ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

"Ми - лiнiя фронту між iмперiєю зла i вiльним свiтом"

25.03.2016 00:20
"Ми - лiнiя фронту між iмперiєю зла i вiльним свiтом"
Лiдер гурту "Мандри" - про примару безвiзового режиму, протистояння з Росiєю i безглуздi вчинки Анi Лорак

"Тут питання, хто виживе: або ми, або вони. Нiяких компромiсiв бути не може. Це просто iлюзiї! Ми - прикордонна країна мiж iмперiєю зла i, умовно кажучи, вiльним свiтом. До того ж - лiнiя фронту. Тому протистояння з Росiєю - це справдi надовго", - переконаний Сергiй Фоменко із гурту "Мандри", пише газета "Експрес".

-- Сергiю, електронна петицiя українських музикантiв про закриття ефiру для росiйської музики i кiно в Українi уже зiбрала на сайтi Президента майже 12 тисяч пiдписiв. Ви пiдтримуєте таку радикальну iдею?

-- Так. Сьогоднi ми маємо великi проблеми в Українi саме через те, що наш iнформацiйний та культурний простiр не були захищенi, точнiше - їх просто окупували. I реальнiсть така: там, де була росiйська "попса", прийшли росiйськi танки! Нинi ж ситуацiя не покращується, а навпаки. Йде якесь загравання: "Два языка, одна страна", бла, бла, бла... Тому треба з цим боротися, очищаючи країну вiд ворожого контенту. Слiд заборонити те лайно, що сьогоднi крутять радiо- i телеканали. Бодай тимчасово, поки не закiнчаться вiйськовi дiї, а ще краще - й пiсля того на 5 - 10 рокiв. Коли ж ситуацiя змiниться, тодi можна буде говорити про квотування - скажiмо, 10 вiдсоткiв росiйського продукту в ефiрi. До того ж це мають бути високоякiснi речi, а не пропаганда "руского мiра" та iнша х...рня. Тому я повнiстю пiдтримую цю петицiю!

-- А як ви ставитесь до українських спiвачок, що "прописались" у Росiї? Наприклад, до Анi Лорак, в якої нинi тур - вiд Москви до Владивостока. Скажiмо, завтра вона виступатиме у Кремлi разом iз Кiркоровим...

-- Ну, що тут скажеш - молодець! (Усмiхається). Насправдi то жах, i менi важко це зрозумiти. Треба бути чи iдiотом, чи взагалi настiльки... Одне слово, ситуацiя неадекватна i просто не налазить на голову... Знаєте, я б запропонував Анi Лорак переселитися до Росiї. Дiйсно - на фiга їй тут бути? Є такий вислiв: "Где солдату хорошо, там и Родина". (Смiється). Їй добре там - хай їде. Таких людей не треба тримати. Їм треба, навпаки,
делiкатно запропонувати: "Товарищи-любители русского мира, гоу ту Раша!" Дверi вiдчиненi...

Насправдi немає вже такої української спiвачки, як Анi Лорак. Так само, як немає української спiвачки Таїсiї Повалiй. I багатьох iнших також уже немає. I слава Богу, що немає... Кажу, якщо вони давно не почуваються українськими громадянами i їм усе в нас не подобається, то навiщо тих людей тримати? Не розумiю. Їх треба, навпаки, висилати з країни. I це було б нормально!

-- "Нам треба готуватися до довготривалого протистояння з Росiєю як iз ворогом", - заявив Роман Безсмертний, один iз мiнських переговорникiв. Ви згоднi?

-- На сто вiдсоткiв! Ви подивiться, що нинi вiдбувається на фронтi. Усе вказує на те, що це - тривала iсторiя. Москва криваво вхопилась за нас своїми пазурами i намагається усе продовжувати... Тож тут питання, хто виживе: або ми, або вони - от i все. Нiяких компромiсiв бути не може. Це просто iлюзiї! Ми є "бордер кантрi" - прикордонна країна мiж iмперiєю зла i, умовно кажучи, вiльним свiтом. До того ж ми є фронтлайн, тобто лiнiя фронту цих подiй. Тому це буде ще довго. Протистояння з "Рашою" - це справдi надовго!

I тут треба бити по найболючiшому - їхньому бiзнесу. Треба закривати в Українi всi росiйськi банки, медiахолдинги, ресторани... Якщо захiднi фiрми, якi мали мiльярднi бiзнеси з Росiєю, розiрвали їх та запровадили санкцiї, то чому ми, в себе вдома, не можемо ввести елементарнi заборони? Тим бiльше, що це
нiби не з ЄС чи США вiйна, а з Україною... Вважаю, що мiж Росiєю та Україною має бути паркан - i все. Це як розлучення мiж подружжям: розiрвали шлюб - нiяких контактiв, до побачення! Так, треба закривати кордон на сходi й повертатися обличчям до вiльного свiту.

-- Ми то повертаємось, але... Он Грузiї уже реально "свiтить" безвiзовий режим з ЄС, а для нас вiн залишається примарою. У чому, на ваш погляд, тут проблема?

-- Ця ситуацiя буде залежати вiд того, наскiльки швидко у нас запрацюють реформи. Люди на Заходi - прагматичнi й не вiрять у балаканину. Тут дiє принцип: увечерi - грошi, зранку - стiльцi. (Усмiхається). Наша ж влада обiцяє, обiцяє, обiцяє, але не виконує... Тому у ЄС чекають пришвидшення реформ, справжньої
боротьби з корупцiєю i загалом покращення ситуацiї в країнi. Iнакше за нинiшнiх обставин, коли життя українцiв стає гiршим i гiршим, варто оголосити безвiзовий режим, як натовпи людей почнуть тiкати у ЄС... Тому дiалог насправдi не закiнчується, вiн триває. Просто вiд України вимагають продемонструвати реальнi
змiни в державi.

-- Сподiваємось, що наступний уряд, який прийде на змiну Яценюку, їх нарештi покаже. До речi, нинi заговорили, що у крiслi прем'єра може опинитись Гройсман. Як вам така кандидатура?

-- Ой, не знаю. Гройсман - це ж людина Порошенка, тобто цiлковито вiд нього залежна. На вiдмiну, скажiмо, вiд Яресько. От вона - самодостатнiй гравець. Плюс нинiшнiй мiнiстр фiнансiв як держслужбовець зробила, на мiй погляд, робочий подвиг - втримала країну вiд дефолту. I це пiд час вiйни! Тому, вважаю, значно краще було б, якби новий уряд очолила Яресько, а не Гройсман. Зрештою, та вся iсторiя з Яценюком уже затягнулась. I треба ставити крапку!

Богдан БОНДАРЕНКО, газета "Експрес"
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter