Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

На "YES" ключовими темами стали створення антикорупцiйного суду та введення миротворцiв

23.09.2017 07:45
На "YES" ключовими темами стали створення антикорупцiйного суду та введення миротворцiв

Минулого тижня в Києвi вiдбулася авторитетна мiжнародна конференцiя "Yalta European Strategy". Оцiнку подiй та прогнози щодо майбутнього України давали 350 провiдних полiтикiв, дипломатiв, бiзнесменiв, громадських активiстiв та експертiв iз 34 країн.

Чимало меседжiв вселяють у нас надiю. Так, президент Польщi Олександр Квасневський (1995 -- 2005 роки) наголосив, що в непростий час переговорiв про вихiд Великобританiї з ЄС Україна дiстає новi шанси на членство в євроспiльнотi. А заступник генерального секретаря НАТО з питань публiчної дипломатiї Таджан Iлдем запевнив, що й альянс дотримується полiтики "вiдкритих дверей" щодо України, пише газета Експрес.

--  Чи справдi в найближчiй перспективi наша держава зможе стати членом ЄС та НАТО? -- питаємо дипломата, експерта "Майдану закордонних справ" Олександра Хари.

-- Дверi справдi вiдчиненi. Однак чимало країн не хочуть iти нам назустрiч, бо бояться псувати вiдносини з Росiєю. Проблемою є й нереформована, корумпована українська економiка, яка не вiдповiдає викликам часу.

До речi, як показало опитування компанiї "KANTAR PUBLIC", проведене спецiально на замовлення YES, вступ України до ЄС пiдтримують 48% громадян найбiльших країн Євросоюзу. Для порiвняння: 12 рокiв тому ця цифра становила 55%. Найбiльшу пiдтримку iдеї вступу України до ЄС висловили в Литвi та Польщi (68% i 67% вiдповiдно), найменшу -- в Нiдерландах (27%). -- На конференцiї дуже багато уваги придiлили створенню антикорупцiйного суду. Чому?

-- Це нагальна потреба. Однак Петро Порошенко висловив сподiвання, що вже в жовтнi в Українi з'явиться антикорупцiйна палата, а от створення вiдповiдного суду ще може зачекати.

Президент закликав присутнiх представникiв iноземних держав пiдняти руки, у кого в країнi є антикорупцiйнi суди. "Немає рук у нас пiднятих", -- констатував вiн. Але колишнiй держсекретар США Джон Керрi жорстко констатував: "У нас кожен суд -- антикорупцiйний. I спецпрокурор нинi розслiдує справу щодо президента".

Та захiднi лiдери чудово розумiють сутнiсть нашого режиму. Спротив, який влада чинить створенню Антикорупцiйного суду, -- для них ще одне свiдчення того, що ця елiта не хоче змiнюватися, бо втратить надприбутки.

-- Також дуже активно на конференцiї обговорювали умови введення миротворцiв на Донбас. А яка ваша думка щодо них?

-- Миротворцi не розв'яжуть проблеми збройної агресiї, а навпаки -- можуть її поглибити. Бойовi дiї нiколи не бувають самоцiллю. Вони є iнструментом для досягнення певної мети. Чи змiнилися цiлi Росiї щодо України? Очевидно, що нi! Введення миротворцiв -- лише змiна тактики. Кремль далi хоче або повернути нам Донбас на своїх умовах, або заморозити конфлiкт, як у Приднiстров'ї, що так i не наблизилося до реiнтеграцiї з Молдовою.

Iрина КОВАЛЕНКО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter