Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Усупереч закону полiтична сила Президента майже рiк не має офiцiйного керiвника

17.02.2017 20:08
Усупереч закону полiтична сила Президента майже рiк не має офiцiйного керiвника

Ситуацiя у президентськiй полiтсилi склалася бiльш нiж дивна. Ще в травнi Вiталiй Кличко написав заяву про складення повноважень голови партiї, але його заяву досi не задовольнили. I замiни йому не знайшли. Сам же глава держави, за Конституцiєю, не може бути партiйним, пише газета Експрес.

Нагадаємо, вiдмовитись вiд посади офiцiйного керiвника партiї екс-боксера змусив новий Закон "Про держслужбу", який набув чинностi торiк. Заяву мер столицi написав, щоб не порушувати норму, яка забороняє поєднувати посаду голови адмiнiстрацiї i голови або члена полiтичної партiї. Зробив це нiбито вчасно -- через декiлька днiв пiсля набуття законом чинностi.

"Я написав заяву про складення повноважень голови "Солiдарностi", -- повiдомив тодi Вiталiй Кличко. -- Її має розглянути полiтрада. А далi, за процедурою, за статутом, це рiшення повинен ухвалити з'їзд, який як обирає голову партiї, так i погоджується зi складенням ним повноважень".

Одразу пiсля цього у БПП пообiцяли, що на найближчому з'їздi, а саме через два-три тижнi, оберуть нового голову. Вiдтодi минуло дев'ять мiсяцiв, але нового керiвника немає й досi. Цiкаво, що на офiцiйному сайтi БПП "Солiдарнiсть" Кличко значиться як голова полiтсили. Його прiзвище як керiвника вказано i в реєстрi партiй на сайтi Мiн'юсту.

Тож що все це означає? Ситуацiю з'ясовуємо у розмовi iз заступником голови депутатської фракцiї БПП Олексiєм Гончаренком та членом фракцiї (який, однак, не є членом партiї) Сергiєм Лещенком.

-- Як розумiти те, що Вiталiй Кличко, який написав заяву про складення повноважень голови партiї, досi ним значиться?

О. Гончаренко:

-- В офiцiйних документах Кличко значиться головою партiї, тому що з'їзд ще не задовольнив його заяву про складення повноважень i не обрав нового керiвника. На одному з найближчих з'їздiв ми розглянемо це питання.

С. Лещенко:

-- БПП "Солiдарнiсть" не є партiєю в європейському розумiннi. Це типова партiя лiдерського типу, побудована на прiзвищi. Порошенко фактично не має своєї партiї. БПП "Солiдарнiсть" -- це полiтичний альянс людей, якi, йдучи на вибори в єдиному списку, представляли зовсiм iншi цiнностi, зовсiм iншi полiтичнi угруповання чи партiї. Ви ж знаєте, що у БПП є вихiдцi з багатьох полiтсил, а не лише зi "Солiдарностi". БПП, як i "Народний фронт", був просто технологiчним проектом для короткострокових цiлей.

-- Чому досi не обрано нового голову? Хто тепер керує партiєю? 

О. Гончаренко:

-- У нас є полiтрада партiї, i саме вона здiйснює колективне керiвництво партiї. Насправдi не бачу нiякої проблеми в тому, що немає офiцiйного керiвника. Адже не заплановано жодних виборiв. Триває рутинна полiтична дiяльнiсть.

С. Лещенко:

-- Це вигадки. Нiяка полiтрада не керує партiєю. Партiєю в ручному режимi керують Порошенко i люди з його найближчого оточення. У БПП "Солiдарнiсть" немає будь-яких механiзмiв внутрiшнього стримування та полiтичної конкуренцiї. Голову ж не переобрано тому, що немає кого призначити. Лава запасних дуже коротка. Партiя Порошенка побудована за принципом бiзнес-корпорацiї, куди входять його бiзнес-партнери та пiдлеглi, прiзвища яких нiчого не скажуть громадi, але якi вiрою i правдою служитимуть своєму начальниковi-акцiонеру.

На наступних виборах доведеться робити ребрендинг партiї. Або ж буде нова партiя, новi лiдери, нова локшина на вуха виборцiв. Бренд БПП вiджив своє.

Наталiя ВАСЮНЕЦЬ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter