ТЕХНОЛОГІЇ

Щодня сотні наших співвітчизників вирушають на роботу за кордон.
Камерафони – смартфони з потужною камерою. Однак для того, щоб конкурувати на сучасному ринку, треба пропонувати продукцiю, яка за своїми характеристиками переважає прилади iнших фiрм.

Суд зобов'язав олiгарха повернути державному банку частину кредиту

26.08.2017 07:23
Суд зобов'язав олiгарха повернути державному банку частину кредиту

В Ахметова -- знову проблеми. Господарський суд Києва частково задовольнив позов Ощадбанку та вирiшив стягнути з ТОВ "ЕСУ" 955 млн грн заборгованостi за облiгацiями. Щоправда, на виконання цього рiшення Фемiда надала олiгарховi вiдстрочку на рiк.

Ця iсторiя тягнеться з 2013 року, коли "Ощадбанк" придбав 2 млн облiгацiй ТОВ "ЕСУ" (кiнцевим бенефiцiаром якого є Ринат Ахметов) на 2 млрд гривень. Одна облiгацiя коштувала тодi тисячу гривень. У березнi цього року "ЕСУ" мав погасити облiгацiї на 839 тисяч гривень, однак не зробив цього, мотивуючи фiнансовою скрутою.

"Ощадбанк" подав на Ахметова до суду. I ось з'явилося перше рiшення в цiй справi. Через рiк "ЕСУ" повинна виплатити "Ощадбанку" майже мiльярд гривень заборгованостi за облiгацiями, а якщо точнiше -- 955 мiльйонiв гривень. Зокрема, 802,4 млн грн -- основного боргу, 29,7 млн грн -- 3% рiчних та 122,7 млн грн -- iнфляцiйних втрат.

Юристи "ЕСУ" подавали клопотання щодо вiдстрочення виконання рiшення на п'ять рокiв, -- до липня 2022-го. Суд пiшов назустрiч олiгарховi, але вiдстрочив виплату платежу лише на рiк. До речi, у червнi "Укрексмiбанк" звернувся до того ж Господарського суду Києва з позовом до ТОВ "ЕСУ" щодо стягнення 2,83 млрд грн.

-- Чотири роки тому пiд облiгацiї "ЕСУ" пан Ахметов отримав в "Ощадбанку" та "Укрексiмбанку" позику на 4,24 млрд гривень, -- розповiдає юрист Ростислав Кравець. -- Облiгацiй на 2 млрд гривень купив "Ощадбанк", "Укрексiмбанк" -- на 2,24 млрд грн. Власне, за цi грошi олiгарх i придбав "Укртелеком" за дуже заниженою цiною. Як на мене, ситуацiя абсурдна, бо стратегiчне пiдприємство було приватизоване суто за державнi кошти. Тобто пан Ахметов випустив облiгацiї, за них отримав кредит i за цей же кредит викупив у держави державне пiдприємство.

Судячи з матерiалiв справи, "ЕСУ" не дотримався строкiв погашення облiгацiй, тобто пропустив сплату майже 1 млрд гривень. Тому суд ухвалив рiшення стягнути на користь "Ощадбанку" з компанiї Ахметова "ЕСУ" цi грошi.

-- Чому Фемiда надала вiдстрочку олiгарховi? I чи можна сподiватися, що "Ощадбанк" таки виб'є цей борг з Ахметова?

-- Теоретично Ахметов мiг би погасити свої борги як перед "Ощадбанком", так i перед "Укрексiмбанком". Адже "Укртелеком" -- доволi потужна компанiя, має чимало нерухомостi. Перед приватизацiєю "Укртелеком" придбав лiцензiю 3G-зв'язку, яка тодi коштувала 1 млрд гривень. Тобто вартiсть усiх активiв "Укртелекому" набагато вища, нiж сума позики. Але, мабуть, вони теж перебувають у заставi.

Та Ахметов грає за своїми правилами. Як i Коломойський, вiн не любить вiддавати борги. Думаю, так буде й тепер. Ахметов не погасить нi цей мiльярд, нi три iншi. Усi олiгархи успiшно кредитувалися й кредитуються за рахунок державних грошей та звикли перекладати все на плечi платникiв податкiв.

Леся ЯСИНЧУК 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter