Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Та я практично жебрак

19.10.2016 18:02
Та я практично жебрак

Міжнародний день боротьби з бідністю відзначили на початку тижня. "Наше свято", -- сумно жартують українці, поглядаючи на зарплати, курс долара і нові тарифи на комуналку, пише газета "Експрес".

Та чи насправді ситуація в країні настільки погана, і чи маємо ми право на називатися бідними? Про це розповіла Людмила Черенько, завідувач сектором досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України.

-- Що означає поняття "межа бідності"?

-- Ця величина є умовною, адже провести таку межу можна за багатьма принципами. До прикладу, якщо взяти до уваги наш прожитковий мінімум -- 1390 гривень на особу -- то його можна назвати абсолютною межею бідності. За нею проживає 5 -- 8% українців. Але, до прикладу, коли взяти за основу межу бідності у Західній Європі і застосувати її до України, то за нею опиниться понад 50% населення.

-- Як саме визначається межа бідності?

-- Є дві концепції для визначення межі бідності: абсолютна і відносна. Згідно з абсолютною концепцією, це набір певних товарів і послуг, які є мінімумом для повноцінного життя людини. Одним із критеріїв абсолютної є міжнародна межа бідності.

Для країн Центральної та Східної Європи, до яких входить і Україна, вона становить 5,05 долара на особу на добу. Для порівняння, в країнах Західної Європи -- 20 доларів, в Африці -- 1,25 долара на добу, а для країн Карибського басейну -- 2,5 долара.

Ярина ПРИШЛЯК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter