ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Феномен багатомільярдної корпорації Google

13.09.2017 19:05
Феномен багатомільярдної корпорації Google
15 вересня Гугл вiдзначає своє двадцятирiччя. Часто його називають всемогутнiм. А неологiзм "гуглити" не лише вкоренився в наше мовлення, а й увiйшов до складу багатьох авторитетних словникiв.
 
Та з'явився пошуковик порiвняно недавно всього 20 рокiв тому двоє аспiрантiв Стенфордського унiверситету Ларрi Пейдж i Сергiй Брiн у рамках свого наукового проекту створили пошукову технологiю пiд назвою PageRank.
 
"Першим їхнiм "офiсом" була кiмната в гуртожитку,  розповiдає Валерiй Лахно, доктор технiчних наук, завiдувач кафедри кiбербезпеки та управлiння захистом iнформацiйних систем Європейського унiверситету.  А перший сервер, який помiстили на територiї кампуса унiверситету, побудували з конструктора "Lego"! Згодом для функцiонування пошуковика потрiбно було стiльки пропускної здатностi iнтернету, що в доступi до унiверситетських ресурсiв їм вiдмовили. Тодi ж юнакам довелося шукати новий офiс для майбутньої багатомiльярдної корпорацiї. I ним став гараж".
 
 А чому засновники вибрали саме таку назву  Google?
 
 З цим пов'язаний кумедний випадок. Спочатку система називалася BackRub. Пiзнiше її вирiшили назвати Goоgol  слово, яке означало одиницю зi ста нулями. Але одного разу Сергiй Брiн та Ларрi Пейдж зустрiлися з Ендi Бехтольшаймом, засновником компанiї "Sun Microsystems". Його вразили можливостi пошуковика, i вiн одразу ж узявся виписувати юнакам чек на 100 000 доларiв. Але в поспiху допустив помилку в словi Googol. Для того щоб отримати грошi в банку, Сергiй та Ларрi зареєстрували компанiю з вказаною на чеку назвою. Так i з'явилася компанiя "Google Inc".
 
 У чому рецепт їхнього успiху?
 
 Це компанiя, яка зiбрала iнформацiю зi всього свiту та зробила її доступною i корисною для кожного. Щодня Google реєструє бiльше 50 мiльйонiв пошукових запитiв та iндексує понад 8 мiльярдiв веб-сторiнок. Таким чином вiн займає 65% свiтового ринку. Хоч створений пошуковик у США, тепер його використовують у всьому свiтi. Ця пошукова система володiє понад сотнею мов, включно з мертвою латинською мовою та вигаданою есперанто. Рiзноманiтнiсть мов, а вiдповiдно, доступнiсть  лише одна з причин неймовiрної популярностi Google.
 
 Якi iншi?
 
 Феномен компанiї змушував теле- та радiостанцiї самим говорити про неї. За перше десятирiччя своєї роботи вона заробила 6,1 мiльярда доларiв, узагалi не вкладаючи грошей у рекламу.
 
Цiкаво, що один пiксель реклами на стартовiй сторiнцi Google мiг би коштувати неймовiрно дорого, бо ж, без перебiльшення, вона є найчастiше вiдвiдуваною сторiнкою в мережi. Попри те, що реклами ми там не бачимо, Google i без неї забезпечує своїм власникам колосальний прибуток. А на початку своєї роботи засновники не мали грошей на дизайн стартової сторiнки. До речi, так i з'явився логотип кольоровi букви на бiлому фонi.
 
Iрина БАТЮК, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter