Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Нова партія для Турчинова з Луценком

01.09.2017 23:20
Нова партія для Турчинова з Луценком
Скидається на те, що секретар РНБО і генпрокурор готують таємну альтернативу політичній силі Порошенка
Офіційно – про це ні слова. Однак у політичних кулуарах цими спекотними серпневими днями це тема номер один.
 
Навіть представники презедентського блоку на умовах анонімності це підвтерджують, дехто з них вже дістав пропозицію доєднатися: переговори між Луценком і Турчиновим добігають кінця. Робоча назва партії -- “Ковчег”.
 
Чи має ця гіпотетична партія шанс знайти прихильність у виборця? Аналізуємо разом із директором Центру політичного маркетингу Василем Стоякіним та віце-президентом Асоціації політичних консультантів України Андрієм Бодровим.
 
-- Отже, що могло спонукати двох відомих політиків до такого кроку? Адже донедавна йшлося лише про переформатування президентської партії під Луценка і її можливе об'єднання з "Народним фронтом"?
 
А. Бодров: -- Найімовірніше, перемовини є індикатором того, що, можливо, влада розуміє безперспективність простої зміни назв партій Порошенка і “Народного фронту”. Тому є два варіанти. Або нова партія -- це новий спільний проект, а переговори Турчинова та Луценка є показником напрямку, в якому рухається справа. Або ці двоє вирішили почати свою самостійну гру.
 
В. Стоякін: -- Від об'єднання з “Народним фронтом” БПП нічого не здобуде, бо в партії Яценюка рейтинг мізерний. Тому, як на мене, схема нової партії виглядає цікавіше. Але я, наприклад, не впевнений, чи вона створюється як прямий конкурент партії Порошенка.
    
-- А на яку електоральну нішу нова партія зможе претендувати?
 
В. Стоякін: -- Ймовірно, команда Турчинова — Луценка позиціонуватиме себе як найбільш радикальна патріотична сила, що виступатиме за визнання частини Донбасу окупованою територією та нещадну боротьбу з корупцією.
 
А.  Бодров: -- Так, у результаті буде створено проект, який претендуватиме на правопатріотичну нішу й продукуватиме доволі войовничу риторику. Це буде більшою мірою заміна “Народному фронту”, а для того, щоб підібрати  електорат, який відпав від БПП, створять інші проекти. Вони будуть трохи лівіші за спектром, аніж партія Порошенка. Як опозиційну, імовірно, Бнкова розкручуватиме партію “За життя”. Є ще й Аграрна партія,  яка теж вважається сателітним проектом влади. Можливо, будуть і якісь нові бренди, які виведуть на політичну  арену восени. Політики матимуть час, щоб розкрутити їх. І якщо навесні таки будуть дострокові вибори, то нові політсили зможуть узяти в них участь.
 
-- Навіщо ж Банковій водночас розвивати політпроекти і правового, і лівого спрямування?
 
А. Бодров: -- Такий підхід -- практика, поширена не лише в Україні. Аву наших політреаліях вона видається владі особливо доцільною. Адже дуже на Банковій і у Яценюка не впевнені, що імідж БПП і “Народного фронту” можна реанімувати, соціологічні дослідження теж не додають оптимізму. Постає необхідність створювати нові політсили їм на заміну. Але, найімовірніше, БПП не ліквідують, а залишать у тому вигляді, в якому є, якийсь відсоток завдяки адмінресурсу він ще має шанс узяти
 
-- Із ким тоді реально конкуруватиме політичний проект Луценка -- Турчинова?
 
В. Стоякін: -- Це партії Ляшка, Тимошенко і Садового. І проект Турчинова -- Луценка може допомогти Банковій пробувати нейтралізувати проект Саакашвілі. 
 
-- На яку підтримку міг би сподіватися такий проект?
 
А. Бодров: -- Ще зарано про це говорити, але, думаю, можна припустити, що нова політсила подолає 5% виборчий поріг для проходження до парламенту.
 
В. Стоякін: -- Найбільш радикальних виборців у нас близько 15%. От за них і боротимуться. Але скільки вдасться відвоювати -- 1% чи 5%, залежить від багатьох факторів.
 
-- Хто  може виступити спонсором нової партії?
 
В. Стоякін: -- Хіба це проблема? Коли йдеться про вагомі політичні фігури, яким є Турчинов та Луценко, гроші знайдуться. Мало того, думаю, черга вишикується з людей, які захочуть їх вкласти.
 
А. Бодров: -- Посада генерального прокурора відкриває доволі широкі можливості для політичного фандрейзингу -- процесу залучення нансів та інших ресурсів. Луценко, як генпрокурор, має дуже багато аргументів для переконання бізнесу взяти участь у цьому проекті.
 
-- Які сильні та слабкі сторони Луценка й Турчинова як організаторів партії?
 
А. Бодров: -- Сильною стороною Турчинова є його організаційний досвід. Дуже великий досвід він, зокрема,  здобув у “Батьківщині”, коли розбудовував цю партію. Багато хто каже, що його перехід у “Народний фронт” став однією з найбільших проблем Тимошенко, -- попри високий персональний рейтинг, підтримувати і розбудовувати структури “Батьківщини” по всій країні на тому рівні, на якому це робив Турчинов, Юлія Володимирівна не змогла.
 
Щодо Юрія Луценка, то його образ передбачуваний, він грає у нього багато років -- полум'яний вождь. Але переконати людей своєю традиційною риторикою йому цього разу буде дуже важко.
 
Якщо говорити про слабкі сторони, то в Турчинова це закритість, він звик більше працювати у тіні публічних лідерів. Деколи це працює як перевага (він не накликає на себе такого високого антирейтингу, який паралельно із популярністю мають публічні фронтмени політики). Але водночас це обмежує можливості -- не дає ставати повноцінним політичним лідером.
 
Щодо Луценка, то на тлі організаційних талантів і досвіду партійного будівництва Турчинова він буде радше гостем у цьому проекті. Полум’яною “англійською королевою”. Припускаю, Луценко не зможе взяти зі собою в цей проект значну кількість прибічників. І брак власної політичної команди буде його слабким місцем.
 
Ірина КОВАЛЕНКО, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter