Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Таємниця Святої Трійці: історія походження та головні традиції свята

27.05.2018 08:50
Таємниця Святої Трійці: історія походження та головні традиції свята
27 травня християни східного обряду вiдзначають Трійцю, пише газета "Експрес". Яке походження свята та чому на честь нього прикрашають зеленню домівки?
 
Це свято  — одне з дванадцяти найбільших церковних празників у році, коли пригадують подію Зішестя Святого Духа на апостолів, та вшановують три лики Всевишнього  — Бога-Отця, Бога-Сина та Бога-Святого Духа. Церкви та домівки на Трійцю заквітчують зеленню. Яка історія свята?
 
 — Минуло 40 днів після Пасхи й десять днів після вознесіння Христа. Апостоли і Пресвята Матір Божа перебували на другому поверсі в будинку на Сіонській горі (нині це Успенський храм Гробу Господнього в Єрусалимі). З ними були учні Христа і перші віряни  — вони не знали, що їм робити далі,  — розповідає протоiєрей Євген Заплетнюк, кандидат богословських наук, УПЦ КП.  — Раптом немов вітри заповнили приміщення. І на кожного апостола та на Пресвяту Марію зійшов Дух Божий язиками полум’я. Апостоли заговорили різними мовами, яких раніше не знали. Зчинився неймовірний галас, який привернув увагу мешканців Єрусалима та гостей міста. Святий Петро вийшов на ганок і оголосив, що дух Божий зійшов на апостолів, і вони можуть пророкувати. Апостоли почали свої перші проповіді різними мовами, яких до того не знали.
 
 — Чому день Зіслання вважають святом народження Христової Церкви?
 
Є. Заплетнюк:  — Того ж дня приблизно 3 тисячі осіб взяли хрещення  — так народилася християнська Церква.
 
 — Так, у дні Зіслання Святого Духа зароджується і починає діяти Христова Церква,  — каже отець Володимир Стефанишин, голова літургійної комісії архиєпархії УГКЦ.  — У третьому столітті цей празник стає загальновизнаним. 
 
 — Коли з'явилося вчення про Пресвяту Трійцю, тобто про триєдину природу Бога?
 
Є. Заплетнюк:  — Учення про Святу Трійцю було незрозумілим людям Старого Завіту, доки не відбулося Боговтілення  — прихід на землю Бога в тілі Ісуса. Святий Дух був явлений і під час Хрещення в Йордані від Івана, а також у день християнської П'ятдесятниці. Саме з цього часу люди дістали уявлення про те, що наш Бог  — Єдиний у Трійці.
 
 — На свято Зіслання є звичай прикрашати домівки зеленню, чому?
 
о. Володимир:  — Ще у часи старозавітньої Церкви був такий звичай. Тоді домівки прикрашали гілками дерев та квітами на знак того, що в той час, коли був даний Божий Закон на горі Синай, уся природа була прикрашена зеленню. Звичай перейшов і в новий час, звідси  й назва  — Зелені свята. 
 
Є. Заплетнюк:  — В Україні здавна цього дня до церкви приносили різні трави: любисток, м'яту, пижмо тощо, а всередину оберемка трав ставили потрійну свічку, що називалася трійцею. Вона мала горіти протягом усієї служби. Потім ці трави використовували для лікування різних хвороб, а троїцьку свічку давали в руки вмираючому.
 
Більше цікавих новин читайте у свіжому номері газети "Експрес".
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram 
 
Богданна МАРТИНИК, Олена КОВАЛЬСЬКА
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter