Новини

15:56
Вперше у своїй історії збірна України посіла перше місце  у командному заліку чемпіонату Європи зі стрибків у воду.

ЦІКАВО

Старенька британка здійснила свою давню мрію.
Лілія Ребрик поділилася милою світлиною з сімейного архіву.
Знаменита пара, яка кілька днів тому відгуляла весілля, подалася на відпочинок до Лондона.
Вчені розповіли, чим годувати школярів, щоб вони приносили додому найвищі бали.
Голлівудська акторка проїхалася катком по батьківських почуттях колишнього чоловіка.

ТЕХНОЛОГІЇ

Компанія Google представила технологію AutoML для створення нейромереж нейромережами. На конференції I/O 2017, Google розповів про технології AutoML, яка дозволяє одним
Prestigio Multipad Visconte V — один із найдоступніших на українському ринку планшетних комп'ютерів, виконаних у форм-факторі «трансформер».
Пропонуємо вам детально розглянути його характеристики, виявивши сильні і слабкі сторони. Це допоможе з'ясувати, чи справді цей гаджет виправдовує свою ціну.Плюси

Правило "сухого закону" в мiстах, де його запроваджено, iгнорують

17.02.2017 16:54
Правило "сухого закону" в мiстах, де його запроваджено, iгнорують

Дедалi бiльше мiст накладають заборону на продаж спиртного вночi. Наприклад, уже три мiсяцi його не можна продавати в таку пору в столичних магазинах. Бiльш як рiк правило "сухого закону" пiсля 22-ї години дiє в Чернiговi та Хмельницькому. А у Львовi його запровадили ще шiсть рокiв тому, пише газета "Експрес".

Та, попри це, спиртне в нiчний час не стало екзотикою. I жителi знають, де, без сумнiву, продадуть i пиво, i вино, i горiлку, пропонуючи на вибiр.

Чи не бояться ж вони робити це в таку пiзню пору? Вирiшую перевiрити.

...Прямую до цiлодобового магазину, що мiститься якраз бiля мого дому. На годиннику -- 22.26. Дверi магазину зачиненi, та свiтло тут увiмкнене. У нiчну пору крамниця працює через вiконце у дверях. Стукаю.

"Можна шоколадне печиво i два банани?" -- питаю голосно. "Звичайно. Це все?" -- поспiшно запитує жiнка.

"А у вас є гранатове вино?" -- запитую трохи тихiше.

"Можливо", -- загадковим голосом вiдповiдає жiнка. Узявши грошi, вона чекає, доки я вiдкрию рюкзак. А потiм рiзким рухом рука з вiкна кладе менi вино всередину.

Вирiшую зачекати ще трохи. Може, побачу ще когось, хто хоче купити спиртне вночi. Тим бiльше, що сьогоднi -- вихiдний. Постоявши хвилин десять, помiчаю двох студентiв, якi впевненою ходою йдуть до цього ж магазину та стукають у вiконце.

Спостерiгаю подiбну до моєї картину: їм теж та сама рука щось швидко висовує з вiкна. Назад хлопцi повертаються iз сумкою, у якiй чути дзенькiт скла.

Цiкаво, що в кожного зi знайомих, у яких я розпитувала про це, знаходилася своя "точка", де в будь-яку пору продають спиртне.

"Нещодавно приходжу десь об одинадцятiй вечора до магазину, щоб купити вино в розпалi святкування. А мене запитують, чи маю я паспорт. Аж смiшно стало. Одних законiв дотримуються, а iнших -- нi", -- розповiдає Олена.

Наступної ночi я вирiшила спробувати купити щось мiцнiше. Ще й у центрi. 22.14. За старою схемою йду до невеликого продуктового магазину. У вiддiлi з алкогольними напоями передi мною стоять двi "веселенькi" дiвчини.

"Рожеве чи бiле?" -- питає одна другу. "Та будь-яке. Головне -- щоб шампанське", -- вiдповiдає їй подруга. На касi чую, що в такий час у цьому магазинi можна розрахуватися тiльки готiвкою. Ще б! На чеку ж видно, коли була здiйснена покупка i що саме людина купила. З готiвкою простiше порушувати закон.

До речi, цiни в цьому магазинi на 5 -- 10 гривень вищi, нiж у супермаркетах чи спецiалiзованих магазинах. Видно, саме через заборону та ризик продавцi не вiдмовляють у продажу. На цьому ж можна непогано заробити!

Закони законами, а мiсцевi на запитання: "Де купити щось зi спиртом?" -- знайдуть вiдповiдь у будь-який час. Отож, як бачимо, попри заборону на продаж, спиртному пiсля 22-ї таки бути. Непримiтнi магазини лiцензiї втратити не бояться, бо на такий товар покупець є завжди. I, може, якби вночi не ходили туди, як по свячену воду, хто його знає, чи продавали б спиртне взагалi.

Вiкторiя СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter