Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

"Відмовилась від оперативного лікування, мотивуючи невідкладними державними справами", - німецькі лікарі про видатну українську діячку

14.05.2018 15:08
"Відмовилась від оперативного лікування, мотивуючи невідкладними державними справами", - німецькі лікарі про видатну українську діячку
14 травня 1920 року народилась Слава Стецько (справжнє ім'я — Ганна Музика) — видатна українська політична діячка, журналістка, голова ОУН (б), перший лідер Конгресу українських націоналістів, депутат Верховної Ради України, пише Експрес-онлайн.
 
Останні 9 років відома патріотка своєї країни прожила у Києві, із родиною племінниці — Лесі Брацюнь. Вона і поділилась спогадами про свою видатну тітку.
 
"Оскільки пані Слава народилась в середині травня, то, бувало, що її день народження збігався із Днем матері. Це була справді неймовірна жінка. Вона не мала власних дітей, але це не заважало їй ділитись воістину материнською турботою. Багато хто казав так про Славу Стецько: "я відчував її, як маму". І в нашій родині було так: пані Слава ставилась по-материнськи і до мене, і до чоловіка, і дуже любила наших дітей.
 
Вона чудово знала іноземні мови, тож допомагала у їх вивченні моєму синові, особливо з німецькою. А ще — тримала в домі дисципліну. Якось був випадок, коли діти (в сина з донькою різниця у три роки) посперечались, шуміли в кімнаті. Пані Слава зайшла і строго спитала: "Що є?" Обоє, хоч і гризлись між собою, одразу стали чемно і відповіли: "Нічо не є" (Сміється — авт.)
 
Особливо тепло родина проводила вихідні — коли Слава Стецько хоч трохи відпочивала від державних та політичних справ. У неділю вранці збирались на сніданок.
 
"Снідала пані Слава вівсяною кашею, до якої я додавала горішки чи родзинки, терла яблуко, — пригадує пані Леся. — Ще тітка любила з'їсти яйце, зварене на м'яко, і каву "з кожушком" — коли молоко, яке додавали до кави, мало  трішки кірку, по-галицьки — старку. От якщо всі ці компоненти сходились, то пані Слава казала: "Але ми мали сніданння!" — спеціально підкреслювала аж три букви "н".
 
За словами племінниці, Ярослава Стецько була дуже строга у питаннях державного життя. Якщо мала виходити і їхати на засідання ВР, то її нічого не могло зупинити. На вівтар політичних справ поклала навіть власне здоров'я.
 
"Коли самопочуття тітки погіршилось, ми наполягли на обстеженні за кордоном, — каже Леся Брацюнь. — Пані Слава поїхала в Німеччину, де лікарі поставили зовсім інший діагноз, ніж в Україні, і наполягали на терміновій операції. Проте, це був 2002 рік, дуже насичений державними справами, тож Слава Стецько повернулась на батьківщину, а лікарі так і записали: "Відмовилась від оперативного лікування, мотивуючи невідкладними державними справами". На жаль, у 2003 оперувати було вже запізно. Тітка того ж року відійшла у вічність".
 
Головні новини за добу — в нашій щоденній розсилці y Telegram
 
Олена КОВАЛЬСЬКА  
 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter