ТЕХНОЛОГІЇ

Раніше здавалося, що таке можуть собі дозволити тільки власники розкішних багатомільйонних вілл. Сьогодні ж усе набагато доступніше.
Вірус "Bad rabbit", що цього тижня атакував сайти Міністерства інфраструктури, київського метрополітену та аеропорту Одеси, заблокувавши їхню роботу, також використовував при підборі па

Суд визнав законним засекречення декларацій високопосадовців СБУ

13.11.2017 18:15
Суд визнав законним засекречення декларацій високопосадовців СБУ
Керівництво Служби безпеки України може й надалі ховати інформацію про свої доходи від суспільства. Окружний адмінсуд Києва відхилив позов громадської організації “Центр протидії корупції”, яка оскаржувала засекречення декларацій голови і посадових осіб СБУ.
 
Не підтримали судді й низку інших вимог, з якими звернулися активісти.
 
Подробиці дізнаємося в розмові з юристом “Центру протидії корупції” Оленою Щербан.
 
-- З якими конкретно вимогами ви зверталися до суду в справі проти Служби безпеки?
 
-- Ми намагалися в судовому порядку змусити СБУ розсекретити декларації керівництва й слідчих, а також визнати незаконним створення відомством власної системи обробляння та зберігання декларацій.
 
Річ у тому, що голова та посадові особи Служби безпеки подають звіти про доходи не до єдиного реєстру НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження. В СБУ вважають, що інформація, яка міститься у деклараціях усіх працівників служби, таємна. Насправді ж право не оприлюднювати декларацій має лише секретна категорія працівників -- контррозвідники, оперативники та розвідники. Слідчі Служби безпеки та їхні керівники не належать до цієї категорії. У статтях 38 -- 40 Кримінально-процесуального кодексу чітко зазначено, що вони не уповноважені вести оперативно-розшукову діяльність.
 
Водночас ми просили визнати незаконною бездіяльність Нацагентства з питань запобігання корупції, яке не затвердило спеціального порядку подання декларацій для окремих категорій осіб, зокрема, для секретних працівників спецслужб. Хоч цього вимагає стаття 52 закону “Про запобігання корупції”.
 
-- Які аргументи навели судді, відмовляючи вам у задоволенні позову? 
 
-- По-перше, суд аргументував відмову тим, що в законодавстві не вказані строки затвердження НАЗК спеціального порядку подання декларацій для окремих категорій осіб. Це означає, що тепер його можна затверджувати вічно.
 
По-друге, суд вважає, що до секретної категорії належить увесь склад органів, які провадять оперативно-розшукову, розвідувальну та контррозвідувальну діяльність. Ми не згодні. І готуємо апеляцію. Якщо треба, подамо й касацію. Бо якщо залишити все, як є, це означатиме, що, натхненні успіхами СБУ, інші державні органи почнуть створювати власні системи декларування й не подаватимуть звітів до реєстру НАЗК.
 
До слова, впевнені, що наш другий аналогічний позов -- до військової прокуратури -- за засекречення декларацій військових прокурорів -- приречений. Тобто суд у цій справі ухвалить таке ж сумнівне рішення.
 
-- Як діятимете далі? 
 
-- Троє суддів слухали справу чотири місяці, потім ще п'ять ухвалювали рішення, хоч воно було відоме наперед. Щоб відкрити засекречені декларації керівників СБУ, ми пройдемо всі судові інстанції -- аж до Верховного Суду, щоби мати підстави звертатися до Євросуду з прав людини.
 
Наталія ВАСЮНЕЦЬ, Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Y

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter