Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Визначено граничний вік людини - максимум 125 років

17.09.2017 16:09
Визначено граничний вік людини - максимум 125 років

Голландські дослідники з університету Еразма дійшли висновку, що навіть з урахуванням розвитку медицини шанси чоловіків прожити більше як 114 років, а жінок -- понад 115,7 залишаються надзвичайно малими.

Подібні дослідження провела й інша група вчених -- з медичного коледжу Альберта Ейнштейна (США). Причому 115 років вони оголосили "середнім віком для довгожителя", а "максимальним" віком вчені назвали 125 років, пише газета Експрес.

-- Ймовірність, що хоч одна людина на Землі проживе ще довше, оцінено в 0,0001 відсотка. Тобто, максимальна тривалість людського життя становить 125 років?

-- Абсолютну величину стосовно максимальної тривалості життя встановити неможливо, -- каже Олександр Вайсерман, доктор медичних наук, завідувач лабораторії епігенетики Інституту геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова. -- Скажімо, сьогодні єдиний офіційно підтверджений рекорд із довгожительства належить француженці Жанні Кальман, яка дожила до 122,5 року. Є свідчення, що в деяких районах Кавказу люди живуть і до 150, проте вони документально не підтверджені.

-- Чи можна інтерпретувати висновки вчених так, що ресурси людского організму розраховані на 125 років, й кожен із нас теоретично має шанс дожити до такого віку?

-- Ми неодноразово проводили експерименти на мухах-дрозофілах, досліджуючи різні фактори, що впливають на тривалість життя. І постійно мали одну й ту саму ситуацію: в середньому, ці мухи живуть 30 днів, проте у кожній пробірці була комаха, яка переживала позначку 50 днів, тоді як всі інші давно гинули.

Можна сказати, що генетично можливості організму людини розраховані на життя тривалістю 125 років. Проте використовують це лише одиниці -- за умови ідеального геному та умов життя. Адже навіть якщо людина генетично "здорова", через погані звички чи навколишні умови життя цей час скорочується чи не навпіл.

-- Згідно з висновками вчених, за 30 останніх років шанси людини дожити до 95-ти зросли втричі. Чи не може це означати, що побільшає й людей, які перетнуть 100-літній рубіж?

-- На жаль, України це не стосується. Середня тривалість життя тут становить 71 рік. Втім в Україні проживає приблизно пiвтори тисячi довгожителiв -- тим, яким виповнилося 100 та більше. Вони становлять приблизно один вiдсоток вiд загальної кiлькостi населення, причому серед довгожителів більше жінок.

Збільшення тривалості життя у світі зумовлене розвитком медицини. Якщо ще 100 років тому середня тривалість життя становила якихось 40 років, то сучасна медицина дозволяє людині прожити довше. Проте це не означає, що людина живе краще. Скажімо, якщо у 60 років вона втратила здоров'я, а завдяки лікам дожила до 80-ти, ці 20 літ не можна назвати повноцінними. Просто дуже хворій людині завдяки лікам продовжили життя. Але тут порушується головний принцип геронтології: не додавати роки до життя, а додавати життя до років.

Справді, люди тепер живуть довше. Якщо колись вони помирали від інфекцій, то тепер "доживають" до онкологічних недуг та хвороби Альцгеймера. От коли медицина знайде спосіб збільшити тривалість життя, одночасно нівелюючи вікові хвороби, тоді буде сенс прагнути жити до 125-ти. А який сенс доживати останні роки чи десятки років, будучи "овочем" та навантажуючи своїх рідних?

Адже багато людей, що досягли глибокої старості, бажають піти з життя. Натомість, слід прагнути дожити до старості без хвороб та якомога продовжити активне життя. А це залежить не стільки від генів, скільки від відповідального ставлення до свого здоров'я.

Марина МОРОЗ

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter