Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Їй - 83, йому - 77. Днями ця неймовірна пара стала під вінець

13.11.2017 10:03
Їй - 83, йому - 77. Днями ця неймовірна пара стала під вінець
"Васюта і Степанчик - такі закохані й у роботі такі вправні, що їм молоді позаздрять", - каже Оксана Білоголовка, родичка нареченого.
 
Степанові Матійчику - 77 років, його дружині Василині Буждиган - 83.
 
"Але ми кажемо, що їм - по 16. Щоправда, з одним нулем. Якщо додати роки наших молодят, то на двох буде якраз 160 років, - жартує Оксана. - Вони односельці, у кожного раніше були свої родини зі своїми радощами та бідами. З першою дружиною Степан жив у любові та злагоді, але десять років тому жінка пережила інсульт, а згодом померла. Залишились дві доньки. Сьогодні в пана Матійчика - п’ятеро онуків та дві правнучки".
 
Сім років тому раптово помер і чоловік пані Василини. Єдина донька та двоє онуків живуть аж у Кривому Розі. Від сумних думок відвертала велика господарка. Через неї пані Василина і поєднала свою долю зі Степаном.
 
"У Васюти є кобила Краля, яку купив ще її чоловік, - розповідає далі Оксана. - Вона дбає про гривасту. А якось попросила допомоги у Степана".
 
Односелець радо погодився допомогти жінці: розчісував кобилі гриву, чистив копита, підковував, допомагав дати лад у стайні. За роботою люди багато говорили, своє горе одне перед одним виплакували. Вирішили, що треба їм зійтися і разом жити, так легше та простіше.
 
Ще й повiнчатися надумали, аби все за законом, людським i Божим. Обоє регулярно ходять до церкви. Тому жити, як кажуть у селi, "на вiру", не захотiли.
 
До церкви на вiнчання зiйшлося чимало гостей. Дехто дивувався: навiщо в такi поважнi лiта сходитися та ще й вiнчатися. Проте молодятам до людських пересудiв було байдуже, вони сяяли вiд щастя i часто цiлувалися пiд вигуки "Гiрко!". Пiсля вiнчання новоспечена пара запросила додому гостей.
 
За словами Оксани Бiлоголовки, кохання цiєї пари зрiле, мудре й виважене. "Вони дуже дбають одне про одного, Василина завжди куховарить для чоловiка, ще й сусiдiв та родичiв на частування запрошує. Сидять, гомонять... Iдилiя, аж iншi заздрять", - мовить жiнка.
 
Молодята жодного дня не можуть без роботи. Господарство чималеньке: кобила, свинi, корова, кози, кури, iндики. Є город, сад, маленький виноградник. Усюди треба лад навести, живнiсть нагодувати. До речi, кобилу Кралю, яка їх порiднила, Василина i Степан до важкої роботи не залучають, городи сусiдам не орють, лише iнодi запрягають у вiз та їдуть у гостi до родичiв чи на ринок.
 
"Василина має чудовий вигляд на свої поважнi роки. У неї жодної сивої волосинки, таке взагалi мало в кого буває, - каже з усмiшкою Оксана. - До речi, мати Василини прожила понад сто рокiв, i також на свiтi її тримала саме робота. А Василину та її Степана триматиме ще й кохання!"
 
Сабiна РУЖИЦЬКА, газета Експрес

 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

N

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter