ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Українка, яка піднялася на найвищі гори світу, їде підкорювати вулкан-"семитисячник"

07.01.2018 18:15
Українка, яка піднялася на найвищі гори світу, їде підкорювати вулкан-"семитисячник"
Українка, яка підкорила найвищі гори світу, - про шлях до мрії, вишитий рушник на Евересті й те, чому завжди бере в експедицію сало

За всю історію лише трьом українцям-чоловікам вдалося піднятися на найвищі гори усіх континентів. Тепер це зробила й жінка, 38-річна Тетяна Яловчак. Загалом на її рахунку - півсотні вершин! І вже у січні вона їде підкорювати наступну - до Чилі, на вулкан Охос-дель-Саладо висотою майже 7000 метрів, пише Експрес.

"Чесно, ще не усвідомила, що я це зробила! - зізнається Тетяна Яловчак. - Любов до гір з'явилася ще в дитинстві. Але професійно альпінізмом займаюся 10 років. Першу вершину я підкорила у Перу - піднялася у гірське місто давніх інків Мачу-Пікчу (2430 метрів над рівнем моря).

А далі були високі гори - я розпочала втілювати мрію про "сім вершин". Хто не знає, це найвищі гори світу всіх континентів: Еверест (8848 м, Азія), Аконкагуа (6962 м, Піденна Америка), Деналі (6168 м, Північна Америка), Кіліманджаро (5892 м, Африка), Ельбрус (5642 м, Європа), Масив Вінсон (4897 м, Антарктида), Пунчак-Джая (4884 м, Австралія).

- Скільки людей у вашій команді?

- Наша експедиція називалася "10+1" - 10 чоловіків з різних країн світу і я.

- Розкажіть, якою була зустріч з Еверестом?

- Сходження на цю гору - це 50 днів життя в екстремальних умовах. Підйом надзвичайно складний. Ми розпочинали штурм вершини вночі, з висоти 8300 метрів. Пригадую, як нам доводилось іти стежкою завширшки близько 30 сантиметрів. На світанку пiднялись на пік гори. Біля самої вершини Евересту -- неабиякі черги! Рахуйте: з Непалу піднімається 200 людей і з Тибету -- 200. Погоднє "вікно", коли можна вийти на вершину, триває два-три дні. І всі 400 людей намагаються потрапити на вершину саме у цей перiод!

Того ж дня обов'язко слiд спуститися на висоту 6400 метрів. Загалом штурм і спуск -- це 11 годин майже безупинного руху. Це складно!

Коли я спустилася з вершини, зняла шкарпетки разом з нігтями на ногах... Ця гора таки відбирає здоров'я. Довго
відновлюєшся. Жінкам після сходження три місяці не можна вагітніти.
                      
- Чому на Еверест замість національного стягу ви взяли вишитий рушник?

- Моя бабуся вишиває і мене вчила, розповідала, що означають символи на полотні. Тож я взяла рушник як символ миру.

- Які ще труднощі виникали на шляху до втілення проекту "сім вершин"?

- Складно було на Деналі (Аляска). 18 днів довелось жити на льодовику. Чимало нервів витратили й в Антарктиді, коли піднімалися на масив Вінсон. Почався шторм. Швидкість вітру перевищувала 80 метрів за секунду, а температура повітря навіть на сонці становила мінус 20. Снігом мело так, що далі двох метрів ми нічого не бачили. Та, на щастя, все завершилось добре.

- Як готуєтеся до сходжень?                                     

- Я постійно треную свій організм. Займаюся гімнастикою, спеціальними розтяжками, йогою. Саме йога обумовлює розвиненість легень i витривалiсть тiла. Також постійно багато ходжу. А три - п'ять разів на тиждень, упродовж двох - трьох годин, - ще й із додатковою вагою. На руки додаю по кілограму ваги, а на ноги - півтора. Тіло звикає до тривалого ходіння з навантаженням. Адже рюкзак, який беру в гори, важить щонайменше сім кілограмів.

- Сходження на вершини -- справа не з дешевих. Яка гора найдорожча?

- Еверест. Лише експедиція на цю гору вийме з кишені 60 тисяч доларів. А ще додайте вартість квитків, спорядження. Масив Вінсон - 45 тисяч доларів. А щоби зійти на сім найвищих вершин усіх континентів, загалом слiд витратити 200 тисяч доларів. Мені довелося продати свою квартиру в Донецьку...

- Чи є в альпіністів забобони?

- Так. Наприклад, не можна говорити, що ти підкорюєш гору. Доречно казати, що йдеш у гості до гори. При цьому промовляємо: "Горо, прийми і відпусти". До речі, в кожну експедицію беру сало і чорний хліб. Це для мене й обереги, і найкраща їжа. Нас також часто запитують про алкоголь, так от - до висоти 7000 метрів дозволено випити 50 грамів горілки чи текіли для дезінфекції, але не більше.

Юлія ГОЛОДРИГА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

o

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter