ТЕХНОЛОГІЇ

Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.
Історія із залученням величезних інвестицій для Харківського авіазаводу від американської компанії отримала несподіване продовження.

Готуйте пальчики: З січня громадяни країни-агресора будуть залишати на кордоні біометричні дані

10.09.2017 10:09
Готуйте пальчики: З січня громадяни країни-агресора будуть залишати на кордоні біометричні дані

Нарешті вільні вояжі росіян нашою державою припиняться. Президент підписав рішення Ради нацбезпеки і оборони, що передбачає посилення контролю за в'їздом та виїздом з України.

Документ передбачає систему фіксації біометричних даних іноземців під час здійснення прикордонного контролю. Особливу увагу приділятимуть гостям із Росії, пеише газета Експрес.

Як пояснив прес-секретар Державної прикордонної служби Олег Слободян, для того, щоб забезпечити виконання рішення, до 1 січня 2018 року треба обладнати необхідною апаратурою 157 основних пунктів пропуску, а створена система повинна буде обробляти понад мільйон запитів на секунду, що є "серйозним завданням". Однак прикордонники переконують, що все запрацює вчасно.

Докладніше -- у нашій розмові з керівником центру “Ейдос”, політологом Віктором Тараном та військовим експертом Юрієм Бутусовим.

-- Чому контролювати переміщення росіян по Україні вирішили лише тепер?

В. Таран: -- Питання запровадження візового режиму з Росією чи іншої форми контролю за переміщеннями її громадян територією нашої держави справді обговорювали вже віддавна. І дуже дивно, що до реалізації таких планів не дійшло ще на першому році війни. Але, як то кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

Ю. Бутусов: -- Очевидно, зволікали, бо боялися і не були впевнені у своїх силах. На початку війни Україна не мала значної підтримки Заходу. Тому влада й не насмілювалася йти на рішучі кроки протидії Росії. А 2017-й став роком остаточного дипломатичного перелому. Минули вибори у США, на які покладала великі надії Росія. І підтримка України цією державою та іншими сильними світу цього не знизилася, навпаки, зросла.  Як наслідок, наша влада відчула себе впевненішою й наважилася на рішучий крок.

--  І яка нам з цього реальна користь? В. Таран: -- Це рішення дасть змогу забезпечити кращий контроль за громадянами, які перетинатимуть український кордон. Якщо держава має відбитки пальців, особу набагато легше проконтролювати, а в разі скоєння злочину, -- притягти до відповідальності.

Ю. Бутусов: -- Раніше росіяни могли вільно пересуватися нашою державою, і, у разі чого, спецслужба мала вишуковувати, де вони можуть бути. А тепер запровадять три ступені контролю.

По-перше, потрібно подати попередню заявку на відвідування України, по-друге, відзначити перетин кордону на прикордонному контролі із зазначенням пункту, в якому перебуватиме росіянин в Україні, і по-третє  зареєструватися після прибуття у вказане місце в найближчому пункті реєстрації громадян РФ і громадян інших країн, які становлять загрозу для України. Не отримав позначки чи орган реєстрації прийняв  негативне рішення? Чемодан -- вокзал -- Луб'янка. Тепер паспорт РФ в Україні -- це червона ганчірка, він недійсний без реєстрації й вимагає ретельної перевірки скрізь, де його пред'являють.

Безвізовий режим з Росією був зашморгом на шиї Незалежності, і від цього спадку радянського минулого пора відмовитися. Чим більше ниток, які в'яжуть нас з Москвою ми розірвемо, тим швидше припинимо війну.

Ірина КОВАЛЕНКО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter