Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Суд визнав законним засекречення декларацій високопосадовців СБУ

13.11.2017 18:15
Суд визнав законним засекречення декларацій високопосадовців СБУ
Керівництво Служби безпеки України може й надалі ховати інформацію про свої доходи від суспільства. Окружний адмінсуд Києва відхилив позов громадської організації “Центр протидії корупції”, яка оскаржувала засекречення декларацій голови і посадових осіб СБУ.
 
Не підтримали судді й низку інших вимог, з якими звернулися активісти.
 
Подробиці дізнаємося в розмові з юристом “Центру протидії корупції” Оленою Щербан.
 
-- З якими конкретно вимогами ви зверталися до суду в справі проти Служби безпеки?
 
-- Ми намагалися в судовому порядку змусити СБУ розсекретити декларації керівництва й слідчих, а також визнати незаконним створення відомством власної системи обробляння та зберігання декларацій.
 
Річ у тому, що голова та посадові особи Служби безпеки подають звіти про доходи не до єдиного реєстру НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження. В СБУ вважають, що інформація, яка міститься у деклараціях усіх працівників служби, таємна. Насправді ж право не оприлюднювати декларацій має лише секретна категорія працівників -- контррозвідники, оперативники та розвідники. Слідчі Служби безпеки та їхні керівники не належать до цієї категорії. У статтях 38 -- 40 Кримінально-процесуального кодексу чітко зазначено, що вони не уповноважені вести оперативно-розшукову діяльність.
 
Водночас ми просили визнати незаконною бездіяльність Нацагентства з питань запобігання корупції, яке не затвердило спеціального порядку подання декларацій для окремих категорій осіб, зокрема, для секретних працівників спецслужб. Хоч цього вимагає стаття 52 закону “Про запобігання корупції”.
 
-- Які аргументи навели судді, відмовляючи вам у задоволенні позову? 
 
-- По-перше, суд аргументував відмову тим, що в законодавстві не вказані строки затвердження НАЗК спеціального порядку подання декларацій для окремих категорій осіб. Це означає, що тепер його можна затверджувати вічно.
 
По-друге, суд вважає, що до секретної категорії належить увесь склад органів, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну та контррозвідувальну діяльність. Ми не згодні. І готуємо апеляцію. Якщо треба, подамо й касацію. Бо якщо залишити все, як є, це означатиме, що, натхненні успіхами СБУ, інші державні органи почнуть створювати власні системи декларування й не подаватимуть звітів до реєстру НАЗК.
 
До слова, впевнені, що наш другий аналогічний позов -- до військової прокуратури -- за засекречення декларацій військових прокурорів -- приречений. Тобто суд у цій справі ухвалить таке ж сумнівне рішення.
 
-- Як діятимете далі? 
 
-- Троє суддів слухали справу чотири місяці, потім ще п'ять ухвалювали рішення, хоч воно було відоме наперед. Щоб відкрити засекречені декларації керівників СБУ, ми пройдемо всі судові інстанції -- аж до Верховного Суду, щоби мати підстави звертатися до Євросуду з прав людини.
 
Наталія ВАСЮНЕЦЬ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter