ЦІКАВО

Підбірка трендового весняного взуття від найкращих дизайнерів.
Комаровський сказав, чим загрожує така звичка.
Навесні ми легко підхоплюємо інфекції. Іноді досить тiльки вийти на холодне повiтря, вiдразу починає болiти горло, боляче ковтати... Що робити у таких випадках?
Головний інгредієнт печива - вівсянка стимулює роботу кишечника, прискорює процеси травлення, допомагає очистити організм від шлаків.
Якщо запiзнитися з терапiєю, iнфекцiя пошириться на матку, матковi труби та яєчники, а це може мати дуже поганi наслiдки, аж до порушень репродуктивної функцiї.

ТЕХНОЛОГІЇ

Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.
На територiї мiста Тяньцзiнь (КНР) у 2017 роцi буде вiдкрито спецiалiзований науковий центр iз клонування тварин -- найбiльший у свiтi.

Одна черга для всіх

06.02.2017 12:50
Одна черга для всіх
Кабмін змінив порядок ведення реєстру відшкодування ПДВ

Затверджений урядом новий механізм повинен спростити життя бізнесу та зменшити корупцію в цій сфері, пише газета Експрес.

Процес відшкодування буде зведений до кількох кроків -- подачі заявки на відшкодування, її публікування в реєстрі, проведення перевірок і погоджень, та, власне, відшкодування податку в автоматичному режимі.

-- Отже, яким був порядок до цього часу і яким стане тепер?

-- Раніше інформації про те, хто, куди і на яку суму подав заявку на відшкодування ПДВ, не було, -- каже Ілля Несходовський, експерт групи РПР "Податкова реформа". -- І лише нещодавно почали публікувати дані про те, кому й скільки відшкодували. Відповідно до нового порядку, ми будемо бачити не просто заявки, а конкретно хто, коли і на яку суму подав заявку на відшкодування ПДВ. Підприємця включатимуть у загальний реєстр і відшкодування буде здійснюватися в хронологічному порядку.

Тобто немає значення, яке це підприємство -- велике чи мале, яким видом діяльності воно займається, бо основним критерієм є -- коли ви подали заявку. І доки вам не відшкодують податок на додану вартість (якщо внаслідок експортної або інвестиційної діяльності у вас виникла заборгованість державного бюджету перед вами по цьому податку), наступний за вами в цьому реєстрі не отримає відшкодування.

-- Якщо реєстр вже існував раніше, то чому з відшкодуванням ПДВ виникали постійні проблеми?

-- Змінити порядок планували ще в 2015 році. А в 2016 році зробили два реєстри: перший -- для всіх, другий -- для тих, хто свого часу потрапив до спеціального списку автоматичного відшкодування. Потрапити до другого могли ті, у кого, насамперед, були великі обсяги відшкодування. Але цей список дуже легко редагувався. Для того, щоб викинути з нього певну компанію, можна було, наприклад, порушити проти неї абсурдну кримінальну справу.

-- Які ще зміни відбулись?

-- Раніше заявка проходила через Державну фіскальну службу (ДФС) і вона підтверджувала чи ні всю суму відшкодування або підтверджувала його в певній частині. І це також був елемент маніпулювання. Тобто були компанії, яким ПДВ відшкодовували в повному обсязі, а були такі, яким відшкодовували лише 80% чи 60%. І ДФС не обгрунтувувала, чому саме стільки -- вона просто так вирішувала. Отже, існувала корупційна складова.

Новий порядок дозволяє ліквідувати корупцію в сфері відшкодування ПДВ. Зараз працює система електронного адмініструваннчя ПДВ з депонуванням цього податку. Вона дозволяє гарантувати, що вся заявлена до відшкодування сума обов'язково надійшла до державного бюджету. Завдяки цьому компанії, які здійснюють еспортну або інвестиційну діяльність, будуть своєчасно й у повному обсязі отримувати відповідні кошти. А це, у свою чергу, сприятиме економічному розвитку.

-- Однак перевірки підприємств, які сподіваються на відшкодування ПДВ, залишаються?

-- Відповідно до нового механізму, термін проведення перевірок і погоджень становитиме не більш як 30 днів, а заявки слід подати не пізніше 20 числа кожного місяця.

-- Новий порядок повністю унеможливлює корупційні схеми чи все ж певна їх можливість залишається?

-- Повністю схем не уникнути. Навіть система депонування ПДВ не може гарантувати, що окремі компанії не використають так звані схеми-"скрутки". Але тепер ДФС не зможе корегувати реєстр так, як вона робила це раніше. Я підтримую те, що з 1 січня ліквідована податкова міліція, але вона мала певні обов'язки контролю. І тепер теоретично з'явилися можливості для виникнення певних схем, які дозволяють заявити про більше відшкодування ПДВ. А це є фактично крадіжкою з бюджету.

Світлана ОЛІЙНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter