Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Феномен багатомільярдної корпорації Google

13.09.2017 19:05
Феномен багатомільярдної корпорації Google
15 вересня Гугл вiдзначає своє двадцятирiччя. Часто його називають всемогутнiм. А неологiзм "гуглити" не лише вкоренився в наше мовлення, а й увiйшов до складу багатьох авторитетних словникiв.
 
Та з'явився пошуковик порiвняно недавно всього 20 рокiв тому двоє аспiрантiв Стенфордського унiверситету Ларрi Пейдж i Сергiй Брiн у рамках свого наукового проекту створили пошукову технологiю пiд назвою PageRank.
 
"Першим їхнiм "офiсом" була кiмната в гуртожитку,  розповiдає Валерiй Лахно, доктор технiчних наук, завiдувач кафедри кiбербезпеки та управлiння захистом iнформацiйних систем Європейського унiверситету.  А перший сервер, який помiстили на територiї кампуса унiверситету, побудували з конструктора "Lego"! Згодом для функцiонування пошуковика потрiбно було стiльки пропускної здатностi iнтернету, що в доступi до унiверситетських ресурсiв їм вiдмовили. Тодi ж юнакам довелося шукати новий офiс для майбутньої багатомiльярдної корпорацiї. I ним став гараж".
 
 А чому засновники вибрали саме таку назву  Google?
 
 З цим пов'язаний кумедний випадок. Спочатку система називалася BackRub. Пiзнiше її вирiшили назвати Goоgol  слово, яке означало одиницю зi ста нулями. Але одного разу Сергiй Брiн та Ларрi Пейдж зустрiлися з Ендi Бехтольшаймом, засновником компанiї "Sun Microsystems". Його вразили можливостi пошуковика, i вiн одразу ж узявся виписувати юнакам чек на 100 000 доларiв. Але в поспiху допустив помилку в словi Googol. Для того щоб отримати грошi в банку, Сергiй та Ларрi зареєстрували компанiю з вказаною на чеку назвою. Так i з'явилася компанiя "Google Inc".
 
 У чому рецепт їхнього успiху?
 
 Це компанiя, яка зiбрала iнформацiю зi всього свiту та зробила її доступною i корисною для кожного. Щодня Google реєструє бiльше 50 мiльйонiв пошукових запитiв та iндексує понад 8 мiльярдiв веб-сторiнок. Таким чином вiн займає 65% свiтового ринку. Хоч створений пошуковик у США, тепер його використовують у всьому свiтi. Ця пошукова система володiє понад сотнею мов, включно з мертвою латинською мовою та вигаданою есперанто. Рiзноманiтнiсть мов, а вiдповiдно, доступнiсть  лише одна з причин неймовiрної популярностi Google.
 
 Якi iншi?
 
 Феномен компанiї змушував теле- та радiостанцiї самим говорити про неї. За перше десятирiччя своєї роботи вона заробила 6,1 мiльярда доларiв, узагалi не вкладаючи грошей у рекламу.
 
Цiкаво, що один пiксель реклами на стартовiй сторiнцi Google мiг би коштувати неймовiрно дорого, бо ж, без перебiльшення, вона є найчастiше вiдвiдуваною сторiнкою в мережi. Попри те, що реклами ми там не бачимо, Google i без неї забезпечує своїм власникам колосальний прибуток. А на початку своєї роботи засновники не мали грошей на дизайн стартової сторiнки. До речi, так i з'явився логотип кольоровi букви на бiлому фонi.
 
Iрина БАТЮК, газета Експрес

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

R

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter