Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Схеми на кордоні: через махінації держава втрачає мільярди гривень

17.07.2018 13:00
Про те, що на митниці процвітає корупція, говорять багато. Однак мало хто готовий публічно розповідати про способи, що дають змогу уникати митних платежів або мінімізувати їх. Центр соціально-економічних досліджень "Case Україна" ризикнув оприлюднити таку інформацію, пише газета "Експрес".
 
Докладно про них нам розповідає Андрій Саварець, експерт із правових питань цього центру, державний радник митної служби 3-го рангу, що працював на посаді головного інспектора департаменту боротьби з митними правопорушеннями ДМС України.
 
 — Отже, які найпростіші способи уникнути оподаткування при ввезенні товару?
 
 — Схема називається "піджаки". На території суміжної держави партію подрібнюють на частини, які українське законодавство дозволяє ввозити без оподаткування,  — вартістю до 500 євро та вагою до 50 кілограмів. Щоправда, якщо особа, що ввозить товар, перебувала за кордоном менш ніж 24 годин, ця пільга з 500 євро зменшується до 50.
 
Поширена й так звана чорна контрабанда, коли у країну пропускають автомобілі без жодного митного контролю. Декларують, що їдуть порожні транспортні засоби, а насправді вони з товаром. Використовують і "пошту": подрібнюють партію товару, видаючи його за посилки. Ще є  "перерваний транзит": у документах пишуть, що товар територією країни проходить транзитом, тому митні платежі з нього не стягують. Але дорогою його вивантажують, і вже порожня фура їде в іншу країну.
 
 — Схеми шахрайства у портах відрізняються? 
 
 — Тут використовують низку схем, щоб зменшити митну вартість. Наприклад, заходить контейнер вагою 14 тонн, а декларують 6 чи 8 тонн: довідку про зважування фальшують. Є й так званий пересорт, коли, припустімо, їде взуття, а декларують половину як взуття, а половину як шнурівки. Чи "переворот", коли вміст контейнера  зовсім не відповідає інформації про товар, який декларують. Тобто йдеться про повну підміну документів. Так  податкове навантаження зменшується у кілька разів.
 
 — Скільки втрачає держава через існування таких схем?
 
 — За оцінками деяких експертів, втрати сягають 70 мільярдів гривень щорічно. За даними нашого Міністерства внутрішніх справ, сума дорівнює 4 мільярдам доларів, тобто приблизно 100 мільярдам гривень!
 
 — Як виводять такі цифри? 
 
 — Можна зіставити офіційний експорт-імпорт. Приміром, кожного року Польща надає офіційні відомості  про кількість товарів, що виїхали на територію України, а ми бачимо дані про те, скільки їх офіційно завезли. Різниця в різні роки тільки щодо цієї країни становила від 300 мільйонів доларів до мільярда!
 
 — А чому ці схеми досі не подолано?
 
 — Вигоду від них мають на багатьох рівнях, зокрема і на дуже високому.  Щоб розв'язати цю проблему, потрібна передусім політична воля. 
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Ірина КОВАЛЕНКО
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter