ЦІКАВО

Антидепресанти можна вирощувати на підвіконні у вазонах.
Якби не цей мужній і симпатичний стоматолог, то зірка мучилася би від зубного болю до ранку.
ЗМІ облетіла новина про те, що подружжя чекає поповнення у сім'ї.
Меріл Стріп сьогодні отримала уже 20-ту номінацію на премію "Оскар"!
Американська кінозірка похвалилася новим бюстом.

ТЕХНОЛОГІЇ

На територiї мiста Тяньцзiнь (КНР) у 2017 роцi буде вiдкрито спецiалiзований науковий центр iз клонування тварин -- найбiльший у свiтi.
Чи придатна вода з болота для вживання? Скажете -- ні? Дарма. Виявляється, навіть рідину з калюжі можна очистити до рівня питної води.

Вдова Кузьменка: "За три днi до смертi Андрiя менi приснився сон..."

02.02.2016 17:00
Вдова Кузьменка: "За три днi до смертi Андрiя менi приснився сон..."
Рiк тому не стало культового спiвака i музиканта Андрiя Кузьменка ("Скрябiн")

... Менi не один раз доводилось спiлкуватися з лiдером гурту "Скрябiн". I тодi, коли вiн iз хлопцями лише робив першi кроки, i пiзнiше - коли здобув статус "зiрки". Та що дивувало: Андрiй Кузьменко, навiть ставши суперпопулярним, залишався вiдкритою, щирою (наскiльки це було можливо) та безвiдмовною людиною.

Останнє наше iнтерв'ю вийшло торiк у новорiчному номерi . А буквально через мiсяць культового спiвака не стало. Вiн, як
вiдомо, розбився у ДТП, повертаючись з гастролей. I тепер ось - з нагоди сумної дати - ми згадуємо з його дружиною, якою людиною був "Скрябiн"...

-- Знаєте, сьогоднi менi найбiльше не вистачає його оптимiзму та почуття гумору, - зізнається вдова Андрiя Кузьменка Свiтлана. - Пригадую, коли виникали якiсь проблеми, вiн завжди казав: "Усе буде добре! Ми все вирiшимо та прорвемось!" (Усмiхається). А ще не вистачає нашого спiлкування: протягом дня Андрiй дзвонив по 10 разiв. Просто так... Знаєте, ми були не лише чоловiк i дружина, а передусiм - величезнi друзi. Дуже близькi iнтелектуально й духовно. Нас пов'язувала якась енергетика, не знаю, космiчна - не космiчна, але... Нам було добре разом!

-- Як ви ставились до того, що вiн дуже багато гастролював? Не всiм дружинам це подобається...

-- Я прекрасно розумiла, що сцена i творчiсть для Андрiя - це у життi головне... Так, вiн був страшенним трудоголiком. Йому все одно було, скiльки спати - двi години чи одну. Для нього не iснувало слова "змучений". Взагалi... Мало хто iз зiрок може сказати, що об'їздив усю Україну, побувавши ледь не в кожному селi. Причому виступати доводилось i безплатно. Грошi для нього не були головним й цiкавили найменше. Так, вiн жив сценою!

А ще йому дуже болiло, що "Скрябiна" особливо не крутили нi радiо, нi телебачення. I коли сьогоднi Андрiю спiвають дифiрамби та посмертно вiдзначають рiзними нагородами, я всiх запитую: "Де ви були ранiше?". Чому ранiше не було тих нагород, якi я тепер виставляю собi на вiкно i з посмiшкою дивлюся на них? Невже для того, щоб тебе визнали, треба померти? Невже треба померти, щоб твої пiснi стали називати пророчими? Ще вчора вони були
неформатом, а тепер - навпаки. Ось у цьому вся банальнiсть, точнiше -- цинiзм нашого життя.


-- Якщо не помиляюсь, ви прожили разом 21 рiк?

-- Так, це величезний шмат життя... Правда, тодi, в 1994-му, весiлля як такого у нас не було. Ми просто розписалися й поїхали продавати в Берлiн чергову "Побєду". (Усмiхається).

Андрiй завжди любив подорожувати, i свого часу ми об'їздили майже весь свiт. Перебуваючи за кордоном, виходили з готелю найпершi, а повертались найпiзнiше. Намагались побачите все, що можна. Десь - пiшки, десь - на велосипедах. Хочеш, не хочеш - це не обговорювалося. Нiким. (Усмiхається). Андрiй був просто як згусток енергiї чи як батарейка. I вiн постiйно казав: "Шкода часу". Тому й прокидався завжди дуже рано... Вiн поспiшав жити!

Ви ось порахували, скiльки рокiв ми були разом, а ми нiколи цього не робили i нiяких дат не святкували. Лише за тиждень до смертi, перший раз у життi, Андрiй раптом спитав: "А чому ми не вiдзначаємо рiчниць нашого одруження? Давай зробимо це в Данiї!". I взяв усiм друзям туди квитки, але... Кiнець фiльму!

-- Напередоднi трагедiї у вас не було якогось передчуття?

-- Було. (Зiтхає). За три днi до смертi менi приснився сон: виходжу з дому й бачу чорний "Лексус". У мене ж була бiла машина. Коли я розповiла про це Андрiєвi, вiн намагався звести все до жарту: "Ти що, хочеш нове авто? Давай купимо!" "Та нi, - кажу, - не в машинi рiч. Дивно якось..."

А потiм, коли Андрiя уже не стало, його привезли додому - до батькiв, приїхав його двоюрiдний брат iз Польщi. I от виходжу я зранку з хати й бачу той чорний "Лексус" зi сну. Виявляється, вiн тiльки купив ту машину. Тож передчуття, кажу, якiсь були. Я дуже переживала за здоров'я чоловiка i чомусь вiдчувала велику тривогу. (Зiтхає).

Та, як бачите, тi передчуття нiчого нам не дають. Адже все одно стається те, що стається. Кожен має свiй шлях та мусить його пройти. I випробування також!

-- Сльози у вас ще залишилися чи за цей рiк ви уже все виплакали, Свiтлано?

-- Залишились. Я досить сильна людина... Знаєте, за один рiк я втратила одразу двох найближчих менi чоловiкiв. Три мiсяцi тому раптово, увi снi, помер мiй тато. Вiн просто не мiг пережити смертi Андрiя... Коли батька не стало, настав переломний момент. У менi стало пусто. Просто пусто. Це вiдчуття передати неможливо. Напевно, як i вiдчуття любовi. Бувають днi, коли тобi нiчого не хочеться, ти перебуваєш у глибокiй-глибокiй депресiї. Але потiм одного ранку встаєш i розумiєш, що життя йде далi. У тебе є ще Андрiєвi батьки, є мама, є донька, i серед них ти - "за старшого". Тож треба триматися - от i все. Починаєш потихеньку щось робити, робити i... стараєшся знову жити. Так, жити!

Богдан БОНДАРЕНКО, газета "Експрес"

До речi

-- Андрiй їздив також на вiйну, мчав у зону АТО, мусив вiдвiдувати госпiталi, точнiше - не мусив, а хотiв. Вiн тим жив! -- додає вдова "Скрябiна". - Додому до нас приїжджала маса волонтерiв, чоловiк привозив поранених i взагалi - дуже сильно
переживав. Не раз казав: "Свєто, це могли бути нашi дiти!" Андрiй не мiг зрозумiти, чому то все вiдбувається, чому тi хлопцi мають гинути... Тож останнiм часом вiн був дуже нервово виснаженим. I тримав той бiль - страшний бiль - у собi. Та, як завжди, намагався не показувати це iншим. Залишаючись на публiцi надзвичайно оптимiстичною людиною!

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter