Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Суд зобов'язав олiгарха повернути державному банку частину кредиту

26.08.2017 07:23
Суд зобов'язав олiгарха повернути державному банку частину кредиту

В Ахметова -- знову проблеми. Господарський суд Києва частково задовольнив позов Ощадбанку та вирiшив стягнути з ТОВ "ЕСУ" 955 млн грн заборгованостi за облiгацiями. Щоправда, на виконання цього рiшення Фемiда надала олiгарховi вiдстрочку на рiк.

Ця iсторiя тягнеться з 2013 року, коли "Ощадбанк" придбав 2 млн облiгацiй ТОВ "ЕСУ" (кiнцевим бенефiцiаром якого є Ринат Ахметов) на 2 млрд гривень. Одна облiгацiя коштувала тодi тисячу гривень. У березнi цього року "ЕСУ" мав погасити облiгацiї на 839 тисяч гривень, однак не зробив цього, мотивуючи фiнансовою скрутою.

"Ощадбанк" подав на Ахметова до суду. I ось з'явилося перше рiшення в цiй справi. Через рiк "ЕСУ" повинна виплатити "Ощадбанку" майже мiльярд гривень заборгованостi за облiгацiями, а якщо точнiше -- 955 мiльйонiв гривень. Зокрема, 802,4 млн грн -- основного боргу, 29,7 млн грн -- 3% рiчних та 122,7 млн грн -- iнфляцiйних втрат.

Юристи "ЕСУ" подавали клопотання щодо вiдстрочення виконання рiшення на п'ять рокiв, -- до липня 2022-го. Суд пiшов назустрiч олiгарховi, але вiдстрочив виплату платежу лише на рiк. До речi, у червнi "Укрексмiбанк" звернувся до того ж Господарського суду Києва з позовом до ТОВ "ЕСУ" щодо стягнення 2,83 млрд грн.

-- Чотири роки тому пiд облiгацiї "ЕСУ" пан Ахметов отримав в "Ощадбанку" та "Укрексiмбанку" позику на 4,24 млрд гривень, -- розповiдає юрист Ростислав Кравець. -- Облiгацiй на 2 млрд гривень купив "Ощадбанк", "Укрексiмбанк" -- на 2,24 млрд грн. Власне, за цi грошi олiгарх i придбав "Укртелеком" за дуже заниженою цiною. Як на мене, ситуацiя абсурдна, бо стратегiчне пiдприємство було приватизоване суто за державнi кошти. Тобто пан Ахметов випустив облiгацiї, за них отримав кредит i за цей же кредит викупив у держави державне пiдприємство.

Судячи з матерiалiв справи, "ЕСУ" не дотримався строкiв погашення облiгацiй, тобто пропустив сплату майже 1 млрд гривень. Тому суд ухвалив рiшення стягнути на користь "Ощадбанку" з компанiї Ахметова "ЕСУ" цi грошi.

-- Чому Фемiда надала вiдстрочку олiгарховi? I чи можна сподiватися, що "Ощадбанк" таки виб'є цей борг з Ахметова?

-- Теоретично Ахметов мiг би погасити свої борги як перед "Ощадбанком", так i перед "Укрексiмбанком". Адже "Укртелеком" -- доволi потужна компанiя, має чимало нерухомостi. Перед приватизацiєю "Укртелеком" придбав лiцензiю 3G-зв'язку, яка тодi коштувала 1 млрд гривень. Тобто вартiсть усiх активiв "Укртелекому" набагато вища, нiж сума позики. Але, мабуть, вони теж перебувають у заставi.

Та Ахметов грає за своїми правилами. Як i Коломойський, вiн не любить вiддавати борги. Думаю, так буде й тепер. Ахметов не погасить нi цей мiльярд, нi три iншi. Усi олiгархи успiшно кредитувалися й кредитуються за рахунок державних грошей та звикли перекладати все на плечi платникiв податкiв.

Леся ЯСИНЧУК 

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter