Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

На супутнику Плутона міг бути підземний теплий океан

29.06.2016 18:49
На супутнику Плутона міг бути підземний теплий океан

На найбільшому супутнику Плутона - Хароні - колись міг існувати підземний теплий океан, в якому були умови для зародження життя. Такого висновку, як пише The Daily Mail, дійшли вчені NASA, інформує .

На існування океану на супутнику Плутона вказують недавні дослідження його орбіти.

"Порівнюючи нові дані про Харона з попередніми спостереженнями, можна сказати, що найкраще форму його орбіти пояснює можлива наявність у минулому підземного океану, про що свідчить ексцентриситет орбіти", - розповіла співробітник Центру космічних польотів імені Годдарда Аліса Роден.

Ексцентричність (овальна форма) орбіти, за словами Роден, могла породити сильні припливи на супутнику Плутона, в результаті чого на його поверхні, покритій льодом, з'явилися тріщини. Вони, в свою чергу, можуть вказувати на наявність у минулому сильних підземних течій, температура води в яких могла бути досить високою для існування життя.

"Залежно від того, як формувалася орбіта Харона, особливо, якщо вона пройшла через фазу високого ексцентриситету, протягом певного проміжку часу рідка вода могла перебувати на поверхні супутника", - зазначила Роден.

Рідка вода, як нагадують дослідники, є однією з необхідних умов зародження життя. Разом з тим живим організмам також потрібне джерело енергії та наявність таких речовин, як вуглець, азот і фосфор. Чи було це на Хароні, вчені поки не знають.

Плутон є карликовою планетою в Сонячній системі, відстань між ним і Хароном становить 19570 кілометрів, що майже в 20 разів менше від відстані між Землею і Місяцем. Діаметр Плутона дорівнює 2390 кілометрам, а Харона - 1212 кілометрам.

Плутон в дев'ять разів важчий за Харона, а центр ваги системи перебуває між поверхнями планет. При цьому нещодавно астрономи з США в результаті комп'ютерного моделювання встановили, що система Плутон-Харон має пов'язану атмосферу.

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter