Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Як формується бюджет спортивних федерацій: "Гроші -- чемпіонам"

31.01.2017 01:07
Як формується бюджет спортивних федерацій: "Гроші -- чемпіонам"
У новий рік українські спортивні федерації входять з різними настроями. А все через гроші, які міністерство виділяє на підтримку й розвиток кожного виду спорту, пише газета "Експрес". 
 
Нині бюджет федерацій формується за результатами виступів спортсменів минулого року. Що більше було міжнародних перемог і високих результатів, то більшою буде сума державної підтримки. Якщо ж результатів не було, грошей, відповідно, дадуть менше.
 
Чи справедливий такий розподіл коштів? Чи багато федерацій залишаються невдоволеними? Як дати результат, коли не вистачає коштів на підготовку?
 
-- Раніше кошти між федераціями розподіляли, так би мовити, вручну. Тренери збирались в міністерстві й вирішували, кому скільки. Тут такий гвалт стояв, крики: "Чому мені менше, а їм більше?!" Образи були й так далі. Я давно казала, що так далі бути не може. Слід міняти систему розподілу коштів, щоб їх нараховував комп'ютер, а не живі люди.
 
Бо розбірки були такі, що там і прокуратури не потрібно було. Всі ж бачили, кому скільки дають. Є календарний план, кількість змагань, і тут федерація, яка має змагань менше, отримує більше коштів від тієї, якій слід змагатися багато. Та за таке тут голову могли відірвати (усміхається).
 
Нинішня система набагато прозоріша і справедливіша. Є свої мінуси, але ми їх усуваємо, і вона діє. По суті, ми на 80 відсотків відійшли від ручного розподілу коштів. Є медаль на чемпіонаті світу, Олімпіаді чи чемпіонаті Європи, її вносять у базу даних, і комп'ютер вже сам видає суму, яку отримає федерація. Тобто ми взяли за основу результат. І це не обов'язково має бути медаль. Скажімо, на Олімпіаді залікові бали нараховуються за 1 -- 6-те місця.
 
Яскравий приклад -- волейбол. Їхні юнаки торік стали віце-чемпіонами Європи, жіноча збірна вийшла у фінальну частину чемпіонату Європи, і бюджет федерації зріс удвічі в порівнянні з минулим. Є інший приклад -- академічне веслування. У 2012-му вони стали олімпійськими чемпіонами, на наступний рік -- чемпіонами світу. А на Олімпіаді-2016 посіли 4 -- 6-те місце. Це також видатний результат, але не медаль, а відтак їхній бюджет різко впав у порівнянні з попередніми. І їм реально не вистачає коштів. Цього року в них чемпіонат світу в США, і вони шукають на нього гроші.
 
Звісно, є тренери, які кажуть: як ми можемо дати результат, якщо в нас немає коштів на підготовку. Таким зазвичай відповідають: ми дамо вам п'ять мільйонів доларів під вашу відповідальність, але результат має бути гарантовано. Не буде -- гроші доведеться повернути. І вони швидко відмовляються від своїх слів.
 
Я не стверджую, що нинішня система розподілу коштів ідеальна, але вона працює і вдосконалюється. Скажімо, ми маємо постійні проблеми з командними ігровими видами спорту. Там результатів узагалі немає, але якось слід їх підтримувати. Як вивести для них оптимальну і справедливу суму? З індивідуальним видами спорту набагато простіше, всі знають правила гри, і ображених стало значно менше.
 
Ніна УМАНЕЦЬ, радник міністра спорту, ініціатор розподілу коштів між федераціями за показаними результатами

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter