ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Науковці, вивчаючи пристрасть до шопінгу, дійшли несподіваних висновків

15.10.2017 12:08
Науковці, вивчаючи пристрасть до шопінгу, дійшли несподіваних висновків

За даними дослідників компанії "MyndPlay", є у світі заняття, яке дає людям не менше задоволення, ніж секс. Це -- шопінг.

Такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши гама-ритми головного мозку учасників нейрофізіологічного експерименту. Виявилося: параметри мозкової активності так званих натхненних покупців (купують обдумано і з насолодою) на 84% ідентичні параметрам осіб, що кохаються, пише газета Експрес.

-- Цікаво, як за ритмами мозку науковці дізналися, що людині від чогось добре?

-- Активність нейронів мозку перетворюється у хвилі й ритми, які можна побачити на електроенцефалограмі: альфа-ритм, бета-ритм, гама-ритм тощо, -- пояснив професор Євген Заїка, психолог. -- Ритми змінюють одні одних відповідно до того, що робить людина. Наприклад, альфа-хвилі з'являються під час відпочинку, дельта-хвилі супроводжують глибокий сон, а гама-хвилі -- зосередження на певному дуже важливому завданні й вдоволеність ним. Низькоамплітудні електричні коливання частотою від 30 до 500 герців виникають у процесі напруженої розумової діяльності, у момент перемог, сексуальної діяльності. Отже, енцефалограф може розповісти про людину багато.

-- Заведено вважати, що бігати по магазинах люблять жінки, а для чоловіків це страждання. Чи справді мозок людей різної статі не однаково реагує на таке заняття?

-- Особливу любов жінок до шопінгу можна пояснити історичною роллю жінки в суспільстві,-- сказала психолог Тетяна Ващук. -- Так уже склалося, що здавна жінка дбала про облаштування житла, про те, щоб усі в родині була ситі й вбрані. Причому робила це із задоволенням. Тому представниці слабкої статі можуть годинами ходити магазинами, вибираючи найякісніший предмет і найвигіднішу ціну, і це їм подобається.

А те, що шопінг нудна справа для чоловіків, -- не зовсім правда. Залежить, що вибирати і купувати. Ми можемо бачити юнаків та солідних панів, які простоюють перед вітринами радіотехнічних крамниць, відділів "Усе для мисливця" або "Господар" -- усе залежить від уподобань чоловіка. Деякі такі захоплені своїми хобі, що, на жаль, у вільний від роботи час тільки й роблять, що бавляться гаджетами, рибалять чи щось майструють.

-- Але ж це не можна вважати нормальним? Враховуючи, що страждає інтимна сфера...

-- Якщо зріла, репродуктивно активна людина постійно шукає способів замінити секс чимось іншим, це справді може свідчити про певні проблеми, -- каже лікар-сексопатолог Василь Черепанин. -- Байдуже, про що йдеться: про шопінг чи гаджети -- пристрасть до них ненормальна, якщо домінує над основним інстинктом. Це означає, що людина або не знайшла собі партнера, або у стосунках з партнером щось не гаразд і треба над цим працювати.

А загалом нічого погано у тому, що людина дістає задоволення, купуючи потрібні їй речі, немає. Зрештою, торговельні центри -- непогане місце для знайомства людей, які ще не знайшли собі пари. Принаймні шанс зустріти другу половинку там більший, ніж коли проводиш вільний час наодинці з комп'ютером.

Ірина КОНТОРСЬКИХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter