Новини

10:50
Наступний тренувальний збір підопічні Шевченка знову хочуть провести за кордоном, а не в Україні.

ЦІКАВО

Співачка поділилася у мережі милим фото маленької Ніни.
Кожнiй жiнцi хочеться виглядати привабливою та молодшою за свої роки. Як позбутися прикрих мішків під очима, що нас старять, знає косметолог Аліна ЛИНЕЦЬ.
Ця страва підходить і тим, хто постить, і тим, хто надає перевагу вегетаріанській їжі.
Пара пом'якшує роговий шар, вiдкриває пори, прискорює потовидiлення, що дозволяє видалити бруд, який проник особливо глибоко.
Китайські лікарі врятували пацієнтку, яка звернулася до них з гострим болем у шлунку.

ТЕХНОЛОГІЇ

Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.
На територiї мiста Тяньцзiнь (КНР) у 2017 роцi буде вiдкрито спецiалiзований науковий центр iз клонування тварин -- найбiльший у свiтi.

Як формується бюджет спортивних федерацій: "Гроші -- чемпіонам"

31.01.2017 01:07
Як формується бюджет спортивних федерацій: "Гроші -- чемпіонам"
У новий рік українські спортивні федерації входять з різними настроями. А все через гроші, які міністерство виділяє на підтримку й розвиток кожного виду спорту, пише газета "Експрес". 
 
Нині бюджет федерацій формується за результатами виступів спортсменів минулого року. Що більше було міжнародних перемог і високих результатів, то більшою буде сума державної підтримки. Якщо ж результатів не було, грошей, відповідно, дадуть менше.
 
Чи справедливий такий розподіл коштів? Чи багато федерацій залишаються невдоволеними? Як дати результат, коли не вистачає коштів на підготовку?
 
-- Раніше кошти між федераціями розподіляли, так би мовити, вручну. Тренери збирались в міністерстві й вирішували, кому скільки. Тут такий гвалт стояв, крики: "Чому мені менше, а їм більше?!" Образи були й так далі. Я давно казала, що так далі бути не може. Слід міняти систему розподілу коштів, щоб їх нараховував комп'ютер, а не живі люди.
 
Бо розбірки були такі, що там і прокуратури не потрібно було. Всі ж бачили, кому скільки дають. Є календарний план, кількість змагань, і тут федерація, яка має змагань менше, отримує більше коштів від тієї, якій слід змагатися багато. Та за таке тут голову могли відірвати (усміхається).
 
Нинішня система набагато прозоріша і справедливіша. Є свої мінуси, але ми їх усуваємо, і вона діє. По суті, ми на 80 відсотків відійшли від ручного розподілу коштів. Є медаль на чемпіонаті світу, Олімпіаді чи чемпіонаті Європи, її вносять у базу даних, і комп'ютер вже сам видає суму, яку отримає федерація. Тобто ми взяли за основу результат. І це не обов'язково має бути медаль. Скажімо, на Олімпіаді залікові бали нараховуються за 1 -- 6-те місця.
 
Яскравий приклад -- волейбол. Їхні юнаки торік стали віце-чемпіонами Європи, жіноча збірна вийшла у фінальну частину чемпіонату Європи, і бюджет федерації зріс удвічі в порівнянні з минулим. Є інший приклад -- академічне веслування. У 2012-му вони стали олімпійськими чемпіонами, на наступний рік -- чемпіонами світу. А на Олімпіаді-2016 посіли 4 -- 6-те місце. Це також видатний результат, але не медаль, а відтак їхній бюджет різко впав у порівнянні з попередніми. І їм реально не вистачає коштів. Цього року в них чемпіонат світу в США, і вони шукають на нього гроші.
 
Звісно, є тренери, які кажуть: як ми можемо дати результат, якщо в нас немає коштів на підготовку. Таким зазвичай відповідають: ми дамо вам п'ять мільйонів доларів під вашу відповідальність, але результат має бути гарантовано. Не буде -- гроші доведеться повернути. І вони швидко відмовляються від своїх слів.
 
Я не стверджую, що нинішня система розподілу коштів ідеальна, але вона працює і вдосконалюється. Скажімо, ми маємо постійні проблеми з командними ігровими видами спорту. Там результатів узагалі немає, але якось слід їх підтримувати. Як вивести для них оптимальну і справедливу суму? З індивідуальним видами спорту набагато простіше, всі знають правила гри, і ображених стало значно менше.
 
Ніна УМАНЕЦЬ, радник міністра спорту, ініціатор розподілу коштів між федераціями за показаними результатами

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter