17:30
За надмір російської у теле- та радіоефірі карають штрафом

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення почала карати за недотримання мінімальної квоти української пісні радіоефірі, пише газета Експрес.

На останньому засіданні Нацрада оштрафувала 8 із 11 радіостанцій, перевірених за недотримання квот на пісні та ведення програм українською мовою.

Після набуття у листопаді минулого року чинності змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" телерадіоорганізації мають забезпечувати упродовж першого року трансляцію 25% загального обсягу пісень українською мовою, поширених загалом протягом доби, і зокрема у проміжках часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.

Крім того, телерадіоорганізації мають забезпечувати з першого року не менше ніж 50% добового обсягу ведення передач державною мовою.

-- Наскільки злісними порушниками закону виявилися оштрафовані радіостанції? -- запитуємо Сергія Оснача, активіста руху “Відсіч”, члена Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя, створеної при Мінкульті.

-- По-різному. Одні не спромоглися дотягнути до чверті тривалості ефіру десяті частки відсотка, хтось декілька відсотків, а хтось на закон вирішив взагалі начхати. За підсумками моніторингу, найбільшими порушниками з усіх оштрафованих радіокомпаній Нацрада визнала мережу “MFM” (частка пісень українською мовою протягом контрольної доби з 15-ї до 22-ї години –- 3% замість 25%) та олександрійську станцію “Маяк” (частка пісень українською мовою протягом контрольної доби -- 6%, із 7-ї до 14-ї години -- 9%, з 15-ї до 22-ї -– 4%).

Щодо штрафів, то їх накладають у розмірі 5% ліцензійного збору для радіостанцій. Відповідно, "Kiss FM" оштарфували на понад 215 тисяч гривень, "Шансон" -- 125 тисяч, "Радио Вести" -- 39 тисяч, “MFM” -- 36 тисяч, "Європа плюс Дніпро" -- 33 тисячі, "Радио 106,6" -- 37 тисяч, "Ірта"  -- 25 тисяч, "Маяк" -- на 4 тисячі.

-- Чи вважаєте ви адекватними такі покарання?

-- Добре, що Нацрада нарешті почала штрафувати радіостанції, які порушують квоти. Це справді тішить. Тільки завдяки таким болісним для їхнього бюджету покаранням радіостанції зрозуміють, що квоти -- це не формальність, тут -- Україна і закон про квоти доведеться виконувати. Шкода, однак, що покараними наразі виявилися не всі, хто насправді порушував закон. Зокрема, Нацрада не покарала ті радіостанції, на яких порушення квот виявив наш громадський моніторинг.

Андрій ГАНУС

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter