Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Що робити, щоб замовити закордонний паспорт без нервів

17.05.2017 17:30
Що робити, щоб замовити закордонний паспорт без нервів
Сьогодні, аби подати документи на виготовлення закордонного паспорта, потрібно вистояти під дверима міграційних служб кілька годин, пише Експрес. Ну бо зареєструватися в електронній черзі - нереально, цей сервіс видає мантру "вибачте, вільних місць немає в найближчі два тижні" (а запис заздалегідь діє тільки на два тижні). 
 
Але не все так страшно.
 
Отож найперше, куди і як слід подавати документи.
 
Це можна робити у будь-якому зручному для вас підрозділі міграційної служби (по-старому це так звані паспортні столи). Місце вашої прописки чи вашого проживання взагалі не мають ніякого значення.
 
У п'яти областях нашої країни (Львівська, Київська, Одеська, Запорізька та Дніпропетровська) діє електронний запис для подання документів. Я вирішила перевірити, як він працює. 
 
Заходжу на сайт Державної міграційної служби України і бачу, що в жодній області на найближчі два тижні (а запис, власне, дозволяє зареєструватися не більше як за два тижні) вільних місць немає. Ого!
 
Йду до районного відділення міграційної служби. У тіснесенькому коридорі стоять, сидять і спираються до стіни зо три десятки чоловік. Напевне, вони зареєструвалися і прийшли ще до призначеного часу? А ні! Вони взагалі не реєструвалися! Виявляється, тут "жива" черга. Залишаюся, щоб побачити, як усе відбувається.
 
На екрані висвічується номер 505. У коридорі западає мертва тиша. Чути навіть, як за дверима хтось кашляє. І ось з лавки підводиться чоловік, який сидів найближче до дверей. Кілька секунд він ще перебирає свої ксерокопії і забігає (не заходить, а забігає!) до кабінету, де приймають документи. У цей час сходами біжить інший чоловік. Він нервово розмахує відксереними документами і кричить: "Стійте! Стійте! Зараз же моя черга! От, зараза! Ну на дві хвилини спізнився!" Він теж заходить у кабінет, проте вже за кілька хвилин виходить звідти дуже невдоволений.
 
Одна пані пояснює мені, що тут під дверима люди займають чергу за
годину-дві до відкриття установи. Іноді навіть у зошиті записують, хто за ким, і чекають. Чекають, коли хтось із тих, які зареєструвалися, спізниться чи не появиться взагалі, щоб зайти замість нього. Виявляється, так можна. І якщо ви вже потрапили до кабінету, вас реєструють, як кажуть самі працівники міграційної служби, "зараз на зараз" - і ви спокійно подаєте документи.
 
Справді, на стіні серед десятків оголошень я бачу повідомлення про те, що зареєстровані для подання документів мають прийти за 10 хвилин до призначеного часу. А якщо ви спізнитесь більш ніж на дві хвилини, ваша черга автоматично скасовується.
 
"Але як люди встигають зареєструватися, якщо на сайті вказано, що немає жодного вільного місця?" - не розумію я. І тут працівниця міграційої служби показує мені термінал. Виявляється, через нього теж можна зареєструватися. "Місця в черзі рівномірно розподілено між онлайн-сервісом, на який ви заходили, і терміналом", - 
пояснює терпляче держслужбовець.
 
Іншими словами, якщо на головному сайті міграційної служби вам видає, що вільних місць не має, - не вірте. Насправді вони можуть бути - вам тільки треба прийти до відділення міграційної служби, і випробувати удачу в терміналі. Зауважте, для цього не треба записуватися в "живу чергу"!
 
Ось перелік документів, потрібних для виготовлення нового, біометричного паспорта: паспорт громадянина України (оригінал та дві копії), довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (оригінал 
та дві копії) і старий закордонний паспорт (якщо у вас такий є). А якщо ви чоловік до 25 років, то вам ще потрібна довідка з військкомату або військовий квиток.
 
Чимало тут і таких, хто виготовляє біометричний паспорт для дітей. Для цього потрібно взяти із собою свідоцтво про народження дитини та звичайні українські паспорти обох батьків (оригінал + копія).
 
І ось що важливо: перед тим як здавати документи, потрібно оплатити вартість послуг та бланків - можна тут же, у терміналі, а можна й у відділенні банку. І здавати пакет документів разом з проплаченими чеками за послуги. Після цього вас сфотографують та
сканують відбитки ваших пальчиків.
 
Якщо ви виготовляєте паспорт у звичайному режимі (це 20 робочих днів), то він коштуватиме 557 гривень 32 копійки. Якщо ж вам потрібен паспорт терміново, можна отримати його за сім робочих днів (у виняткових випадках - за три робочі дні), і коштувтаиме це 810 гривень та 32 копійки. 
 
Працівники міграційної служби переконують, що затримок із видачею біометричних паспортів уже немає. 
 
Оля ПІЛІЩУК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

S

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter