Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

Безробіття б'є рекорди

02.09.2016 07:26
Безробіття б'є рекорди

За даними Державної служби зайнятості, кількість безробітних, порівняно з минулим роком, зросла на 100 тисяч осіб і сягнула 1 млн. 800 тисяч. У серпні на одне робоче місце претендувало 9 осіб, тоді як на початок року -- 19, пише газета Експрес.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України:

-- На рівень безробіття дуже впливає сезонний фактор. У першому кварталі він найвищий, влітку -- найменший, бо в теплу пору зростає зайнятість у сільському господарстві, торгівлі, на будівництві.

За методологією МОП, рівень безробіття серед економічно активного населення (15 -- 70 років) становить 10%. Звичайно, це дуже високий показник, який почасти зумовлений глибокою кризою в економіці, втратами територій через російську окупацію. Крім того, Держстат трохи змінив ідеологію визначення зайнятого населення. Тепер, як і в міжнародній практиці, зайнятими в нас вважають усіх, хто працює в особистих селянських господарствах, та постійно продає свою продукцію. Через ці зміни зменшилася кількість зайнятих переважно за рахунок молодих та людей пенсійного віку.

Найвищий рівень безробіття (25%) спостерігається серед молоді віком 15 -- 24 роки. Кожен четвертий у цьому віці не має роботи. Треба розуміти, що це те покоління, яке народилося під час спаду народжуваності наприкінці 90-х років. Чисельність молодих людей, що виходитимуть на ринок праці,  істотно скорочуватиметься в наступні 5 -- 10 років, бо їх дедалі менше.

У європейських країнах показник безробіття серед молоді часом удвічі вищий, аніж серед дорослого населення. Наприклад, в Іспанії загальний рівень безробіття -- 25%, а серед молоді доходить до 50%. Чому так... Бо, по-перше, молодь у такому віці дуже часто шукає свою першу роботу. По-друге, уявлення та потреби молодих щодо праці часто не збігаються з пропозиціями на ринку. Тому те, що людина безробітна, ще не означає, що вона взагалі не може знайти роботу. Можливо, вона не може знайти для себе гідну роботу. Адже в кожного свої вимоги до зарплати, змісту праці. Ніде правди діти, знайти хорошу роботу в Україні дуже важко.

Це нормально, що рівень безробіття серед молоді вищий, ніж серед людей старшого віку. Бо молоді можуть собі дозволити, як то кажуть, перебирати. Старші мають сім'ю, зобов'язання, легше погоджуються на ту роботу, що є, і стараються триматися за неї.

Не варто сподіватися, що коли економіка зростатиме, то безробіття скорочуватиметься. Досвід минулих періодів показує: якщо починається поступовий вихід з кризи, розширюється виробництво, відновлюються робочі місця, люди менше тримаються за свою роботу. Дуже часто впродовж одного-двох років, коли починається зростання ВВП та промисловості, показники безробіття залишаються такими ж, що були під час кризи, -- на самому дні або іноді навіть зростають. Адже якщо дійде до якихось структурних зміни в економіці, якщо закриватимуть шкідливі підприємства, то очевидно, що багато нових робочих місць не з'являтиметься. Навпаки.

Сьогодні бачимо "реформи" в соціальній сфері, -- скорочують вчителів, готуються "трусити" нещасну сферу охорони здоров'я. Ситуація дуже напружена. Високий рівень безробіття може триматися ще два-три роки. Усе залежить від того, якими темпами з цієї кризи будемо виходити. Поки що інформації, яка б вселяла надії, немає.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter