Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Такого діагнозу не існує, — медик спростував поширений міф цілителів

27.06.2018 14:00
Такого діагнозу не існує, — медик спростував поширений міф цілителів
За словами лікарів, офіційна медицина не визнає такого поняття, як "шлаки". Термін, який з'явився наприкінці минулого століття, не має нічого спільного з реальністю, пише газета "Експрес".
 
"Так, у науковій та медичній літературі такого терміна немає. І діагнозу накопичення шлаків чи чогось на кшталт також нема, — каже лікар-патологоанатом вищої категорії Валерій Пивоварчук. — Маючи 25-річний досвід роботи патологоанатомом і гістологом, скажу: я ніколи не бачив в організмі людини чогось такого, що можна було би назвати шлаками.
 
Термін "шлаки" вперше прозвучав і набув популярності в період розвалу СРСР — тоді з'явилося багато псевдонаук і псевдонаукових тверджень. Процес формуваня шлаків тоді порівняли з появою іржі на механізмах чи накипу в пральних машинках — йшлося про речовини, які формуються в організмі в процесі життєдіяльності й засмічують його. Людям це здалось логічним, тому слово прижилось. На цьому "цілителі" стали заробляти чималі гроші, продаючи ліки для очищення організму від шлаків. 
 
Найбільш поширеною стала версія, що шлаки накопичуються в кишківнику та печінці. Відтак "хворим" радили пропити курс таблеток для очищення печінки чи зробити промивання кишківника. Переважно йшлося про проносні засоби. "Цілителі" замовчували, що регулярне застосування таких засобів може призвести до порушення роботи шлунково-кишкового тракту, нирок та інших внутрішніх органів".
 
Чи накопичуються в організмі шкідливі речовини? Про це читайте у новому номері газети "Експрес"
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 

Лариса ПЕЦУХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter