Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Хоча молодь дедалі більше обирає Instagram, загалом йому все ще далеко до Facebook, пише
Команда американських дослідників навчила штучний інтелект розпізнавати фото, які були модифіковані в графічних редакторах.

Готуйте пальчики: З січня громадяни країни-агресора будуть залишати на кордоні біометричні дані

10.09.2017 10:09
Готуйте пальчики: З січня громадяни країни-агресора будуть залишати на кордоні біометричні дані

Нарешті вільні вояжі росіян нашою державою припиняться. Президент підписав рішення Ради нацбезпеки і оборони, що передбачає посилення контролю за в'їздом та виїздом з України.

Документ передбачає систему фіксації біометричних даних іноземців під час здійснення прикордонного контролю. Особливу увагу приділятимуть гостям із Росії, пеише газета Експрес.

Як пояснив прес-секретар Державної прикордонної служби Олег Слободян, для того, щоб забезпечити виконання рішення, до 1 січня 2018 року треба обладнати необхідною апаратурою 157 основних пунктів пропуску, а створена система повинна буде обробляти понад мільйон запитів на секунду, що є "серйозним завданням". Однак прикордонники переконують, що все запрацює вчасно.

Докладніше -- у нашій розмові з керівником центру “Ейдос”, політологом Віктором Тараном та військовим експертом Юрієм Бутусовим.

-- Чому контролювати переміщення росіян по Україні вирішили лише тепер?

В. Таран: -- Питання запровадження візового режиму з Росією чи іншої форми контролю за переміщеннями її громадян територією нашої держави справді обговорювали вже віддавна. І дуже дивно, що до реалізації таких планів не дійшло ще на першому році війни. Але, як то кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

Ю. Бутусов: -- Очевидно, зволікали, бо боялися і не були впевнені у своїх силах. На початку війни Україна не мала значної підтримки Заходу. Тому влада й не насмілювалася йти на рішучі кроки протидії Росії. А 2017-й став роком остаточного дипломатичного перелому. Минули вибори у США, на які покладала великі надії Росія. І підтримка України цією державою та іншими сильними світу цього не знизилася, навпаки, зросла.  Як наслідок, наша влада відчула себе впевненішою й наважилася на рішучий крок.

--  І яка нам з цього реальна користь? В. Таран: -- Це рішення дасть змогу забезпечити кращий контроль за громадянами, які перетинатимуть український кордон. Якщо держава має відбитки пальців, особу набагато легше проконтролювати, а в разі скоєння злочину, -- притягти до відповідальності.

Ю. Бутусов: -- Раніше росіяни могли вільно пересуватися нашою державою, і, у разі чого, спецслужба мала вишуковувати, де вони можуть бути. А тепер запровадять три ступені контролю.

По-перше, потрібно подати попередню заявку на відвідування України, по-друге, відзначити перетин кордону на прикордонному контролі із зазначенням пункту, в якому перебуватиме росіянин в Україні, і по-третє  зареєструватися після прибуття у вказане місце в найближчому пункті реєстрації громадян РФ і громадян інших країн, які становлять загрозу для України. Не отримав позначки чи орган реєстрації прийняв  негативне рішення? Чемодан -- вокзал -- Луб'янка. Тепер паспорт РФ в Україні -- це червона ганчірка, він недійсний без реєстрації й вимагає ретельної перевірки скрізь, де його пред'являють.

Безвізовий режим з Росією був зашморгом на шиї Незалежності, і від цього спадку радянського минулого пора відмовитися. Чим більше ниток, які в'яжуть нас з Москвою ми розірвемо, тим швидше припинимо війну.

Ірина КОВАЛЕНКО

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter