ЦІКАВО

Знаменита співачка знову зачарувала всіх своєю нев'янучою красою.
Знаменитість прийшла на світський вечір у дуже спокусливому вбранні.
Чимало жінок сприймають деякі із цих проявів як підтвердження почуттів. Мовляв, б"є - значить, любить. Однак вони не помічають загрози, що криється за такими "дрібницями".
Кайлі Дженнер поділилася у мережі новим знімком.
Приготувавши з молока сир, сироватку ми нерiдко виливаємо. I даремно, запевняють лікарі.

ТЕХНОЛОГІЇ

Бiльшiсть чохлiв для планшетiв виконує тiльки одну функцiю — захисну.
Стандартнi накладки, конверти, портмоне i книжки оберiгають гаджети вiд падiння та забруднення, але не розширюють їх можливостей.
На територiї мiста Тяньцзiнь (КНР) у 2017 роцi буде вiдкрито спецiалiзований науковий центр iз клонування тварин -- найбiльший у свiтi.

На скільки вистачить українцям валюти під матрацом

15.01.2016 17:00
На скільки вистачить українцям валюти під матрацом
На руках у населення може бути від 60 до 90 мільярдів доларів

За даними Нацбанку, тенденція перевищення пропозиції валюти над попитом на готівковому валютному ринку триває 11-й місяць поспіль. У листопаді українці продали банкам на 70 мільйонів доларів більше, ніж придбали, у жовтні - на майже 105 мільйонів, у вересні - на близько 167 мільйонів.

Це означає, що люди мають на руках чималі гроші й потроху витрачають їх на життя, пише газета "Експрес". Але чи надовго вистачить?

-- Скільки валюти може бути орієнтовно на руках у населення - під матрацами? Який запас?

-- Якщо враховувати чистий відтік валютних депозитів фізичних осіб у 2015 році, оціночний чистий щомісячний попит і грошові перекази з-за кордону, то валютні накопичення на руках населення можуть становити 5 - 6,5 мільярда доларів лише за поточний рік, - вважає Андрій Шевчишин, фінансовий експерт. - А загалом під матрацами може бути від 60 до 90 мільярдів доларів.

-- Як швидко тане цей запас і чому?

-- У середньому, до 2013 року продаж населенням валюти банкам становив 1,3 мільярда доларів на місяць, а купівля - 1,8 мільярда. На руках у населення осідало по 0,5 мільярда доларів. Крім того, ці гроші йшли на депозити, приватні покупки й закордонні поїздки. У 2014 році чистий попит населення на валюту, який офіційно враховувався, знизився до 0,2 мільярда доларів. А в 2015 році попит перетворився на чисту купівлю 0,12 мільярда доларів.

Якщо врахувати, що купівельна спроможність українців знизилася на 25%, що немає обліку операцій з купівлі у зоні АТО й Криму, а також що імпорт скоротився на 40%, то оціночний чистий попит повинен становити близько 0,2 - 0,25 мільярда доларів на місяць. Ця цифра близька до показника за 2014 рік, коли на валютному ринку не було обмежень.

-- Чи може валюта, яка є в населення, закінчитися? І що тоді?

-- Незважаючи на значні суми накопичення, ці кошти розподілені нерівномірно, тому витрачання їх також нерівномірне. Йдеться не лише про продаж валюти для отримання гривневої готівки, але й про забезпечення тіньового сектора економіки, який може сягати (за різними оцінками) 40%.

За теперішніх обставин та умов, запас валюти, який зберігають під матрацами, не закінчиться. Він навіть не опуститься до низьких рівнів. Обсяги цих коштів зменшуються внаслідок скорочення імпорту, переходу на безготівкові розрахунки, посилення контролю за валютними операціями тощо, однак валютне голодування Україні не загрожує.

Світлана ОЛІЙНИК, газета "Експрес"

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

n

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter