Експрес онлайн

Пошук

ТЕХНОЛОГІЇ

Лiдер нового поколiння iнтернету lifecell став першим оператором, що зробив швидкiсний зв'язок 4.5G реальнiстю, запустивши його одночасно 30 березня 2018 року в найбiльшiй кiлькостi обл
Реалізація бодай частини планів та амбітних цілей Маска здатна здійснити технологічну революцію у світіУ середньому кожен мешканець американського Л

Простi рецепти успiху людини, яка сягнула нової вершини, доступнi кожному з нас

11.08.2017 00:12
Простi рецепти успiху людини, яка сягнула нової вершини, доступнi кожному з нас

Це повiдомлення стало топ-новиною за лiченi хвилини. Уперше за двадцять рокiв лiдером рейтингу найбагатших людей свiту став не Бiлл Гейтс! Лише за один день акцiї iнтернет-магазину Amazon зросли в цiнi на 1,6%, що збiльшило його статки до 90,8 мiльярда.

Таким чином, один iз ключових засновникiв Amazon Джеффрi Безос на якийсь час випередив батька програмного забезпечення на сiм мiльйонiв. I хоча за якусь добу вiн втратив титул найбагатшої людини планети, залишивши на цьому тронi все того ж Гейтса, його статки все одно оцiнюють у 88,7 мiльярда доларiв.

Цей короткий епiзод слави ще раз привернув увагу свiту до цiєї людини.

Хто вiн такий, цей Джеффрi Безос? Як йому вдалося придумати перший у свiтi iнтернет-магазин Amazon? Чому його називають королем електронної комерцiї?

Маленький Ейнштейн

Джеффрi Безос народився 12 сiчня 1964 року в Альбукерке, штат Нью-Мексико. Мати Джеклiн Гiз Йоргенсен, коли синовi виповнилося чотири роки, одружилася вдруге з кубинським емiгрантом Майком Безосом, який одразу всиновив хлопчика.

З дитинства Безос-молодший вiдрiзнявся вiд iнших особливим iнтересом до технiки. У чотири роки йому вдалося розiбрати своє лiжечко за допомогою викрутки. А в шiсть рокiв вiн змайстрував сигналiзацiю, яка спрацьовувала пiд час спроби ввiйти в кiмнату без його дозволу. Джеф рiс не таким, як усi. Хлопчик годинами сидiв у батькiвському гаражi, розбираючи на деталi абсолютно все, що потрапляло до його рук.

Цей перiод i став часом його перших iнженерних перемог. Одного разу Джеф зробив "сонячну мiкрохвильову пiч" з алюмiнiєвої фольги та парасольки. На нiй можна було приготувати гарячi бутерброди.

"Щолiта Джеф їхав на ранчо, де разом iз дiдом втiлював у життя деякi зi своїх божевiльних iдей, -- розповiдає Марк Безос, молодший брат Джефа американському виданню "Biographу". -- Так Джефф iз дiдусем вдосконалили вiтряк, мiнi-комбайн, трактор для гусей".

Його дiд, Престон Гiз, був великим натхненником Безоса й допомiг розпалити його пристрасть до iнтелектуальних пошукiв.

Тож у пiдлiтковому вiцi, пiсля роботи в "Макдональдзi", Безос разом зi своєю дiвчиною вiдкриває у власному гаражi "Iнститут мрiї". Це був 10-денний лiтнiй табiр для дiтей, де вивчали науку та лiтературу. Навчання в ньому коштувало 600 доларiв. I хоч цiна була явно завищеною, табiр вiдвiдувало шестеро школярiв.

З електромеханіка у фінансисти

Пiсля закiнчення школи Джеффрi йде навчатись у Прiнстонський коледж. У 1986 роцi вiн закiнчує його з вiдзнакою за спецiальнiстю електромеханiка i комп'ютернi науки. Знання та хист хлопця привернули увагу багатьох всесвiтньо вiдомих компанiй. Однак вiн вiдмовився вiд пропозицiй "Intel" та "Bell Labs", а долучився до роботи у "D.E. Shaw & Co", де через чотири роки став старшим вiце-президентом.

"Ця робота була пов'язана з фiнансовим аналiзом, -- згадує Нiколак Кармон, заступник редактора видання "Bussines Insider". -- У 1994 роцi, коли вiн укотре аналiзував фактори розвитку ринку, то натрапив на цiкаву статистику: прирiст попиту на iнтернет становив 2300% за рiк. Це число вразило його, i вiн вирiшив знайти спосiб скористатися цими приголомшливими даними. Безос склав список iз двадцяти можливих продуктiв для продажу в iнтернетi i з'ясував, що книжки будуть найкращим варiантом. Пiсля цього вiн проаналiзував топ-20 торгiвельних компанiй i зрозумiв, що у свiтi немає жодної, яка б продавала рiзнi товари в одному мiсцi. Ця думка заполонила його мозок, i вiн пише заяву на звiльнення, непохитно заявивши, що хоче створити свою компанiю".

Купуйте все!

Пiд час роботи у "D.E. Shaw & Co" Джеффрi знайомиться з майбутньою дружиною Макензi Безос. У 1993 роцi вони одружуються. Дружина одразу пiдтримала iдею. Тодi Джеффрi подiлився нею зi своїм батьком. На що той вiдповiв: "Iнтернет? А що це?" Та Джеффрi так наполегливо доводив батьковi, що ця iдея забезпечить їм величезний прибуток, що той вирiшує вiдкласти iнтереси свого бiзнесу i стає першим iнвестором -- дає синовi 300 тисяч доларiв стартового капiталу.

У 1995 роцi сiм'я Безосiв вирушає у Белв'ю, де вiн знаходить двох програмiстiв, якi написали перший код для його мережевого бiзнесу. Безос розумiв, що вiн на стартi й тiкати немає куди. Майже рiк Безос i команда з п'яти спiвробiтникiв працювали в гаражi орендованого будинку: вчилися викладати книжки та встановлювати комп'ютерну систему, яка зробить Amazon.com легким для навiгацiї.

Безос хотiв створити "вiртуальну спiльноту", на якiй вiдвiдувачi зможуть "зависати". Для досягнення цiєї мети вiн i його команда створили ряд iнновацiйних програм, якi дали змогу клiєнтам додати свої власнi огляди та функцiю, що рекомендує книжки на основi попереднiх покупок клiєнта. Це вiдрiзнило продукт Безоса вiд усiх iнших.

До речi, Amazon майже дiстав назву Cadabra -- як у словi Abracadabra. Однак iдею вiдхилили, оскiльки юристовi Безоса почулось не Cadabra, а Cadaver (у перекладi з англ. "труп").

У липнi 1995 року Amazon.com вiдкрив вiртуальнi дверi, назвавши себе "Найбiльшим книжковим магазином Землi", з бiльш нiж мiльйоном видань на вибiр. Користувачi були такi захопленi величезним вибором книжок, чудовим обслуговуванням i зручним дизайном сайта, що до вересня 1996 року компанiя Amazon.com мала вже 100 спiвробiтникiв, а загальна сума продажiв за рiк становила 15,7 мiльйона доларiв. Через три роки цi цифри збiльшились до 3000 працiвникiв i бiльше 610 мiльйонiв доларiв виторгу за рiк.

У той час Безос розширив лiнiю товарiв сайта, додав туди компакт-диски i назвав його "Книжки, музика та багато iншого", залишивши всiх можливих конкурентiв позаду. Та на цьому вiн не зупинився. Незадовго до рiздвяного сезону 1998 року Безос додав тимчасову дiлянку подарункiв на Amazon.com, де клiєнти могли купувати iграшки та iгри. Вiн також узявся експериментувати зi "Shop the Web", програмою, що надає Amazon.com комiсiю, спрямовуючи своїх клiєнтiв на iншi незалежнi iнтернет-магазини. Наприкiнцi сiчня 1999 року компанiя Amazon.com почала продавати навiть лiкарськi препарати.

Також того ж року Безос додав на свiй сайт новi роздiли з iграшками та побутовою електронiкою. З того часу продажi iнтернет-магазину Amazon щороку зростають у розмiрi 3000 вiдсоткiв.

I ще космічний підприємець

Серед усiх зацiкавлень бiзнесмена важливе мiсце завжди займав космос. Одного разу в школi вiн заявив: "На нашiй планетi немає мiсця для всього людства. Пора -- на iншу планету".

Звичайно, усi навколо сприйняли це скептично, особливо коли хлопчик натякнув, що хоче стати "космiчним пiдприємцем".

Сьогоднi Джеффрi володiє космiчною компанiєю "Blue Origin", яка стала однiєю з перших, що успiшно запустила багаторазовi ракети.

Найближчi люди Джеффрi Безоса в багатьох iнтерв'ю розповiдають, про його "заразливий смiх". "Коли вiн вiдкидає голову назад, заплющує очi й починає смiятись, неможливо втриматися, щоб не зробити те саме, -- розповiдає Макензi Безос в одному з iнтерв'ю. -- Напевно, саме ця харизма завжди допомагає йому в життi. Для нього немає нiчого неможливого. I я знаю: колись вiн побудує на iншiй планетi орбiтальну космiчну станцiю i буде гучно смiятись".

Христина БIЛЯКОВСЬКА

Цікаво? Поділіться з друзями в соціальних мережах:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter

Реклама


Будь-яке використання матеріалів сайту можливе лише з активним гіперпосиланням на http://www.expres.ua

© ТзОВ "Редакційні системи"

Система Orphus

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter