ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Що робити, щоб замовити закордонний паспорт без нервів

17.05.2017 17:30
Що робити, щоб замовити закордонний паспорт без нервів
Сьогодні, аби подати документи на виготовлення закордонного паспорта, потрібно вистояти під дверима міграційних служб кілька годин, пише Експрес. Ну бо зареєструватися в електронній черзі - нереально, цей сервіс видає мантру "вибачте, вільних місць немає в найближчі два тижні" (а запис заздалегідь діє тільки на два тижні). 
 
Але не все так страшно.
 
Отож найперше, куди і як слід подавати документи.
 
Це можна робити у будь-якому зручному для вас підрозділі міграційної служби (по-старому це так звані паспортні столи). Місце вашої прописки чи вашого проживання взагалі не мають ніякого значення.
 
У п'яти областях нашої країни (Львівська, Київська, Одеська, Запорізька та Дніпропетровська) діє електронний запис для подання документів. Я вирішила перевірити, як він працює. 
 
Заходжу на сайт Державної міграційної служби України і бачу, що в жодній області на найближчі два тижні (а запис, власне, дозволяє зареєструватися не більше як за два тижні) вільних місць немає. Ого!
 
Йду до районного відділення міграційної служби. У тіснесенькому коридорі стоять, сидять і спираються до стіни зо три десятки чоловік. Напевне, вони зареєструвалися і прийшли ще до призначеного часу? А ні! Вони взагалі не реєструвалися! Виявляється, тут "жива" черга. Залишаюся, щоб побачити, як усе відбувається.
 
На екрані висвічується номер 505. У коридорі западає мертва тиша. Чути навіть, як за дверима хтось кашляє. І ось з лавки підводиться чоловік, який сидів найближче до дверей. Кілька секунд він ще перебирає свої ксерокопії і забігає (не заходить, а забігає!) до кабінету, де приймають документи. У цей час сходами біжить інший чоловік. Він нервово розмахує відксереними документами і кричить: "Стійте! Стійте! Зараз же моя черга! От, зараза! Ну на дві хвилини спізнився!" Він теж заходить у кабінет, проте вже за кілька хвилин виходить звідти дуже невдоволений.
 
Одна пані пояснює мені, що тут під дверима люди займають чергу за
годину-дві до відкриття установи. Іноді навіть у зошиті записують, хто за ким, і чекають. Чекають, коли хтось із тих, які зареєструвалися, спізниться чи не появиться взагалі, щоб зайти замість нього. Виявляється, так можна. І якщо ви вже потрапили до кабінету, вас реєструють, як кажуть самі працівники міграційної служби, "зараз на зараз" - і ви спокійно подаєте документи.
 
Справді, на стіні серед десятків оголошень я бачу повідомлення про те, що зареєстровані для подання документів мають прийти за 10 хвилин до призначеного часу. А якщо ви спізнитесь більш ніж на дві хвилини, ваша черга автоматично скасовується.
 
"Але як люди встигають зареєструватися, якщо на сайті вказано, що немає жодного вільного місця?" - не розумію я. І тут працівниця міграційої служби показує мені термінал. Виявляється, через нього теж можна зареєструватися. "Місця в черзі рівномірно розподілено між онлайн-сервісом, на який ви заходили, і терміналом", - 
пояснює терпляче держслужбовець.
 
Іншими словами, якщо на головному сайті міграційної служби вам видає, що вільних місць не має, - не вірте. Насправді вони можуть бути - вам тільки треба прийти до відділення міграційної служби, і випробувати удачу в терміналі. Зауважте, для цього не треба записуватися в "живу чергу"!
 
Ось перелік документів, потрібних для виготовлення нового, біометричного паспорта: паспорт громадянина України (оригінал та дві копії), довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (оригінал 
та дві копії) і старий закордонний паспорт (якщо у вас такий є). А якщо ви чоловік до 25 років, то вам ще потрібна довідка з військкомату або військовий квиток.
 
Чимало тут і таких, хто виготовляє біометричний паспорт для дітей. Для цього потрібно взяти із собою свідоцтво про народження дитини та звичайні українські паспорти обох батьків (оригінал + копія).
 
І ось що важливо: перед тим як здавати документи, потрібно оплатити вартість послуг та бланків - можна тут же, у терміналі, а можна й у відділенні банку. І здавати пакет документів разом з проплаченими чеками за послуги. Після цього вас сфотографують та
сканують відбитки ваших пальчиків.
 
Якщо ви виготовляєте паспорт у звичайному режимі (це 20 робочих днів), то він коштуватиме 557 гривень 32 копійки. Якщо ж вам потрібен паспорт терміново, можна отримати його за сім робочих днів (у виняткових випадках - за три робочі дні), і коштувтаиме це 810 гривень та 32 копійки. 
 
Працівники міграційної служби переконують, що затримок із видачею біометричних паспортів уже немає. 
 
Оля ПІЛІЩУК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter