Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Тепер інсульт не загрожуватиме інвалідністю – вчені розробили особливий біоматеріал

23.05.2018 15:17
Тепер інсульт не загрожуватиме інвалідністю – вчені розробили  особливий біоматеріал
Науковцям вдалося створити біогель, який допоможе відновити тканини мозку після інсульту, пише Експрес-онлайн. Наразі експерименти на мишах показали чудові результати: завдяки гелю з'являються нові нейрони в мозку, відновлюється кровопостачання судин.
 
Оскільки мозок має обмежені можливості для відновлення після інсульту, така розробка дає надію на те, що вдасться врятувати багатьох людей від важких наслідків інсульту, на кшталт інвалідизації. Про таке повідомляють на сайті Каліфорнійського університету.
 
Професор неврології С. Томас Кармайкл розповів: у результаті введення гідрогелю з'ясувалось, що тканини головного мозку можуть бути регенеровані після інсульту. І це вкрай важливо, адже самостійно цей орган не відновлює з'єднання, кровоносні судини й тканеві структури після пошкодження. Секрет у тому, що гель наповнено ліками, які стимулюють ріст кровоносних судин і пригнічують запалення. Уже через 16 тижнів після інсульту в мозку лабораторних тварин з'явилась регенерована тканина, в тому числі й нейронні з'єднання, чого раніше не вдавалось досягти.
 
Отже, йдеться про реальну можливість порятунку від хвороби, яка очолює список найбільших небезпек для здоров'я й життя людини.
 
"Це одна з основних причин смерті в українців. Частота інсультів у нас у 13 разів є вищою, ніж у розвинутих країнах, – каже Експрес-онлайн лікар-кардіолог Тарас Чабан, голова ВГО "Українська серцева фундація". – Ця хвороба уражає головний мозок і загрожує знерухомленням та смертю. За рік через інсульт потерпає більше ста тисяч українців, майже 20 тисяч із них помирають.
 
Що найгірше, за останні роки хвороба суттєво "помолодшала". Якщо раніше до групи ризику входили переважно особи старшого віку, тепер інсульт загрожує і 40-річним. Це соціальна проблема загальнодержавного масштабу, адже відновлення (бодай часткове) після інсульту є вкрай тривалим. У нашій країні бракує фахівців і можливостей для порятунку здоров'я таких хворих. Тож дослідження й нові розробки схем лікування пацієнтів після інсульту є вкрай актуальними".
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Лариса ПЕЦУХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter