Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Один день із новобранцями: солдати строкової служби проходять курс молодого бійця

21.11.2017 15:05
Один день із новобранцями: солдати строкової служби проходять курс молодого бійця
Триває осінній призов, а це означає, що в армійських казармах з'явилися новачки. До того як присягнуть державі та українському народові на вірність, солдати строкової служби проходять курс молодого бійця, мовою військових - КМБ.
 
"Спершу в нас забрали частину особистих речей. Батьки завбачливо дали кожному якомога більші пакунки, та в казарму пускають не з усім, - ділиться враженнями 20-річний Владислав. - Я віддав навушники, інші - ножі, частину їжі і все, що містить хоча б трохи спирту. Майже одразу в один ящик зібрали і телефони. Ними можна користуватися лише у визначені розпорядком години".
 
Щодня підйом в армії - о шостій ранку, далі одягання та ранковий туалет. Командири показують, як швидко і в якій послідовності правильно роздягатися та одягатися. Розповідають навіть про призначення кожної кишені на формі.
 
"Побутує жарт, що солдат має встигнути одягнутися за час, доки догорить сірник, - розповідає майор Тарас Кутовий, офіцер відділу морально-психологічного забезпечення 169-го навчального центру ЗСУ. - Та це лише жарт. Норматив - 1 - 2 хвилини. Проте, з другого боку, наприклад, час польоту балістичної ракети - 5 - 10 хвилин. Особовий склад має вміти привести себе в бойову готовність за ці хвилини. Що швидше збереться, то краще".
 
Загалом на ранковий туалет виділяють усього 20 хвилин. Тобто саме за такий час близько 70 бійців мають встигнути зібратися, при тому, що туалетів та умивальників зазвичай лише 10 - 12. У лазню солдатів в Україні водять раз на тиждень...
 
"Адаптація до армії сильно залежить від сім’ї. Якщо хлопець сирота або жив самостійно, то звикає легше, ніж ті, хто постійно перебував під опікою батьків. Особливо, якщо цей юнак - єдина дитина в сім’ї, - додає майор. - Тому приблизно з 10% призовників під час адаптації працюють військові психологи".
 
За словами новобранця Владислава, часто хлопці просто... втікають з частини. Але вже за декілька днів їх або ловлять або вони самі повертаються. Покарання за такий вчинок - гауптвахта. За спробу самогубства (так, і таке тут може статися) відправляють у психлікарню. Після цього юнак службу вже не продовжує.
 
"Особливо важко в казармі. Адже в одному приміщенні вживається близько 175 осіб! Абсолютної тиші тут не буває навіть уночі - постійно хтось кашляє, повертається чи хропе, - веде далі майор Кутовий. - Непросто звикнути новобранцям і до постійного фізичного навантаження. А це - щодня півгодинна зарядка, під час якої треба підтягнутися 10 - 15 разів, відтиснутися 30 - 50 і пробігти три кілометри за 15 хвилин. Та в теперішніх призовників стан здоров’я - не найкращий. Зазвичай серед 20 новобранців 4 - 5 - в окулярах".
 
З перших днів солдатам розповідають про те, які обов’язки на них покладають. Ознайомлюють з розташуванням роти та військової частини, розпорядком дня. Наголошують, за що нагороджують та карають. І юнаки заступають у свої перші наряди.
 
"Солдат заступає в наряд на добу. За цей час він має право на чотиригодинний сон уночі. А такий ритм - стрес для організму та додаткове навантаження на серце, - зауважує майор. - Та й не всі можуть перебороти бажання поспати. Тому в наряді стоять парами - щоб стежити, аби сусід не задрімав".
 
Та найбільше під час курсу молодого бійця юнаки здобувають практичних навичок. Майже щодня, після вивчення техніки безпеки, у них є заняття на полігоні зі зброєю.
 
"На один такий виїзд кожен отримує 18 - 20 патронів. Вчать стріляти з різних видів зброї - РПГ (гранатомет), АК-74, АКМ та АКС (різні модифікації автомата Калашников), ПМ (пістолет Макарова), зенітний кулемет, - каже 20-річний Ярослав, солдат строкової служби. - Також проводять теоретичні заняття з тактики, вчать правильно пересуватися групою. Оскільки я танкіст, то мене вчили керувати танком, стріляти з нього. Цікаво, що один такий постріл коштує державі приблизно 100 доларів. А загалом за час курсу молодого бійця кожен солдат використав близько 500 патронів до різних видів зброї".
 
Протягом курсу молодого бійця з юнаків роблять справжніх солдатів. Вони адаптуються до армії та здобувають базові військові навички. І лише після цього приймають присягу.
 
"Цікаво, що в американській армії, наприклад, протягом перших місяця-двох служби солдата психологічно "ламають". Тобто навмисне дають складніші завдання, ставляють задачі, з якими важко впоратися, плюс - постійне фізичне навантаження. Одне слово, роблять усе для того, аби довести, що вояк - ні на що не здатний, - зауважує майор Кутовий. - Та як тільки боєць розчаровується, його починають хвалити, підбадьорювати, заохочувати... А йому все більше починає вдаватися. Так і мотивують майбутніх військовиків. Адже в їхньому розумінні саме армія зробила їх такими сильними, тому і служитимуть вони щонайкраще".
 
Наталія КІНДРАТІВ, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter