Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Досконала прибиральна машина: дорога і дуже важка

08.06.2018 17:19
Досконала прибиральна машина: дорога і дуже важка
8 червня 1869 року Айвз Мак-Гаффі з Чикаго отримав патент на пилосос і першим почав серійний випуск цього пристрою, пише Експрес-онлайн. До наших днів збереглося лише два екземпляри цієї моделі, а ще креслення "Whirlwind" – так розробник назвав свій пилосос.
 
То яким був "вихор", призначений для очищення приміщення від пилу й бруду?
 
Відомо, що перед тим, як з'явився "Whirlwind", у 1860 году Деніел Гесс запатентував механічний прилад із щітками, які крутились, міхами для створення повітряного потоку та пилозбірником. У 1876 році Мелвілл Біссел запатентував ще одну конструкцію підмітального пристрою.
 
А от Айвз Мак-Гаффі розробив модель, яку назвав "вдосконаленою прибиральною машиною". То був ручний пилосос, який засмоктував повітря з пилом і брудом, чистив навіть килими. Тож ішлося про справжній технологічний прорив того часу.
 
Коштувала новація близько 25 доларів – на ті часи дуже багато. Однак популярності він не набув не через ціну, а через важкість у використанні. Пилосос Мак-Гаффі був у буквальному сенсі ручним: приводити його в дію доводилось завдяки силі м'язів. Машина нагадувала щітку з вентилятором, вона не була оснащена мотором – замість нього було руків'я, яке треба було крутити, створююючи вакуум.
 
Людина, що користувалась таким порохотягом, змушена була не лише штовхати його по килиму, але й невпинно крутити ручку вакуумного насоса. Це вимагало чималих затрат енергії й сил.
 
Та існує ще одна версія того, чому "Whirlwind" не став затребуваним, мовляв, більшість екземплярів згоріли у пожежі.
 
Головні новини за добу – в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Л. П. 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter