ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Україна потрапила до трійки країн із найнижчою вартістю проживання

26.01.2017 06:48
Україна потрапила до трійки країн із найнижчою вартістю проживання

Львів, Суми, Дніпро, Харків, Київ та Одеса опинилися в найнижчій частині таблиці рейтингу "Cost of Living Index 2017". Дешевше, ніж у нас, жити лише в Єгипті та Індії. Найдорожче життя в Гамільтоні, що на Бермудах, пише газета "Експрес". 

Експерти рейтингу зазначають, що життя в Україні на 66% дешевше, ніж у США, плата за житло нижча на 77%. Як свідчать наведені середні ціни, в Україні можна поїсти в кафе й за 100 гривень (в США -- за 12,36 долара, це 358 гривень). 
 
У нас літр молока обійдеться у 15 гривень (в США -- 0,89 долара або майже 26 гривень), хліб -- 8 гривень (2,55 долара за півкілограма або 74 гривні), десяток яєць -- 25 гривень (2,66 долара або 77 гривень), кілограм м'яса -- 91 гривню (11,61 долара або 337 гривень).
 
Квиток у нашому міському транспорті коштує в середньому 4 гривні (в США -- 2,25 долара). Винайняти квартиру в центрі міста можна за приблизно 7,6 тисячі гривень (1182 долари), а якщо далі від центру -- то за 4,6 тисячі гривень (905 доларів). Середня зарплата в нашій країні -- 5283 гривні на місяць (в США -- 2881 долар).
 
-- Які висновки можна зробити, порівнюючи дані рейтингу?
 
-- У нас країна низьких заробітків і низьких цін, -- підкреслює Людмила Черенько, завідувачка відділу рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ. -- Останніми роками дедалі більше уваги концентрується на тому, що заробітки в Україні низькі, як і раніше, а от ціни прирівнюються до більш багатих країн. І все ж рейтинг вказує на те, що середня вартість проживання всередині країни для середньостатистичної людини досить низька.
 
-- Чи це добре?
 
-- Якщо враховувати, що Україна -- це країна з низькими доходами, то низька вартість проживання -- єдиний вихід для населення, можливість вижити. 
 
-- Тобто економічно ми комфортно почуваємо себе лише в Індії та Єгипті?
 
-- Так і триватиме, доки в нас не буде докорінно підняте питання щодо стандартів оплати праці. Потрібно, щоб ми рівнялися хоча б на країни-сусіди в доларовому еквіваленті. Навіть на такі, які не можна назвати розвинутими -- Росію та Казахстан. А от за паритетом купівельної спроможності рівень життя у нас такий самий, як у них. 
 
Світлана ОЛІЙНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter