Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Правило "сухого закону" в мiстах, де його запроваджено, iгнорують

17.02.2017 16:54
Правило "сухого закону" в мiстах, де його запроваджено, iгнорують

Дедалi бiльше мiст накладають заборону на продаж спиртного вночi. Наприклад, уже три мiсяцi його не можна продавати в таку пору в столичних магазинах. Бiльш як рiк правило "сухого закону" пiсля 22-ї години дiє в Чернiговi та Хмельницькому. А у Львовi його запровадили ще шiсть рокiв тому, пише газета "Експрес".

Та, попри це, спиртне в нiчний час не стало екзотикою. I жителi знають, де, без сумнiву, продадуть i пиво, i вино, i горiлку, пропонуючи на вибiр.

Чи не бояться ж вони робити це в таку пiзню пору? Вирiшую перевiрити.

...Прямую до цiлодобового магазину, що мiститься якраз бiля мого дому. На годиннику -- 22.26. Дверi магазину зачиненi, та свiтло тут увiмкнене. У нiчну пору крамниця працює через вiконце у дверях. Стукаю.

"Можна шоколадне печиво i два банани?" -- питаю голосно. "Звичайно. Це все?" -- поспiшно запитує жiнка.

"А у вас є гранатове вино?" -- запитую трохи тихiше.

"Можливо", -- загадковим голосом вiдповiдає жiнка. Узявши грошi, вона чекає, доки я вiдкрию рюкзак. А потiм рiзким рухом рука з вiкна кладе менi вино всередину.

Вирiшую зачекати ще трохи. Може, побачу ще когось, хто хоче купити спиртне вночi. Тим бiльше, що сьогоднi -- вихiдний. Постоявши хвилин десять, помiчаю двох студентiв, якi впевненою ходою йдуть до цього ж магазину та стукають у вiконце.

Спостерiгаю подiбну до моєї картину: їм теж та сама рука щось швидко висовує з вiкна. Назад хлопцi повертаються iз сумкою, у якiй чути дзенькiт скла.

Цiкаво, що в кожного зi знайомих, у яких я розпитувала про це, знаходилася своя "точка", де в будь-яку пору продають спиртне.

"Нещодавно приходжу десь об одинадцятiй вечора до магазину, щоб купити вино в розпалi святкування. А мене запитують, чи маю я паспорт. Аж смiшно стало. Одних законiв дотримуються, а iнших -- нi", -- розповiдає Олена.

Наступної ночi я вирiшила спробувати купити щось мiцнiше. Ще й у центрi. 22.14. За старою схемою йду до невеликого продуктового магазину. У вiддiлi з алкогольними напоями передi мною стоять двi "веселенькi" дiвчини.

"Рожеве чи бiле?" -- питає одна другу. "Та будь-яке. Головне -- щоб шампанське", -- вiдповiдає їй подруга. На касi чую, що в такий час у цьому магазинi можна розрахуватися тiльки готiвкою. Ще б! На чеку ж видно, коли була здiйснена покупка i що саме людина купила. З готiвкою простiше порушувати закон.

До речi, цiни в цьому магазинi на 5 -- 10 гривень вищi, нiж у супермаркетах чи спецiалiзованих магазинах. Видно, саме через заборону та ризик продавцi не вiдмовляють у продажу. На цьому ж можна непогано заробити!

Закони законами, а мiсцевi на запитання: "Де купити щось зi спиртом?" -- знайдуть вiдповiдь у будь-який час. Отож, як бачимо, попри заборону на продаж, спиртному пiсля 22-ї таки бути. Непримiтнi магазини лiцензiї втратити не бояться, бо на такий товар покупець є завжди. I, може, якби вночi не ходили туди, як по свячену воду, хто його знає, чи продавали б спиртне взагалi.

Вiкторiя СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter