Новини

23:21
Українець на своїй роботі попрацював лише вісім місяців
23:01
Луцька команда на матч проти "Карпат" прибула без головного тренера.
22:38
Кірсан Ілюмжинов розповів, навіщо знову йде на вибори президента ФІДЕ.

ЦІКАВО

Лікарі склали перелік їжі, від якої тягне на сон.
Ірина Горова опублікувала фото Андрійка з похвальним листом.
Співачка поділилася у соціальній мережі знімками з нової фотосесії.
Неприємний інцидент трапився з дитиною популярної львівської виконавиці Ірини Федишин.
Співачка опублікувала у соцмережі фото медалей, які завоювали дівчата.

ТЕХНОЛОГІЇ

Компанія Google представила технологію AutoML для створення нейромереж нейромережами. На конференції I/O 2017, Google розповів про технології AutoML, яка дозволяє одним
Prestigio Multipad Visconte V — один із найдоступніших на українському ринку планшетних комп'ютерів, виконаних у форм-факторі «трансформер».
Пропонуємо вам детально розглянути його характеристики, виявивши сильні і слабкі сторони. Це допоможе з'ясувати, чи справді цей гаджет виправдовує свою ціну.Плюси

Втративши надію на отримання кредиту МВФ, Нацбанк вдався до неочікуваних кроків

25.12.2016 18:15
Втративши надію на отримання кредиту МВФ, Нацбанк вдався до неочікуваних кроків

Втративши надію на отримання чергового траншу від МВФ, Нацбанк своєю постановою зберіг діючі тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках на
невизначений час. Як пояснив регулятор, це зроблено у зв’язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності.

- Які саме обмеження продовжено?

- Збережено обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%, - розповів газеті "Експрес" Володимир Паюк, директор департаменту аналітики компанії "Простобанк Консалтинг". - Також збережено 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів.

Залишається в силі обмеження щодо одноденного строку резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку. Діятиме далі заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів. Купівля готівкової валюти фізичними особами дозволяється лише на суму до 12 тисяч гривень на день. Не збільшено ліміт на зняття готівки з валютного рахунку. Це можна робити на суму до 250 тисяч гривень за день.

- Раніше обмеження мали чіткі терміни в часі, тепер їх не буде. З чим це пов'язано?

- Просто щоразу продовжувати обмеження на один і той самий термін - три місяці немає сенсу, - важає Віталій Шапран, головний фінансовий аналітик РА "Експерт-Рейтинг". - А якщо ризики зникнуть раніше - за півтора місяця? Якщо буде притік валюти й треба буде терміново зняти обмеження? Тому доцільно було прибрати терміни взагалі, зробити обмеження безстроковими.

- Чому продовжено обмеження? У вересні НБУ їх дещо пом'якшив.

В. Паюк: - Ці тимчасові обмеження Національний банк продовжив через наявність інфляційних ризиків та ризиків фінансової стабільності, що пов’язані з політичною ситуацією в країні і з повільним впровадженням реформ, які передбачені співпрацею з МВФ. Також, за словами представників НБУ, існують ризики, пов’язані з можливим зривом погоджених графіків докапіталізації окремими банками.

В. Шапран: - Ситуація складна. Очевидно, що ФРС США і надалі буде піднімати облікову ставку й до кінця року вона може навіть вийти за 1,5%. Для ринків, які розвиваються (у тому числі для України) це означає, що капітал буде втікати до США. Отже, ризики у 2017 році дуже високі, а відтак витрачати резерви нам не можна. Чистих у нас лише близько 4 мільярдів доларів. Тобто Нацбанку треба бути дуже обережним, тому він наразі робить правильні кроки. Перший квартал нового року буде для нашої країни і для всіх інших ринків, які розвиваються, не дуже вдалим.

Світлана ОЛІЙНИК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter