Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Російський бізнес Порошенка у цифрах

06.02.2016 18:00
Російський бізнес Порошенка у цифрах
На адресу Президента пролунали нові документально підтверджені звинувачення

Про те, що компанії Порошенка, незважаючи ні на що, активно ведуть бізнес з Російською Федерацією, говорять уже доволі давно. Однак лише нещодавно з'явилася офіційна інформація, яка це підтверджує,  а також дає змогу скласти уявлення про обсяги такої торгівлі.

Її надав  голова Державної фіскальної служби Роман Насіров у відповідь на депутатське звернення народного депутата, заступника голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталія Купрія. Про це повідомив сам депутат. Газета "Експрес" вирішила розпитати докладніше про те, що йому вдалося з'ясувати.

-- Яких саме підприємств стосувався ваш запит?

-- Тих, які, за моєю інформацією, входять в орбіту Порошенка. До них відносять ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", ТОВ "Центрально-Європейська кондитерська компанія", ДП "Кондитерська корпорація "Рошен", ПАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен", а також фабрики “Рошен” у Вінниці, Маріуполі та Кременчуці.

Список доповнюють суднобудівельний "Завод "Ленінська кузня", ТОВ "Укрпромінвест-Агро", ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс",ТОВ "Пісківський завод скловиробів" та ще кілька фірм. Разом вийшло 22. Так-так, бізнесу в глави нашої держави чимало.

-- І на які ж суми ці підприємства експортують до Росії продукцію?

-- У період лише від 16 вересня до 30 листопада року, що минув, ці підприємства поставили до РФ продукції на 3 мільйони 834 тисячі доларів. Отож, я підрахував, що в середньому впродовж року Порошенко забезпечує сусідню державу товарами на суму близько 30 мільйонів доларів. І це тоді, коли наші дипломати намагаються переконати країни Європейського Союзу та США продовжити санкції щодо Росії. Вважаю, що така торгівля аморальна!

До речі, відшкодування ПДВ експортний бізнес, асоційований з Порошенком, отримує, на відміну від багатьох інших, майже вчасно. Так, за згаданими підприємствами сума заявленого відшкодування ПДВ становила від 16 вересня до
кінця року 230 мільйонів гривень, а отримали вони 216 мільйонів гривень
(мається на увазі відшкодування ПДВ від усієї суми експорту, а не лише експорту до РФ). Враховуючи певну затримку в платежах, виходить, що ці підприємства можуть розраховувати на практично 100%!

-- Чому, на вашу думку, жорстка критика на адресу Порошенка через бізнес на території країни-агресора не спонукала його згорнути цей сумнівний бізнес?

-- Порошенко не лише активно торгує з Росією. У цій країні не припиняє роботу липецька фабрика “Рошену”, яка створює росіянам робочі місця та сплачує податки до бюджету Російській Федерації, з якого потім виділяють кошти, у тому числі, й на протистояння з Україною.

Однак ані жорстка критика, зокрема міжнародних експертів, ані здоровий глузд досі не спонукали главу держави згорнути бізнес з агресором. Думаю, причина в тому, що Порошенко так і не зміг стати повноцінним Президентом країни, він і далі пріоритетно займається підприємницькою діяльністю.

-- Але ж ці питання заробітків з Росією серйозно знижують рівень суспільної підтримки Порошенка!

-- У мене складається враження, що на цьому етапі він уже не дуже дбає про свій рейтинг. Маючи підконтрольного генерального прокурора, Петро Олексійович може через коліно переламати будь-якого опонента.

Ірина КОВАЛЕНКО, газета "Експрес
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter