ЦІКАВО

Голлівудська зірка і її новий бойфренд ще не створили сім'ю, а вже готові до поповнення.
Незвичайні способи використання залишків щоденних напоїв.
Якщо батьки часто "сидять" у смартфонах, то діти відчувають себе непотрібними.
Вікторія Бекгем та Міранда Керр називають цю олію одним із секретів своєї краси. І справді - вона допомагає у багатьох ситуаціях і годиться для різноманітних домашніх процедур.
Співачка виставила світлину з собакою і без макіяжу.

ТЕХНОЛОГІЇ

Успiшний айтiшник Нiк Бiлогорський - про роботу у "Фейсбуцi" й "Майкрософтi", консультування з кiбербезпеки ФБР та плюси і мiнуси українських хакерiв
Американцi звуть його просто -- Нiк. Вiн народився в Українi (якщо точнiше -- у Харковi), закiнчив тут школу, а потiм виїхав iз матiр'ю за океан.
Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.

АЧС у них не було: Ветеринари змусили господаря забити 29 свиней

17.02.2017 18:02
АЧС у них не було: Ветеринари змусили господаря забити 29 свиней

Але пiдозра не пiдтвердилася. Тварин знищили помилково. Лабораторнi аналiзи показали: у двох тварин було банальне харчове отруєння. Решта -- здоровi, пише газета Експрес.

...У дворi стоять заплаканi господарi, якi вiд самої згадки про те, що сталося, починають нестримно ридати. Бiля хати -- порожнi хлiви, в яких ще нещодавно було повно живностi. А в хатi сидить трiйко дiтей, якi тепер не знають, за що батьки їх годуватимуть та одягатимуть. Горе-ветеринари за два днi забрали в цiєї родини єдине джерело прибутку i хлiб, який важкою працею наживали роками. Голова родини ледь не наклав на себе руки...

Мова про село Вищеольчедаїв, що на Вiнниччинi. Тут живе родина Василя та Оксани Марунякiв. Роками вони з ранку до пiзньої ночi важко працювали на своїй господарцi: вигодовували та виходжували свиней, з продажу яких i жили. Та днями одна зi свиноматок захворiла.

"Вона перестала їсти. Затемпературила, -- розказує менi Оксана Маруняк. -- Захворiли й вiсiм її мiсячних поросяток. Мiй чоловiк сам намагався їх лiкувати. Та надвечiр бачимо, що результату не має. Вирiшили кликати спецiалiстiв iз району".

На ранок одне поросятко вже здохло. Чесний господар викликав ветеринарiв iз Мурованокуриловецької районної держветлiкарнi. На його двiр приїхали аж три спецiалiсти.

"Вони провели вiзуальний огляд тварин i сказали, що мають пiдозру на чуму, -- веде далi панi Оксана. -- Взяли матерiали на аналiз. Cвиноматку наказали чоловiковi дорiзати, вивезти та спалити. А решту поросят нам сказали добивати палицями. Ви собi можете уявити? Бо в них не було матерiалiв, щоб їх усипити".

Наступного дня ветлiкарi приїхали, щоб перевiрити, чи чоловiк справдi спалив усi рештки, та наказали продезiнфiкувати хлiв. Господарi все чемно виконали. Та в їхньому господарствi вмирає ще одна льоха.

"I тут почалося. Знову приїхали тi спецiалiсти й наказали нам усiх свиней масово вбивати. Всiх! -- ридаючи, розповiдає панi Оксана. -- Сказали нам, що в нас сто вiдсоткiв африканська чума у хлiвах". Такого висновку дiйшли без жодних експертиз i не чекаючи результатiв аналiзiв.

Того дня в господарствi Марунякiв зарiзали i спалили ще двох свиноматок i вбили (знову ж палицями) 17 маленьких поросяток. Ще двi свиноматки, якi були абсолютно здоровi, сказали зарiзати, але пустити на тушковане м'ясо...

"Все вибили. Все винищили. Порожнi хлiви лишили i кров надворi, -- не може заспокоїтися панi Оксана. -- I того ж вечора лiкарi знову повернулися. Зайшли до нас до хати й почали... просити вибачення. Я питаюся, за що вибачаються. А вони менi кажуть: пiдозра на чуму не пiдтвердилася, у тварин було харчове отруєння".

Чоловiк iз жiнкою проридали цiлу нiч. Спочатку в них ще була надiя, що держава їм компенсує втрати. Але компенсацiю виплачують лише тим господарям, якi знищують тварин, що захворiли на чуму. А панi Оксана отримала на руки довiдку, де вказано, що у її тварин було харчове отруєння.

У Мурованокуриловецькiй районнiй держветлiкарнi зi мною не захотiли розмовляти, щоб пояснити дiї працiвникiв цiєї установи. Сказали, що цiлий день усi на виїздах i часу на журналiстiв не мають. Проте пiсля того, як господарi написали заяву до правоохоронних органiв, ветлiкарi стали говорити, що вбивати свиней нiкого в господарствi Марунякiв не змушували.

А чуму в цьому селi таки знайшли. "Але то зовсiм в iншому господарствi, яке ген аж на горбацi й на другому кiнцi села, -- каже менi голова Вищеольчедаївської сiльради Тетяна Квятковська. -- Оголосили карантин. Але бiльше нi в кого свиней не рiзали".

Оля ПIЛIЩУК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter