Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Раз на рік варто робити аналіз, що інформує про схильність до розвитку інфаркту та інсульту

24.09.2017 15:03
Раз на рік варто робити аналіз, що інформує про схильність до розвитку інфаркту та інсульту

Медики наголошують на важливості регулярного проведення досліджень на виявлення гіперхолестеринемії -- порушення жирового обміну, що є передумовою розвитку багатьох важких хвороб. То що це за стан і які його симптоми?

-- Гіперхолестеринемія здебільшого не проявляється симптоматично, тому аналізи на виявлення такого станупотрібно проводити регулярно, раз на рік. Це наче техогляд для машини, під час якого виявляють приховані порушення в її роботі, -- пояснює газеті Експрес головний ендокринолог Києва Володимир Паньків, завідувач відділу профілактики ендокринних захворювань Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин.

Гіперхолестеринемія свідчить про порушення жирового обміну, що в майбутньому призводить до розвитку важких хвороб, йдеться, зокрема, про серцеві недуги, ожиріння, діабет, атеросклероз, подагру, зниження функції щитоподібної залози.

-- А які аналізи потрібні?

-- Треба проводити комплексне обстеження жирового обміну -- робити ліпідограму. До складу цього аналізу входить визначення рівня холестерину -- ліпопротеїдів низької щільності (норма -- до 2,5 мілімоля на літр) та високої щільності (понад 1,7 мілімоля на літр). Також визначають рівень тригліцеридів (норма для жінок -- 0,45 –- 1,98; для чоловіків -- 0,57 -- 3,60 мілімоля на літр) та індекс атерогенності (понад 3,0). Рівень холестерину не має перевищувати 5,2, але небезпеку становить і надто низький показник (до 4), адже йдеться про джерело енергії, потрібної для забезпечення вищої нервової діяльності, та сировину для утворення статевих гормонів.

Особливо важливий показник ліпопротеїдів низької щільності. Якщо він перевищує норму, це свідчить, що на стінках судин відкладається холестерин, це загрожує звуженням їх просвіту та утворенням бляшок, що створює передумови для підвищення тиску, розвитку таких важких серцево-судинних хвороб, як інфаркт та інсульт.

Раніше вважали, що такі обстеження слід регулярно проводити особам після 45 років. Однак, зважаючи на сучасну тенденцію до малорухливого способу життя й неправильного режиму та раціону харчування, я раджу їх після 35. Що раніше знатимете про патологічні процеси, то більше шансів на уникнення наслідків гіперхолестеринемії.

Лариса ПЕЦУХ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter