Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Як відкрити рахунок за кордоном та який штраф може загрожувати через порушення

18.05.2016 18:07
Як відкрити рахунок за кордоном та який штраф може загрожувати через порушення

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко пояснив, як зобов'язаний діяти громадянин України, який хоче мати рахунок за кордоном, але не хоче наразитися на покарання за порушення українського законодавства, інформує газета Експрес.

Експерт наголошує, що для того, щоб відкрити рахунок за кордоном і користуватися ним в Україні, потрібна індивідуальна ліцензія НБУ. На певний час можна відкрити рахунки до отримання ліцензій тим українцям, які навчаються, працюють або тимчасово перебувають за кордоном -- але лише на той час, поки вони проживають за кордоном.

Перед поверненням в Україну іноземний рахунок доведеться закрити або ж отримати ліцензію, щоб надалі використовувати цей рахунок. Нацбанк дає певний час на те, щоб її оформити. Якщо ви були за кордоном менш ніж 183 дні поспіль, то маєте два місяці, щоб після прибуття в Україну оформити ліцензію. Якщо ж були за кордоном триваліший період (понад 183 дні), то маєте аж два роки на оформлення ліцензії.

"Хочу зазначити, що індивідуальну ліцензію фізичним особам видають на три роки (компаніям і фізичним особам-підприємцям -- лише на рік). Можливості продовжити її немає. Треба оформляти нову. Якщо термін дії ліцензії закінчився, а нова не оформлена, то наступного ж дня після закінчення терміну дії ліцензії всі кошти, що залишились на закордонному рахунку, мусите зняти і ввезти чи перерахувати до України", -- зазначає пан Охріменко.

Якщо після повернення додому людина не оформляє ліцензії і використовує закордонний рахунок протягом тривалішого терміну, ніж дозволяє закон, їй загрожує штраф у розмірі від 8,5 тисячі до 51 тисячі гривень. "Крім того, НБУ має право накласти на порушника штраф, що дорівнює усій сумі, розміщеній на рахунку за кордоном", -- пояснює президент Українського аналітичного центру.

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter