ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Фахівець з етикету нагадує правила гостювання

07.01.2018 07:03
Фахівець з етикету нагадує правила гостювання

На порозі свята, а це -- щоденні походи в гості або приймання гостей у себе вдома. Як повестися, щоб ці візити не закінчилися взаємним невдоволенням?

-- Яке головне правило гостювання? -- газета Експрес питає Олену Макарчук, кандидатку історичних наук, доцентку Інституту права та психології НУ "Львівська політехніка”.

-- Не варто приходити в гості без запрошення. Виняток -- невідкладна справа. Та і тоді потрібно зателефонувати, попередивши про свій візит.

-- А як правильно запрошувати гостей до себе?

-- Заздалегідь, а не в останню мить. На менш важливі заходи (як-от дружні посиденьки за чаєм) можна запрошувати за три дні, на сімейні свята та вечірки -- за тиждень, а на великі урочистості (ювілей, весілля тощо) -- за чотири-п’ять тижнів. Запрошувати можна при особистій зустрічі, а також зателефонувавши чи надіславши листівку.

-- Коли треба приходити в гості? І чи обов’язково приносити подарунок?

-- Неввічливо приходити у гості до призначеного часу, адже господарі могли ще не закінчити приготування до гостини. Згідно із правилами етикету, дозволено запізнитися, але не більше ніж на 15 -- 20 хвилин. Навіть якщо ви запрошені на дружню вечірку, купіть пляшку вина, фрукти чи солодощі.

-- А як господар має зустрічати свої гостей?

-- Господарі зустрічають запрошених у передпокої, допомагають їм роздягнутися. Господар відчиняє двері у кімнату та пропускає гостя вперед, господиня ж має йти попереду.

До столу запрошує господиня. Вона ж сідає першою, але не починає їсти, доки не розсядуться гості. Спершу -- жінки, потім -- чоловіки, наймолодші -- останніми.

-- Як не залишити про себе поганого враження?

-- Перш за все, не треба сперечатися або ж починати дискусії на суперечливі теми (наприклад, політичні). Також не варто затримуватися допізна. Потрібно піти вчасно, а не тоді, коли бачите, що господарі втомилися. Якщо покидаєте гостину раніше, ніж інші, не забудьте із усіма попрощатися. І, звісно, завжди треба дякувати господарям за гарну гостину.

Вікторія СЕРЕДА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter