ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Цьогоріч Україна отримала від МВФ лише один транш кредиту

09.12.2017 00:13
Цьогоріч Україна отримала від МВФ лише один транш кредиту

114,3 мільйона спеціальних прав запозичення (або 169 мільйонів американських доларів) перерахувала Україна 1 грудня Міжнародному валютному фонду. Це останній в цьому році платіж із загалом виплачених 1,268 мільярда доларів.

Таку інформацію оприлюднив Національний банк України. При цьому Україна отримала протягом року від МВФ один транш лише на 1 мільярд доларів, пише газета Експрес.

Нагадаємо, у березні 2015 року МВФ відкрив для України чотирирічну програму EFF загальним обсягом 17,25 мільярда доларів. Перший транш Україна отримала в березні у розмірі 5 мільярдів доларів, другий транш -- 1,7 мільярда доларів -- у серпні 2015 року, після чого виникла довга пауза в зв'язку з невиконанням Україною низки умов, політичною кризою і зміною уряду. У вересні 2016 року Київ отримав від МВФ транш у розмірі 1 мільярд доларів, і ще 1 мільярд доларів -- у квітні 2017 року.

-- Як же так сталося, що тепер ми Фонду більше віддаємо, ніж отримуємо?

-- Є довга, так би мовити, відповідь -- це вся історія безупинного накопичення Україною боргових зобов’язань, і є короткострокові причини, -- каже економіст Ігор Мегец. -- Нацбанк сподівається, що в 2018 році Україна зможе залучити ще 3,5 мільярда доларів.

Натомість у Фонді кажуть: із цим не буде проблем тільки в тому разі, якщо Україна, принаймні у 2018 році, виконає зобов’язання, взяті на рік нинішній.

-- А які це зобов’язання?

-- Їх залишилося чотири з п’яти. По-перше, ухвалити закон про приватизацію, що забезпечить прозорий продаж держактивів. Також вимогою була вже прийнята пенсійна реформа. Третя вимога -- створення Антикорупційного суду. Четверта -- регулювання питання з цінами на газ. МВФ категорично відмовився змінювати раніше погоджені з урядом України умови визначення ціни газу для населення на опалювальний сезон 2017 -- 2018 років, який повинен привести до її підвищення на 17,6%. А п’ята вимога -- прийняття земельної реформи, земля має стати ринком.

-- Недоотримання сподіваних коштів від МВФ стало для нас значною проблемою?

-- Так. Для розуміння, у вересні Україні довелося розмістити 15-річні єврооблігації на 3 мільярди доларів під 7,375% річних. А кредити від Міжнародного валютного фонду ми отримуємо під 1,5 -- 2,5% річних.

Андрій ГАНУС

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter