Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Із дев'яти дiток у родинi Кудрич – три пари двiйнят!

17.05.2017 12:40
Із дев'яти дiток у родинi Кудрич – три пари двiйнят!
Ця незвичайна сiм'я живе в гiрському селi Нижня Яблунька. У їхньому невеличкому будинку немає вигод -- ванни-туалету. Щоб попрати весь дитячий одяг, матерi доводиться наносити до хати сто лiтрiв води з криницi, ще й пiдiгрiти на печi. Та, попри все, мати-героїня, 32-рiчна Наталiя Кудрич, iз непiдробною усмiшкою каже, що вона -- абсолютно щаслива жiнка.
 
...Ще здалека видно, що в цiй хатi живе багатодiтна сiм'я. На довгому шнурi, що натягнутий посеред подвiр'я, сушиться з десяток кольорових футболочок, колготок, шкарпеток, шапочок та кофтинок. Бiля порога хати в рядочок виставлено дев'ять пар взуття рiзного розмiру.
 
Аж ось i мама. 32-рiчна жiнка усмiхнено зустрiчає нас. А за її спиною з-за дверей визирають три пари зацiкавлених очей. За секунду -- ще двоє. 
 
"Це Оля i Настя, двiйнята. Разом ходять до другого класу, -- знайомить  жiнка зi своїми дiточками, запросивши до хати. -- А це -- Наталя, їй шiсть. Чотирирiчний Iванко, а ось бiля нього -- трирiчнi Софiйка та Соломiйка, теж двiйня. А там на лiжечку пiвторарiчнi Микола й Василь..."
 
"Двiйня?" -- перепитую. 
 
"Так, уявiть собi!" -- усмiхнено вiдповiдає жiнка. -- Найстаршiй моїй донечцi Алiнi -- дванадцять рокiв. Вона тепер у школi". Панi Наталя каже, що здивувала всю родину, коли тричi поспiль народила двiйню. Адже в її сiм'ї лише тiтка одну пару двiйняток мала. "Народивши першу дочку, Алiнку, ми й не сподiвались, що потiм станемо батьками одразу ще двох донечок. Ба бiльше: чоловiк спершу й не повiрив, коли сказала, що двiйнею вагiтна, -- розповiдає жiнка. -- Назвали доньок Настею й Олею -- на честь моєї та чоловiкової матерi. Потiм народились Наталочка та Iванко. А тодi я знову завагiтнiла. Й ледь мову не вiдiбрало, як почула вiд лiкаря: у вас двiйня. Уявiть лише: у мене вже було п'ятеро дiток, i ось буде ще двоє! Утiм, коли вже про третю двiйню довiдалась, була не така здивована. Нинi моїм найменшеньким по пiвтора рочка. Це сини -- Микола та Василь".
 
Хата Кудричiв, де живуть дев'ятеро дiтей та мама з татом, -- усього двi кiмнати загальною площею 42 квадратнi метри. В однiй iз них стоять три лiжка, на яких тiсняться батько та четверо дiтей. Поряд -- пiч, на якiй готують та розiгрiвають їжу. Бiля вiкна невеличкий телевiзор. На столi -- дитячi забавки. А з-за вiдхилених дверей шафи визирає охайно поскладаний дитячий одяг.
 
У сусiднiй кiмнатi -- диван, на якому спить мама з трьома наймолодшими: Миколою, Василем i Софiйкою. В хатi чисто й затишно, хоч i дуже тiсно як для такої великої сiм'ї. Туалет у них надворi. А замiсть ванни -- алюмiнiєвi ночви. Щоб помити всiх дiтей, мати носить воду вiдрами з криницi, яку потiм грiє на печi.
 
Пральної машини в хатi також немає, тому доводиться прати вручну. Вiдтак три години на день вiдводиться на прання. А щоб усе добре виполоскати, треба принести з криницi бiльш як сто лiтрiв води! "Мiй "робочий день" починається о сьомiй ранку, -- каже багатодiтна мама. 
 
-- Спочатку пораємося з чоловiком у стайнi. Маємо двi корови, коня, свиней i курей. Пiсля цього готую дiтям снiданок. О восьмiй ранку Оля та Настя самостiйно збираються до школи. Мене кличуть, тiльки щоб заплести коси. Пiсля того як вони пiдуть, починаю прибирати в хатi та доглядаю наймолодших синочкiв. В обiднiй час вкладаю спати Миколку i Василька. Залишаю з ними шестирiчну Наталю та йду в поле. Там менi допомагають Соломiйка та Iванко".
 
Усi малята дуже слухнянi. Маму нiхто не перебиває, уважно слухають усе, що розповiдає, та ввiчливо усмiхаються до нас -- гостей.
 
Жiнка розповiдає, що її дiти також охоче ласують солодощами. Особливо смакують сирники та горiшки зi згущеним молоком. Останнiх мама пече бiльш як чотири кiлограми на два днi. У середньому в цiй родинi на мiсяць iде 25 кiлограмiв борошна. А крiм того, близько чотирьох кiлограмiв макаронiв, бiльш як п'ять кiлограмiв рису та манної крупи, до двох кiлограмiв масла й десять лiтрiв олiї. Багато овочiв вирощують самi.
 
"Нас часто питають, скiльки ж ми витрачаємо грошей на таку велику сiм'ю, -- каже жiнка. -- Щомiсяця ми отримуємо 7,5 тисячi гривень вiд держави на Iванка, Софiйку, Соломiйку, Василька та Миколку. Крiм того, чоловiк навчається на столяра й отримує стипендiю в розмiрi 400 гривень. А ще як багатодiтна сiм'я ми отримуємо на кожну дитину 1100 гривень. Загалом близько 17 тисяч гривень на мiсяць. З них 10 тисяч витрачаємо на їжу та одяг, решту -- заощаджуємо. Бiльша частина коштiв, до слова, йде саме на вбрання, адже дiти дуже швидко ростуть".
 
Тим часом другокласниця Оля розглядає свiй зошит з письма. Дiвчинка каже, що мрiє стати вчителькою. Уже навiть нинi навчає молодших братикiв i сестричок читати та писати.
 
"А знаєте, що дуже скоро ми переїдемо у великий гарний будинок? Хочете, покажу? Мамо, можна?" -- дiвчинка бере мене за руку й веде на подвiр'я.
 
Поряд зi старою хатиною сiм'я власними силами будує двоповерховий будинок. "Чоловiк п'ять рокiв їздив на заробiтки. Шiсть рокiв тому заклали фундамент", -- каже жiнка. Дiтлахи тiльки й мрiють, коли врештi в кожного з них буде своя кiмната. "Чи не щодня уявляю, як ми всiєю сiм'єю сядемо в новiй хатi до великого столу", -- з неприхованою надiєю каже i Наталя.
 
Однак найбiльшим бажанням мами є те, щоб усi дiти були здоровими. В
однiєї з її донечок -- косоокiсть. Тож тепер кошти батьки вiдкладають на операцiю Софiйцi.
 
За розмовами з панi Наталею день збiг швидко. Та мама дев'яти дiтей ще й не збирається перепочивати. Каже, ранiше пiвночi нiколи не лягає спати. 
 
Наостанок ми всi гуртом "стаємо" до фотографiї. Батько, мати та восьмеро дiток (бо найстарша, 12-рiчна Алiнка, ще в школi) щиро обiймаються та усмiхаються одне до одного. "Це неймовiрно велике щастя бути мамою!" -- каже на прощання панi Наталя.
 
Христина БIЛЯКОВСЬКА, Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

A

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter