ЦІКАВО

Якщо батьки часто "сидять" у смартфонах, то діти відчувають себе непотрібними.
Вікторія Бекгем та Міранда Керр називають цю олію одним із секретів своєї краси. І справді - вона допомагає у багатьох ситуаціях і годиться для різноманітних домашніх процедур.
Співачка виставила світлину з собакою і без макіяжу.
Шкіра навколо очей чутливіша й ніжніша у 3-5 разів, аніж усе обличчя. Тому саме на ній першими проявляються ознаки втоми, недоспаних ночей та старіння. Дерматолог Надін Помаред радить, як можна виправити ці недоліки.
Випікаються такі вафлі менше 1 хвилини у вафельниці, тому усі вітаміни збережуться!

ТЕХНОЛОГІЇ

Успiшний айтiшник Нiк Бiлогорський - про роботу у "Фейсбуцi" й "Майкрософтi", консультування з кiбербезпеки ФБР та плюси і мiнуси українських хакерiв
Американцi звуть його просто -- Нiк. Вiн народився в Українi (якщо точнiше -- у Харковi), закiнчив тут школу, а потiм виїхав iз матiр'ю за океан.
Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.

Безробіття б'є рекорди

02.09.2016 07:26
Безробіття б'є рекорди

За даними Державної служби зайнятості, кількість безробітних, порівняно з минулим роком, зросла на 100 тисяч осіб і сягнула 1 млн. 800 тисяч. У серпні на одне робоче місце претендувало 9 осіб, тоді як на початок року -- 19, пише газета Експрес.

Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України:

-- На рівень безробіття дуже впливає сезонний фактор. У першому кварталі він найвищий, влітку -- найменший, бо в теплу пору зростає зайнятість у сільському господарстві, торгівлі, на будівництві.

За методологією МОП, рівень безробіття серед економічно активного населення (15 -- 70 років) становить 10%. Звичайно, це дуже високий показник, який почасти зумовлений глибокою кризою в економіці, втратами територій через російську окупацію. Крім того, Держстат трохи змінив ідеологію визначення зайнятого населення. Тепер, як і в міжнародній практиці, зайнятими в нас вважають усіх, хто працює в особистих селянських господарствах, та постійно продає свою продукцію. Через ці зміни зменшилася кількість зайнятих переважно за рахунок молодих та людей пенсійного віку.

Найвищий рівень безробіття (25%) спостерігається серед молоді віком 15 -- 24 роки. Кожен четвертий у цьому віці не має роботи. Треба розуміти, що це те покоління, яке народилося під час спаду народжуваності наприкінці 90-х років. Чисельність молодих людей, що виходитимуть на ринок праці,  істотно скорочуватиметься в наступні 5 -- 10 років, бо їх дедалі менше.

У європейських країнах показник безробіття серед молоді часом удвічі вищий, аніж серед дорослого населення. Наприклад, в Іспанії загальний рівень безробіття -- 25%, а серед молоді доходить до 50%. Чому так... Бо, по-перше, молодь у такому віці дуже часто шукає свою першу роботу. По-друге, уявлення та потреби молодих щодо праці часто не збігаються з пропозиціями на ринку. Тому те, що людина безробітна, ще не означає, що вона взагалі не може знайти роботу. Можливо, вона не може знайти для себе гідну роботу. Адже в кожного свої вимоги до зарплати, змісту праці. Ніде правди діти, знайти хорошу роботу в Україні дуже важко.

Це нормально, що рівень безробіття серед молоді вищий, ніж серед людей старшого віку. Бо молоді можуть собі дозволити, як то кажуть, перебирати. Старші мають сім'ю, зобов'язання, легше погоджуються на ту роботу, що є, і стараються триматися за неї.

Не варто сподіватися, що коли економіка зростатиме, то безробіття скорочуватиметься. Досвід минулих періодів показує: якщо починається поступовий вихід з кризи, розширюється виробництво, відновлюються робочі місця, люди менше тримаються за свою роботу. Дуже часто впродовж одного-двох років, коли починається зростання ВВП та промисловості, показники безробіття залишаються такими ж, що були під час кризи, -- на самому дні або іноді навіть зростають. Адже якщо дійде до якихось структурних зміни в економіці, якщо закриватимуть шкідливі підприємства, то очевидно, що багато нових робочих місць не з'являтиметься. Навпаки.

Сьогодні бачимо "реформи" в соціальній сфері, -- скорочують вчителів, готуються "трусити" нещасну сферу охорони здоров'я. Ситуація дуже напружена. Високий рівень безробіття може триматися ще два-три роки. Усе залежить від того, якими темпами з цієї кризи будемо виходити. Поки що інформації, яка б вселяла надії, немає.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter