Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Курс євровалюти до долара сягнув максимуму за останні два роки

03.08.2017 18:30
Курс євровалюти до долара сягнув максимуму за останні два роки

Євро росте мов на дріджах. На світових валютних ринках курс європейської валюти зміцнився практично до $1,17.
Востаннє схожа позначку євро щодо долара була у серпні  2015-го, пише Експрес.

Про те, чому зростає курс євровалюти, розповідає  Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, Веселин Петков, аналітик Альпарі, Артем Щербина, фінансовий аналітик "Capital Times", та Андрій Шевчишин, фінансовий аналітик "Форекс клаб".

- Чому зміцнюється євро?

О. Савченко: - Євро зростає в першу чергу проти долара, це свідчить про слабкість внутрішньої політики США. Тобто  нині інвестори більше впевнені в економічних реформах в ЄС, аніж у Америці. Поки що не вдається Дональду Трампу провести податкову реформу зі зменшенням податків, запровадити обіцяну медичну реформу, бо вона не мала достатньої підтримки в Конгресі, і це впливає на курс долара, який знижується.

Натомість євро має більше причин зміцнюватися. На євровалюту позитивно вплинули вибори президента Франції, немає якихось ризиків для парламентських виборів у Німеччині, які відбудуться наприкінці вересня, переговори по "Brexit" проходять доволі спокійно. Інвестори прогнозують стабільність економіки ЄС, тому євро і відновлюється до звичних цифр. Адже пам'ятаємо, що свого часу ми бачили не 1,16, а 1,2 - 1,3 долара до євро.

А. Щербина: - Так, американський долар нині демонструє одну з найслабших динамік з часів кризи 2008 - 2009 років. Як наслідок, євро та навіть англійський стерлінг виглядають набагато стабільнішими валютами, аніж долар.


В. Петков: - Євро дорожчає проти більшості основних  світових валют з березня. Причинами росту є поліпшення економічної ситуації в Європі та ультрам'яка грошово-кредитна політики з боку ЄЦБ. Економічне зростання в Єврозоні продовжується вже 16 кварталів поспіль. Очікується, що зростання реального ВВП становитиме 2 - 2,5% за другий квартал, що може бути найкращим  значенням з початку 2011 року!

Європейський центральний банк у свої липневих прогнозах підвищив зростання в Єврозоні з 1,7% до 1,9% цього року і з 1,6% до 1,8% - наступного. Оптимістичні прогнози щодо економіки Єврозони збільшують попит на євро. В останні місяці інвестори активніше переходили з долара до євро.

Нагадаю, що днями ЄЦБ залишив базову процентну ставку на рекордно низькому рівні 0%. Також Європейський центробанк зберіг обсяг викуповування активів у рамках програми кількісного пом'якшення (QE) на рівні 60 мільярдів євро щомісяця по грудень цього року.

- До якого рівня євровалюта може зміцніти відносно долара?

А. Щербина: - До позначки $1,18, якщо ФРС США не  підвищить облікову ставку в найближчі три місяці.

А. Шевчишин: - З лютого 2015-го пара євро/долар залишається в діапазоні 1,05 - 1,16, сьогодні ми тестуємо зону вище 1,16. Але не варто забувати, що для Європи сильне євро також не кращий варіант, бо воно стримує експорт. При всіх сприятливих факторах для євро, головну скрипку все одне гратиме долар і рішення ФРС, оскільки рішення ЄЦБ більш зрозумілі. Думаю, що до кінця року бачитимемо діапазон 1,1 - 1,2 євро/долар.

- Офіційний курс євро подолав психологічну позначку 30 гривень за євро. Як подорожчання євровалюти позначається на нашій економіці?

О. Савченко: - Євро проти гривні зміцнився через зміну крос-курсу пари євро/долар. Гривня залишається  прив'язаною до долара. Коли євро зростає проти "зеленого", відповідно євровалюта зміцнюється відносно гривні. З одного боку, підвищення курсу євро є справді позитивне для нашої економіки, бо українські товари дешевшатимуть в Європі, отже є вищі шанси, що їх придбають, і наші експортери матимуть більшу виручку в гривні. Але, звичайно, імпортери, які купують європейське обладнання,
будуть в мінусі.

А. Щербина: - Для української економіки сильне євро - це
добре. Україна нарощує товарообмін з ЄС і отримує виручку в євровалюті, а частка експорту до ЄС вже перевищує 40% в
загальному обсязі експорту.

Леся ЯСИНЧУК
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter