ЦІКАВО

Голлівудська зірка і її новий бойфренд ще не створили сім'ю, а вже готові до поповнення.
Незвичайні способи використання залишків щоденних напоїв.
Якщо батьки часто "сидять" у смартфонах, то діти відчувають себе непотрібними.
Вікторія Бекгем та Міранда Керр називають цю олію одним із секретів своєї краси. І справді - вона допомагає у багатьох ситуаціях і годиться для різноманітних домашніх процедур.
Співачка виставила світлину з собакою і без макіяжу.

ТЕХНОЛОГІЇ

Успiшний айтiшник Нiк Бiлогорський - про роботу у "Фейсбуцi" й "Майкрософтi", консультування з кiбербезпеки ФБР та плюси і мiнуси українських хакерiв
Американцi звуть його просто -- Нiк. Вiн народився в Українi (якщо точнiше -- у Харковi), закiнчив тут школу, а потiм виїхав iз матiр'ю за океан.
Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.

Правила життя-2017

03.01.2017 12:00
Правила життя-2017
Новий бюджет: мiнiмальна пенсiя i прожитковий мiнiмум наступного року зростуть лише на 10,1%, а сигарети й алкоголь рiзко подорожчають

Закон про держбюджет на 2017 рiк -- пiдписано. Прийнятий уночi, вiн досi не опублiкований у повному обсязi. Прем'єр Гройсман, обмовившись, назвав його "людоцентричним", i вiдразу з'явилися жарти: "Хто ж та Люда, заради якої депутати працювали всю нiч?" Втiм, бюджет є, i вiн впливатиме на життя кожної людини, пише газета Експрес.

-- Отже, один iз ключових пунктiв бюджету -- змiна розмiру мiнiмальної зарплати, прожиткового розмiру та пенсiй. Що передбачає бюджет i якi тут заковики?

-- Як вiдомо, з нового року встановлено мiнiмальну зарплату в розмiрi 3200 гривень, -- розповiдає Iван Крулько, член парламентського комiтету з питань бюджету. -- Це вдвiчi бiльше, нiж закладалося у вереснi.

Навiть бiльше, в законi про держбюджет знято кiлька формулювань щодо мiнiмальної зарплати. По-перше, тепер немає формулювання, де йшлося, що це зарплата за неквалiфiковану роботу. Отож її можуть отримувати i квалiфiкованi працiвники. По-друге, знято норму, вiдповiдно до якої мiнiмальна заробiтна плата не може включати доплати й надбавки. Це певним чином нiвелює гасло про те, що мiнiмальну зарплату збiльшено вдвiчi. Коли 1 лютого бюджетники отримають свої зарплати за сiчень, то зрозумiють, що їхнi доходи не зросли вдвiчi, як це було анонсовано.

До того ж у нас тарифний розряд вiдiрваний вiд мiнiмальної зарплати. Тобто якщо ранiше мiнiмальна зарплата в Українi дорiвнювала першому тарифному розряду, то тепер вiн удвiчi менший -- 1600 гривень.

Пенсiї i прожитковий мiнiмум у 2017-му пiдвищуватимуть двiчi, i вони зростуть на 10,1%. Прожитковий мiнiмум у травнi досягне рiвня 1624 гривень, а в груднi -- 1700 гривень. Водночас мiнiмальна пенсiя в травнi становитиме 1312 гривень, а в груднi -- 1373.

-- Чи будуть перерахованi субсидiї у зв'язку зi збiльшенням мiнiмальної зарплати?

-- Перерахування субсидiй вiдбудеться, але воно стосуватиметься нового опалювального сезону -- 2018/2019 року, тому що на наступний сезон 2017/2018 року базою будуть доходи за 2016 рiк. Доходи за 2017-й стануть базою на опалювальний сезон 2018/2019 року. I, дiйсно, кiлькiсть людей, якi будуть мати субсидiю, iстотно зменшиться.

-- Чи правда, що з нового року рiзко зросте цiна на цигарки i спиртне?

-- Так, правда. Змiни до Податкового кодексу передбачають пiдвищення акцизiв на алкогольнi напої та сигарети i зменшення ренти на видобуток нафти, -- додає Тетяна Острiкова, член Комiтету з питань податкової та митної полiтики. -- Скасовується роздрiбний 5% акциз на пальне. Зокрема, ставка акцизу на алкогольнi та слабоалкогольнi напої збiльшується на 20%, на крiпленi та iгристi вина -- на 12%, на пиво -- також на 12%. Ставка для натуральних вин залишається без змiн. На тютюновi вироби специфiчна ставка акцизу зросте на 40%.

-- Як це плине на цiни?

I. Крулько:

-- Усi товари можуть подорожчати. Справдi, найбiльше можуть подорожчати сигарети.

Т. Острiкова:

-- Швидше за все, виробники закладуть пiдвищення в цiну товарiв, отже, вони подорожчають.

-- Що буде з цiнами на пальне?

-- Роздрiбний акциз на пальне в розмiрi 0,042 євро скасовано. Це акциз, який сплачується при виробництвi та iмпортi пального. Оскiльки багато власникiв АЗС казали, що в них не роздрiбний продаж бензину, а оптовий вiдпуск, ставку приєднано до загальної ставки. Сумарна ставка акцизу на пальне не пiдвищилась, отже, пiдстав говорити про зростання цiн на пальне немає.

I. Крулько:

-- Додам щодо акцизiв. Прямий мiсцевий акциз на пальне в розмiрi 5%, який ранiше могли встановлювати органи мiсцевого самоврядування i який брався з коштiв автозаправок та мав iти на ремонт дорiг, тепер справдi скасували. Всi кошти вiд цього акцизу будуть централiзованi, але потiм уряд обiцяє за пiдсумками 2017 року розподiлити зiбраний акциз мiж мiсцевими громадами. Сума має бути не меншою, нiж було зiбрано в 2016 роцi. Але що означає "не меншою", якщо вже нинй ми бачимо, що пальне дорожчає, i наступного року воно також буде дорожчати.

-- Якi ще змiни вiдчуємо на собi?

-- Питання щодо компенсацiї проїзду для незахищених верств населення -- iнвалiдiв, чорнобильцiв тощо -- переданi на мiсця. Тобто на мiсцевi бюджети поклали додатковий тягар, а де брати на це кошти -- не вiдомо.

У бюджетi залишенi всi норми, якi запровадив ще уряд Яценюка i якi обмежували чи скасовували соцiальнi стандарти. Наприклад, оподаткування пенсiй працюючих пенсiонерiв. Залишився такий нелогiчний рудимент, як пенсiйний збiр. Хоча пенсiя, сформована з тих внескiв, якi особа платила до Пенсiйного фонду впродовж свого трудового життя, не може оподатковуватися жодним податком, у нас на цi виплати накладено податок. Це незаконно, але ця норма залишилася в бюджетi й на новий рiк.

-- Чи будуть мати пiдтримку заклади освiти та медицини?

-- Зменшено освiтню та медичну субвенцiю з бюджету. Повноваження з утримання медичних та освiтнiх закладiв покладено на мiсцевi бюджети. Тепер бiльшу частину коштiв даватимуть мiсцевi органи влади. Це дуже серйозно вимиє кошти, якi з'являються в об'єднаних мiсцевих громад i якi могли бути спрямованi на розвиток, iнфраструктурнi проекти. Крiм того, на мiсцевi бюджети ляже додатковий тягар оплати працi технiчних працiвникiв. Тобто з державного бюджету буде нараховуватися лише зарплата педагогам.

-- Чи скасовано збiр до Пенсiйного фонду з обмiну валюти?

-- Так, цей 2% збiр скасовано, тому валюта мала б трохи подешевшати.

Свiтлана ОЛIЙНИК

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

v

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter