ЦІКАВО

Двоє хлопців уже кілька років закохані у мене. А я ніяк не можу вибрати, із ким бути
Актор зробив собі вазектомію навпаки.
Коли бабуся розповідала мені про своє життя, я затикала вуха плеєром. Я не хотіла залишатися у країні її страждань. Я мріяла про Америку...
Співачка здивувала мережу оригінальним вмінням.
Дівчина, яка дивом вижила після кулі снайпера на Майдані, розповіла, як змінилося її життя після важкого поранення

ТЕХНОЛОГІЇ

Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.
На територiї мiста Тяньцзiнь (КНР) у 2017 роцi буде вiдкрито спецiалiзований науковий центр iз клонування тварин -- найбiльший у свiтi.

Швеція викрила у себе російські фейки, що стосувалися України

11.01.2017 13:37
Швеція викрила у себе російські фейки, що стосувалися України

Найбільш авторитетний інститут зовнішньої політики Швеції звинуватив Росію у використанні підроблених новин, підроблених документів і дезінформації в рамках скоординованої кампанії із впливу на громадську думку і процес прийняття рішень в скандинавській країні.

Шведський інститут з міжнародних відносин констатував в комплексному дослідженні, що Швеція є об'єктом "широкого спектра активних заходів", спрямованих на "ускладнення її здатності генерувати суспільну підтримку в проведенні своєї політики".

Дослідження показало, що Росія поширювала звіти, що вводять в оману аудиторію. В інформаційній війні РФ проти Швеції використовувались підроблені документи і вироблялись готові новини, які з'явилися в шведських ЗМІ і були згодом підхоплені російським сайтом "Супутник" і "іншими джерелами російської публічної дипломатії" і мовлення для міжнародної аудиторії.

У доповіді визнається, що було неможливо для дослідників точно встановити, де і як фейки та підроблені розповіді були зібрані, але підкреслюється, що вони відповідають стратегічним цілям Росії.

Основною метою Москви було «зберегти геостратегічний статус-кво» за рахунок мінімізації ролі НАТО в Балтійському регіоні і утримання Швеції від міжнародного військового союзу, йдеться в дослідженні. "Ми вважаємо, що це демонструє намір впливати на прийняття рішень", – заявив в інтерв'ю газеті Dagens Nyheter Мартін Краг, один з авторів доповіді. Дослідження виявило 26 фальшивок, які спливли в Швеції в період між кінцем 2014 року і до середини 2016 року.

Найперші з'явилися на "незрозумілих сайтах російською і / або шведською мовою". Деякі з них подаються нібито від імені шведів -- для збільшення враження автентичності.

Згідно із доповіддю, десять фейків були пов'язані безпосередньо зі шведськими справами, три з них були розглянуті докладно. Одна з підробок була листом в лютому 2015 року нібито від міністра оборони Швеції головному директору виробника озброєнь BAE Systems Bofors, в якому йшлося про продаж зброї Україні.

Інший фейк створено нібито від імені головного міжнародного прокурора Швеції, який начебто відкинув неіснуючий запит від України у справі проти шведського громадянина, обвинуваченого в скоєнні військових злочинів. Третій фейк – детально підроблена змова між Швецією і НАТО таємно відправляти зброю «Ісламській державі» через територію Туреччини.

В дослідженні йдеться, що фальшивки містять достатню кількість фактичних і інших помилок, що дозволяють владі оголосити їх підробками, але, як зазначає The Guardian, вони вже були широко поширені в соцмережах, на шведських і російських веб-сайтах, а в одному випадку, у засобах масової інформації.

Також у доповіді зазначається, що однією зі складових інформаційної війни проти Швеції є «армія тролів», що орієнтується на журналістів і вчених. Інший з авторів доповіді Себастьян Асберг сказав Радіо Швеції, що ключовим інструментом Росії була шведськомовна версія російського державного сайту новин «Супутник», який опублікував 4000 історій в період між 2015 і весною 2016 року, коли він був закритий.

Більшість таких "новин" потрапили в такі категорії, як "криза на Заході", "позитивний образ Росії", "західна агресія", "міжнародна симпатії до Росії", "невдачі західної політики" та "підрозділи в західному альянсі", йдеться в доповіді.

Багато з фейків вкрай негативно змальовували НАТО та Європейський Союз, сказав Асберг, додавши, що неправдива інформація пробилася і в парламентські дебати.

Прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен повідомив на національній конференції оборони на цьому тижні, що він "не може виключити", що Росія намагатиметься вплинути на наступні вибори в країні, які відбудуться в 2018 році.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter