Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

5 червня 1819 року народився Джон Кауч Адамс - британський математик і астроном, відомий тим, що першим відкрив Нептун.
5 червня 1977 року в продажі з'явився перший персональний комп'ютер Apple II.

"Ми - лiнiя фронту між iмперiєю зла i вiльним свiтом"

25.03.2016 00:20
"Ми - лiнiя фронту між iмперiєю зла i вiльним свiтом"
Лiдер гурту "Мандри" - про примару безвiзового режиму, протистояння з Росiєю i безглуздi вчинки Анi Лорак

"Тут питання, хто виживе: або ми, або вони. Нiяких компромiсiв бути не може. Це просто iлюзiї! Ми - прикордонна країна мiж iмперiєю зла i, умовно кажучи, вiльним свiтом. До того ж - лiнiя фронту. Тому протистояння з Росiєю - це справдi надовго", - переконаний Сергiй Фоменко із гурту "Мандри", пише газета "Експрес".

-- Сергiю, електронна петицiя українських музикантiв про закриття ефiру для росiйської музики i кiно в Українi уже зiбрала на сайтi Президента майже 12 тисяч пiдписiв. Ви пiдтримуєте таку радикальну iдею?

-- Так. Сьогоднi ми маємо великi проблеми в Українi саме через те, що наш iнформацiйний та культурний простiр не були захищенi, точнiше - їх просто окупували. I реальнiсть така: там, де була росiйська "попса", прийшли росiйськi танки! Нинi ж ситуацiя не покращується, а навпаки. Йде якесь загравання: "Два языка, одна страна", бла, бла, бла... Тому треба з цим боротися, очищаючи країну вiд ворожого контенту. Слiд заборонити те лайно, що сьогоднi крутять радiо- i телеканали. Бодай тимчасово, поки не закiнчаться вiйськовi дiї, а ще краще - й пiсля того на 5 - 10 рокiв. Коли ж ситуацiя змiниться, тодi можна буде говорити про квотування - скажiмо, 10 вiдсоткiв росiйського продукту в ефiрi. До того ж це мають бути високоякiснi речi, а не пропаганда "руского мiра" та iнша х...рня. Тому я повнiстю пiдтримую цю петицiю!

-- А як ви ставитесь до українських спiвачок, що "прописались" у Росiї? Наприклад, до Анi Лорак, в якої нинi тур - вiд Москви до Владивостока. Скажiмо, завтра вона виступатиме у Кремлi разом iз Кiркоровим...

-- Ну, що тут скажеш - молодець! (Усмiхається). Насправдi то жах, i менi важко це зрозумiти. Треба бути чи iдiотом, чи взагалi настiльки... Одне слово, ситуацiя неадекватна i просто не налазить на голову... Знаєте, я б запропонував Анi Лорак переселитися до Росiї. Дiйсно - на фiга їй тут бути? Є такий вислiв: "Где солдату хорошо, там и Родина". (Смiється). Їй добре там - хай їде. Таких людей не треба тримати. Їм треба, навпаки,
делiкатно запропонувати: "Товарищи-любители русского мира, гоу ту Раша!" Дверi вiдчиненi...

Насправдi немає вже такої української спiвачки, як Анi Лорак. Так само, як немає української спiвачки Таїсiї Повалiй. I багатьох iнших також уже немає. I слава Богу, що немає... Кажу, якщо вони давно не почуваються українськими громадянами i їм усе в нас не подобається, то навiщо тих людей тримати? Не розумiю. Їх треба, навпаки, висилати з країни. I це було б нормально!

-- "Нам треба готуватися до довготривалого протистояння з Росiєю як iз ворогом", - заявив Роман Безсмертний, один iз мiнських переговорникiв. Ви згоднi?

-- На сто вiдсоткiв! Ви подивiться, що нинi вiдбувається на фронтi. Усе вказує на те, що це - тривала iсторiя. Москва криваво вхопилась за нас своїми пазурами i намагається усе продовжувати... Тож тут питання, хто виживе: або ми, або вони - от i все. Нiяких компромiсiв бути не може. Це просто iлюзiї! Ми є "бордер кантрi" - прикордонна країна мiж iмперiєю зла i, умовно кажучи, вiльним свiтом. До того ж ми є фронтлайн, тобто лiнiя фронту цих подiй. Тому це буде ще довго. Протистояння з "Рашою" - це справдi надовго!

I тут треба бити по найболючiшому - їхньому бiзнесу. Треба закривати в Українi всi росiйськi банки, медiахолдинги, ресторани... Якщо захiднi фiрми, якi мали мiльярднi бiзнеси з Росiєю, розiрвали їх та запровадили санкцiї, то чому ми, в себе вдома, не можемо ввести елементарнi заборони? Тим бiльше, що це
нiби не з ЄС чи США вiйна, а з Україною... Вважаю, що мiж Росiєю та Україною має бути паркан - i все. Це як розлучення мiж подружжям: розiрвали шлюб - нiяких контактiв, до побачення! Так, треба закривати кордон на сходi й повертатися обличчям до вiльного свiту.

-- Ми то повертаємось, але... Он Грузiї уже реально "свiтить" безвiзовий режим з ЄС, а для нас вiн залишається примарою. У чому, на ваш погляд, тут проблема?

-- Ця ситуацiя буде залежати вiд того, наскiльки швидко у нас запрацюють реформи. Люди на Заходi - прагматичнi й не вiрять у балаканину. Тут дiє принцип: увечерi - грошi, зранку - стiльцi. (Усмiхається). Наша ж влада обiцяє, обiцяє, обiцяє, але не виконує... Тому у ЄС чекають пришвидшення реформ, справжньої
боротьби з корупцiєю i загалом покращення ситуацiї в країнi. Iнакше за нинiшнiх обставин, коли життя українцiв стає гiршим i гiршим, варто оголосити безвiзовий режим, як натовпи людей почнуть тiкати у ЄС... Тому дiалог насправдi не закiнчується, вiн триває. Просто вiд України вимагають продемонструвати реальнi
змiни в державi.

-- Сподiваємось, що наступний уряд, який прийде на змiну Яценюку, їх нарештi покаже. До речi, нинi заговорили, що у крiслi прем'єра може опинитись Гройсман. Як вам така кандидатура?

-- Ой, не знаю. Гройсман - це ж людина Порошенка, тобто цiлковито вiд нього залежна. На вiдмiну, скажiмо, вiд Яресько. От вона - самодостатнiй гравець. Плюс нинiшнiй мiнiстр фiнансiв як держслужбовець зробила, на мiй погляд, робочий подвиг - втримала країну вiд дефолту. I це пiд час вiйни! Тому, вважаю, значно краще було б, якби новий уряд очолила Яресько, а не Гройсман. Зрештою, та вся iсторiя з Яценюком уже затягнулась. I треба ставити крапку!

Богдан БОНДАРЕНКО, газета "Експрес"
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter